Moederbedrijf Unibet krijgt Nederlandse goklicentie
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse onlinegokmarkt krijgt er een grote speler bij. Kindred Group, het bedrijf achter onder andere Unibet, heeft naar eigen zeggen van de Nederlandse Kansspelautoriteit toestemming gekregen om commerciële kansspelen en sportweddenschappen aan te bieden.
Kindred ziet Nederland als een grote en belangrijke Europese markt waarin het graag actief wil worden. In de komende dagen wordt de site Unibet.nl gelanceerd. Volgens commercieel directeur Anne-Jaap Snijders van Kindred moet Unibet een "verantwoordelijke, betrouwbare en waardevolle kansspelaanbieder" op de Nederlandse markt worden. Daarbij wordt wat hem betreft ook nadrukkelijk gelet op verantwoord gokken.
Over dat laatste is een hoop te doen. Zo stelde het journalistieke onderzoeksplatform Pointer onlangs vast dat gokwebsites als TOTO, Kansino en Betcity ernstig tekortschieten met hun wettelijke gokbescherming. Consumenten mogen sinds 1 oktober vorig jaar legaal online gokken op websites. In ruil moeten gokbedrijven verslaving voorkomen, bijvoorbeeld door in de gaten houden hoe vaak en hoeveel geld iemand stort. Nederlanders kunnen echter volgens Pointer moeiteloos tienduizenden euro’s per maand verliezen, ook op overheidsgoksites.
Probleemspelers
Volgens de Nederlandse Loterij, het staatsbedrijf achter onder andere TOTO, zouden branchebrede afspraken moeten worden gemaakt over probleemspelers. Verder zouden uniforme speellimieten voor alle spelers moeten worden ingesteld.
Minister Franc Weerwind (Rechtsbescherming) zei eerder al dat hij wil onderzoeken of er onder andere een maximum aan de bestaande goklimieten kan worden gesteld. Wel vreest hij dat te strenge limieten ertoe leiden dat spelers naar andere aanbieders gaan of uitwijken naar het illegale circuit. Deze zomer wil hij onderzoek ernaar afronden en vervolgens laten weten hoe hij speellimieten effectiever gaat inzetten.
Meer uit Financieel
DEN BOSCH (ANP) - Steeds meer huishoudens willen overstappen naar een nieuwe energieleverancier. Dat komt naar voren uit de Nationale Benchmark Energieleveranciers van onderzoeksbureau Multiscope. Volgens de onderzoekers betreft het 1,7 miljoen huishoudens.
22 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is woensdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers schrokken ervan dat de grote Amerikaanse ticketverkoper door een federale jury schuldig is bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Mogelijk wordt het bedrijf hierdoor later gedwongen Ticketmaster af te stoten.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is door een federale jury in de Verenigde Staten schuldig bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Dat is een flinke klap voor de grote Amerikaanse ticketverkoper, die zelfs zou kunnen leiden tot het opbreken van het concern en een gedwongen afsplitsing van Ticketmaster.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is een nationaal akkoord nodig om de toekomstige welvaart van Nederland op orde te krijgen. Daarvoor pleitte oud-topman van chipmachinemaker ASML Peter Wennink woensdagavond tijdens de EW Economie-lezing in het Amsterdamse DeLaMar Theater.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.
7 uur geledenKEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten. Later werd dit ook bevestigd door het Openbaar Ministerie in Nederland.
8 uur geleden