Moederbedrijf van Pearle boekt in juni meer omzet dan ooit
SCHIPHOL (ANP) - Optiekconcern GrandVision is het afgelopen kwartaal bijna hersteld van de coronacrisis. De resultaten van het moederbedrijf van onder meer Pearle kwamen weer in de buurt van de cijfers van 2019, voor de pandemie. In juni werd meer omzet geboekt dan ooit.
GrandVision kijkt met vertrouwen naar de rest van het jaar. Het concern verwacht over het hele jaar een vergelijkbare omzet te boeken als in 2019 en daarbij wat winstgevender te zijn. Dan moeten er in de tweede helft van 2021 geen nieuwe beperkingen worden ingevoerd vanwege stijgende aantallen coronabesmettingen.
Over het hele tweede kwartaal werd een omzet geboekt van 993 miljoen euro. Dat is bijna het dubbele ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Toen waren veel winkels van GrandVision tijdelijk gesloten vanwege de uitbraak van het coronavirus en dat drukte flink op de verkopen. In het tweede kwartaal van 2019 werd nog iets meer dan 1 miljard euro omzet geboekt. Onder de streep bleef na het eerste halfjaar van 2021 een nettowinst over van 231 miljoen euro, tegen een verlies van 212 miljoen euro een jaar eerder.
EssilorLuxottica
Vorige maand werd het moederbedrijf van Pearle definitief ingelijfd door brillenconcern EssilorLuxottica. Investeerder HAL meldde dat zijn meerderheidsbelang van bijna 77 procent is verkocht voor 5,5 miljard euro. Daarmee is GrandVision 7,2 miljard euro waard. EssilorLuxottica zet zijn bod op de overige aandelen door.
Lange tijd dreigde de overname niet door te gaan. EssilorLuxottica beschuldigde HAL en GrandVision ervan afspraken uit de koopovereenkomst te hebben geschonden toen de coronapandemie toesloeg. Dat zou onder andere bij het aanvragen van overheidssteun zijn gebeurd.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag hoger gesloten. Daarmee lijkt het optimisme onder beleggers over het standhouden van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten verder toegenomen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Topman Ben Smith van Air France-KLM heeft vorig jaar 5,1 miljoen euro verdiend, meer dan drie keer zoveel als KLM-topvrouw Marjan Rintel. Dat bleek vrijdag uit het jaarverslag van het luchtvaartconcern. Minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) had al laten weten bezwaar te willen maken tegen de hoogte van de beloning van Rintel. Een woordvoerster van het ministerie bevestigt na berichtgeving van RTL Z dat Nederland ook bezwaar zal maken tegen de beloning van haar baas in Parijs.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Huurders in een wooncomplex in Alkmaar moeten meewerken aan het aansluiten van hun woningen op het warmtenet. Dat heeft een rechter in Noord-Holland bepaald. Als ze niet meewerken, wordt een dwangsom van 500 euro per dag opgelegd.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Europa heeft over drie weken een structureel tekort aan kerosine als de Straat van Hormuz gesloten blijft. Dat stelt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. Een tekort aan vliegtuigbrandstof zal tot grote verstoringen leiden op luchthavens in Europa, waarschuwt de organisatie.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag aan het begin van de handelsdag niet ver van hun plek gekomen. De aandacht op de financiële markten blijft gericht op het broze bestand dat de Verenigde Staten en Israël hadden afgesproken met Iran. Dit weekend beginnen naar verwachting vredesonderhandelingen tussen de VS en Iran.
3 uur geledenDUBLIN (ANP/DPA/AFP) - Protesten tegen hoge brandstofprijzen in Ierland gaan hun vierde dag in, waardoor problemen bij de bevoorrading van tankstations toenemen. Demonstranten blokkeren onder andere brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Intertoys neemt de bekende speelgoedwebshop Lobbes.nl over. De speelgoedwinkelketen krijgt een meerderheidsbelang van 75 procent in moederbedrijf Wings Holding.
7 uur geleden