Moederbedrijf Zara probeert staking met Black Friday te voorkomen
LA CORUÑA (ANP/BLOOMBERG) - Zara-moederbedrijf Inditex probeert een staking van winkelpersoneel in zijn thuisregio tijdens Black Friday te voorkomen. De werknemers van winkels in Galicië, de Spaanse streek rond het noordwestelijk gelegen La Coruña, willen het werk neerleggen in een loonconflict met Inditex. Die keten zit ook achter merken als Pull&Bear, Bershka, Massimo Dutti en Stradivarius.
Niet alleen in Galicië dreigt een staking. Ook in de noordoostelijke regio Baskenland denkt het personeel aan werkonderbrekingen rond Black Friday. Inzet van het conflict is een loonsverhoging. Vakbonden willen dat personeel dat nu nog 1058 euro per maand verdient er onmiddellijk 440 euro per maand bij krijgt. Zo'n stijging vinden ze noodzakelijk vanwege de hoge inflatie. Inditex wil nu niet meer dan 182 euro erbij geven en wil de verlangde loonsverhoging over drie jaar uitsmeren, zeggen de bonden.
Het winkelpersoneel van Inditex wil een loon krijgen dat vergelijkbaar is met dat van de betere betaalde werknemers bij de logistieke afdelingen. Daarnaast zijn de verkopers ontevreden dat zij last hebben van de zeer hoge inflatie terwijl hun werkgever goede zaken doet. Inditex zette dit jaar recordomzetten in de boeken.
Een winkelsluiting rond het belangrijke koopjesfestijn Black Friday komt Inditex heel slecht uit. Het bedrijf heeft zijn webwinkelactiviteiten sterk aan zijn reguliere winkels gekoppeld. Klanten moeten hun bestellingen daar ophalen.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft plannen om het aantal medewerkers dit jaar bijna te verdubbelen. Op die manier hoopt de Amerikaanse pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) concurrentie van bedrijven als Anthropic en Google het hoofd te bieden, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
31 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn zaterdag verder omhooggegaan door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel nadert inmiddels de 2,70 euro, blijkt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP) - De Iraanse marine heeft vorige week een Indiase tanker met vloeibaar petroleumgas door de Straat van Hormuz begeleid. Dit gebeurde via een vooraf goedgekeurde route na diplomatiek overleg met de Indiase overheid. Dit meldt persbureau Bloomberg op basis van een anonieme officier aan boord van het schip.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft EU-lidstaten opgeroepen om hun doelstellingen voor gasvoorraden te verlagen en niet te haasten met het aanvullen van hun uitgeputte reserves. Dat zou de vraag naar gas wat kunnen temperen nu brandstof erg duur is door de Iranoorlog, meldt de Financial Times zaterdag.
4 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Netflix verwacht zaterdag wereldwijd miljoenen kijkers te trekken met een grootschalige livestream rond de comeback van de populaire K-popgroep BTS. Het evenement, de eerste show van de groep in jaren, past in de strategie van het Amerikaanse bedrijf om sterker in te zetten op live-evenementen.
6 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA/BELGA/RTR) - United Airlines schrapt veel vluchten die door de flinke stijging van de brandstofprijzen onrendabel zijn geworden. Op korte termijn wil de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij zijn capaciteit met ongeveer 5 procent verminderen, heeft topman Scott Kirby aangekondigd.
6 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Met zijn kritische tweets over het bedrijf Twitter dupeerde Elon Musk in 2022 opzettelijk de aandeelhouders van het sociale medium. Dat oordeelde een jury vrijdag in een rechtbank in San Francisco.
14 uur geleden