Moederbedrijf Zara kan herfst- en wintercollecties beter slijten
MADRID (ANP) - Kledingconcern Inditex doet goede zaken aan het begin van dit najaarsseizoen. Het Spaanse moederbedrijf van winkelketens Zara en Bershka verkocht sinds augustus aanzienlijk meer kleding dan in dezelfde periode vorig jaar. Dat komt volgens Inditex doordat de herfst- en wintercollecties van kledingketens goed aanslaan.
Van begin augustus tot en met de eerste week van september verkochten Inditex-winkels en webshops 11 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Daarmee lijken de problemen door slecht weer voor de mode-industrie af te nemen. De lange periode van regen in grote delen van Europa zorgde er namelijk voor dat mensen minder zomerkleding kochten, iets waar onder andere de Zweedse rivaal H&M last van had.
In het eerste halfjaar lukte het Inditex de omzet en winst te verhogen. Het concern werkt al langer aan het openen van grotere winkels. Dat zorgt ervoor dat de kosten niet zo hard stijgen als de omzet, wat voor een hogere winstmarge zorgt. In de eerste zes maanden van het boekjaar steeg de omzet 7,2 procent tot 18,1 miljard euro. Daarop boekte het bedrijf een recordwinst van 2,8 miljard euro, ruim 10 procent meer dan een jaar eerder.
Meer uit Financieel
SEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse minister van Arbeid heeft grote techbedrijven van het land, waaronder Samsung Electronics, opgeroepen hun hoge winsten meer te delen. Hij waarschuwde dat de ongekend hoge winsten in de chipsector vanwege de AI-hausse de ongelijkheid dreigen te vergroten.
6 minuten geledenBALTIMORE (ANP) - De eigenaar van een bedrijf dat chartervluchten met privéjets aanbood, is veroordeeld voor het oplichten van klanten. Hij heeft mensen ongeveer 15 miljoen dollar afhandig gemaakt, aldus het Openbaar Ministerie in de Amerikaanse staat Maryland.
38 minuten geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Voor een subsidieregeling voor een elektrische landbouwmachine of tractor is veel interesse bij boeren, nu de energieprijzen flink zijn gestegen door de Iranoorlog. De subsidiepot ging eerder deze week open, maar er is nu al veel meer steun aangevraagd dan er aan budget is. Agrotechniekbrancheclub Fedecom roept de politiek op snel meer geld beschikbaar te stellen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een klein verlies begonnen. Vooral de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML stonden onder druk door koersverliezen in de Amerikaanse en Aziatische chipsector. Op Wall Street werden chip- en techaandelen donderdag al ingeruild voor meer traditionele bedrijven, waardoor de techzware Nasdaq licht lager sloot. De Dow-Jonesindex, die minder afhankelijk is van de techsector, steeg daardoor naar een nieuw recordniveau.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) heeft zijn Chinese tegenhanger opgeroepen om het "onhoudbare" handelstekort tussen de economieën aan te pakken. Het handelstekort loopt op dit moment volgens hem op tot 1 miljard euro per dag.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Belangrijke aandeelhouders van Heineken hebben de bierbrouwer opgeroepen om snel duidelijkheid te geven over de opvolger van de per eind mei vertrokken bestuursvoorzitter Dolf van den Brink. Twee van de vijftien grootste investeerders in het familiebedrijf zeiden tegen de Britse zakenkrant Financial Times dat Heineken daarbij moet afwijken van de aloude traditie om interne kandidaten te benoemen. Ze willen een externe kandidaat om het concern er weer bovenop te helpen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse boeren en tuinders kregen in het eerste kwartaal van dit jaar gemiddeld ruim 10 procent minder betaald voor hun producten vergeleken met een jaar eerder. Volgens nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) leverden vooral aardappelen minder op. Ook de afzetprijzen van fruit, granen, melk en eieren lagen beduidend lager.
3 uur geleden