Moederbedrijf Zara kan herfst- en wintercollecties beter slijten
MADRID (ANP) - Kledingconcern Inditex doet goede zaken aan het begin van dit najaarsseizoen. Het Spaanse moederbedrijf van winkelketens Zara en Bershka verkocht sinds augustus aanzienlijk meer kleding dan in dezelfde periode vorig jaar. Dat komt volgens Inditex doordat de herfst- en wintercollecties van kledingketens goed aanslaan.
Van begin augustus tot en met de eerste week van september verkochten Inditex-winkels en webshops 11 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Daarmee lijken de problemen door slecht weer voor de mode-industrie af te nemen. De lange periode van regen in grote delen van Europa zorgde er namelijk voor dat mensen minder zomerkleding kochten, iets waar onder andere de Zweedse rivaal H&M last van had.
In het eerste halfjaar lukte het Inditex de omzet en winst te verhogen. Het concern werkt al langer aan het openen van grotere winkels. Dat zorgt ervoor dat de kosten niet zo hard stijgen als de omzet, wat voor een hogere winstmarge zorgt. In de eerste zes maanden van het boekjaar steeg de omzet 7,2 procent tot 18,1 miljard euro. Daarop boekte het bedrijf een recordwinst van 2,8 miljard euro, ruim 10 procent meer dan een jaar eerder.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - Wereldwijde prijzen voor voedsel zullen stijgen door de Iranoorlog. Dat raakt vooral kwetsbare mensen in de armste landen, waarschuwen het Internationaal Monetair Fonds (IMF), de Wereldbank en het Wereldvoedselprogramma.
1 minuut geledenZAANDAM (ANP) - De top van Ahold Delhaize heeft vanaf dit jaar zicht op hogere beloningen. Een grote meerderheid van de aandeelhouders van het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol stemde woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in met het voorgestelde nieuwe beloningsbeleid voor topbestuurders.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een forse winst gesloten. Ook de graadmeters van andere Europese beurzen eindigden aanzienlijk hoger, wat wijst op opluchting onder beleggers over de aankondiging van een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran.
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - De topmensen van Ahold Delhaize, het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn, hebben woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering opnieuw kritische vragen gekregen over onderwerpen als klimaatdoelen en het nieuwe beloningsbeleid voor het bestuur. Zo wees Winnie Oussoren, voorzitter van Milieudefensie Jong, erop dat de maximale beloning voor topman Frans Muller met het nieuwe beloningsbeleid kan uitkomen op 12,5 miljoen euro. "Vindt u dat u een hogere bonus verdient terwijl u faalt in uw verantwoordelijkheid om de bijdrage van Ahold aan de klimaatcrisis te verkleinen?", vroeg ze aan de topman.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie voorziet op dit moment geen tekort voor de olievoorziening in april. Dit meldt een EU-functionaris aan persbureau Reuters. De Commissie kwam woensdag bijeen in een werkgroep over de olievoorraad met lidstaten. Donderdag doet ze dat voor gas.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Iran wil olietankers een dollar per vat olie vragen om door de Straat van Hormuz te mogen varen, zegt de Iraanse brancheorganisatie van olie-exporteurs (OPEX). De tol moet worden afgerekend in cryptomunten, liet een woordvoerder van de organisatie aan de Financial Times weten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met stevige plussen geopend, in navolging van de sterke koerswinsten in Azië en Europa door de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran. De olieprijzen gingen hard onderuit, omdat Iran heeft toegezegd de Straat van Hormuz te heropenen voor de scheepvaart.
4 uur geleden