Moederbedrijf Uniqlo heeft recordjaar, groeit ook hard in Europa
YAMAGUCHI (ANP) - Het Japanse moederbedrijf van modeketen Uniqlo heeft een recordjaar achter de rug. De winst was het afgelopen boekjaar, dat eindigde in augustus, een kwart hoger dan een jaar eerder. Ook in Nederland is de keten aan een opmars bezig: donderdag opent Uniqlo een derde winkel in Nederland, in Rotterdam.
Fast Retailing rapporteerde een nettowinst van 371,9 miljard yen, omgerekend ruim 2,2 miljard euro. Het bedrijf, opgericht en gerund door Tadashi Yanai, de rijkste man van Japan, meldde dat de zaken in Japan en daarbuiten goed liepen. In Europa steeg de omzet met ruim 44 procent naar 276,5 miljard yen en de winst ging met 70 procent omhoog naar 46,5 miljard yen. Klanten kochten vooral veel kasjmieren kledingstukken, thermokleding, huispakken en andere basiscollecties.
Voor volgend jaar rekent Fast Retailing wederom op records. Het bedrijf gaat nu uit van een groei van de omzet van bijna 10 procent en ook de winst moet flink omhoog.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Meerdere websites voor schoonmaakhulp hebben de informatie op hun sites aangepast nadat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) ze hierop had aangesproken. Het was volgens de waakhond eerder niet duidelijk voor consumenten dat ze een abonnement afsloten voor de dienst, omdat ze niet goed werden geïnformeerd.
31 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging maandag verder omlaag na de verliesbeurt op vrijdag. De olieprijzen liepen verder op door de aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten na een nieuwe waarschuwing van de Amerikaanse president Donald Trump aan Iran. In een bericht op Truth Social schreef Trump zondag dat "de klok tikt" en dat er "niets meer over zal zijn" van Iran als het land niet snel in actie komt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders met een AOW krijgen dit jaar fors meer vakantiegeld. Alleenstaande AOW'ers ontvangen zo'n 20 procent meer netto vakantiegeld dan een jaar geleden, blijkt uit een berekening van seniorenplatform AOW.nu.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisatie ONL roept de Eerste Kamer op het wetsvoorstel voor het nieuwe box 3-stelsel te verwerpen. "Belasting heffen over papieren winsten is absurd. Deze wet is schadelijk voor het vestigingsklimaat, omdat ondernemers hun heil gaan zoeken over de grens", zegt ONL-voorman Erik Ziengs maandag. "Er zit maar een ding op: de Wet werkelijk rendement box 3 moet door de Eerste Kamer van tafel worden geveegd."
1 uur geledenROSMALEN (ANP) - Bouwconcerns Heijmans en Dura Vermeer en technisch dienstverlener SPIE gaan aan de slag met de renovatie en het onderhoud van de Drechttunnel van snelweg A16 tussen Zwijndrecht en Dordrecht. Met de klus is zo'n 233 miljoen euro gemoeid. Elk van de bedrijven uit de bouwcombinatie neemt een derde daarvan voor zijn rekening.
2 uur geledenDUBLIN (ANP/BLOOMBERG) - Ryanair waarschuwt voor hogere kosten dit jaar als de prijzen voor vliegtuigbrandstof op het huidige hoge niveau blijven. Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn de kerosineprijzen flink gestegen, waardoor de winst van veel grote luchtvaartmaatschappijen dit kwartaal onder druk staat.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - Zweden en India hebben een strategisch partnerschap aangekondigd, gericht op het verdubbelen van hun handel en investeringen in de komende vijf jaar. Dit gebeurde tijdens een ontmoeting tussen de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Indiase premier Narendra Modi.
12 uur geleden