Moederbedrijf van Temu kampt met groeivertraging
SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - De omzet van het Chinese moederbedrijf van webwinkel Temu is in het laatste kwartaal van vorig jaar veel minder hard gegroeid dan in voorgaande periodes. Het e-commercebedrijf PDD Holdings kampt met toenemende concurrentie op de Chinese thuismarkt. Tegelijkertijd krijgt het bedrijf internationaal steeds meer te maken met handelsconflicten en druk van toezichthouders, wat de komende tijd impact kan hebben op de resultaten.
De omzet kwam in de laatste drie maanden uit op 110,6 miljard yuan (ongeveer 14 miljard euro). Dat was een stijging van 24 procent in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder. In het eerste kwartaal van vorig jaar wist PDD Holdings de omzet nog ruim te verdubbelen, waarna de groei telkens minder sterk werd. De nettowinst steeg 18 procent tot 23,3 miljard yuan.
De opbrengsten stegen ook minder hard dan analisten hadden verwacht. Concurrenten als JD.com en Alibaba meldden onlangs juist groeicijfers die beter waren dan verwacht, na Chinese overheidsmaatregelen om de binnenlandse consumptie aan te jagen.
Importheffingen
Temu werd na het aantreden van Donald Trump als president van de Verenigde Staten geconfronteerd met Amerikaanse importheffingen op alle Chinese goederen die het land binnenkomen. Ook schrapten de VS een vrijstelling voor importbelastingen bij pakketjes met een waarde onder de 800 dollar. Die regeling was juist een groot voordeel voor Chinese webshops als Temu en Shein, die op westerse markten snel marktaandeel wonnen met ultragoedkope producten.
Ook de EU wil het liefst af van vrijstellingen voor goedkope pakketjes van buiten het landenblok. Brussel opende daarnaast een onderzoek naar Temu vanwege vermoedens van illegale namaakproducten die via het platform worden verkocht. Ook zou de webshop zich niet aan Europese regelgeving houden bij het volgen van klanten en het verleiden van consumenten tot het doen van aankopen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het spaargeld van een grote groep Nederlanders kan beter worden benut. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) die constateert dat een op de tien huishoudens voldoende financiële middelen heeft om te beleggen, maar dit niet doet en op de lange termijn mogelijk wel geld tekortkomt.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Boeren en tuinders merken de eerste gevolgen van de aanhoudende droogte in Nederland. Land- en tuinbouworganisatie LTO maakt zich zorgen omdat bodem en grondwater zich nog niet hebben hersteld van de droogte van vorig jaar. Toch zal het voorlopig nog geen gevolgen hebben voor de prijzen in de supermarkt.
37 minuten geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van personenauto's in Nederland is na een lichte opleving in maart vorige maand weer gedaald. Autobrancheorganisatie BOVAG heeft geen uitgebreid marktonderzoek gedaan, maar vermoedt dat dit mede te verklaren is door de geopolitieke spanningen en economische onzekerheid. Dat kan een reden zijn voor de zakelijke markt om aankopen uit te stellen, laat een woordvoerder weten. Ook is de rentestand wat gestegen, wat financiering van grote aankopen lastiger maakt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst heeft sinds 1 maart bijna 10,7 miljoen belastingaangiftes ontvangen van particulieren en ondernemers, meldt de overheidsinstantie vrijdag. Dat is een nieuw record. Vorig jaar kwamen er voor 1 mei nog ruim 10,5 miljoen aangiftes binnen.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft een rechtszaak aangespannen tegen de gemeente Enschede vanwege het fatbikeverbod in de binnenstad. Dat bevestigt de eigenaar van het bedrijf Armando Muis na berichtgeving van RTV Oost. La Souris wil dat het verbod wordt opgeheven.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Bij veel tankstations in Duitsland is de literprijs voor benzine vrijdag onder de 2 euro gezakt. Dat komt door een tijdelijke accijnsverlaging van ongeveer 17 cent om de pijn te verzachten van de gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die al eerder aangekondigde maatregel ging vrijdag in en geldt tot eind volgende maand.
3 uur geledenMONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - Air Canada heeft zijn vooruitzichten voor dit jaar opgeschort. De luchtvaartmaatschappij doet dit vanwege de stijgende prijzen van vliegtuigbrandstof, die het gevolg zijn van de oorlog in Iran.
4 uur geleden