Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moederbedrijf Thuisbezorgd.nl uitblinker in licht hogere AEX

Moederbedrijf Thuisbezorgd.nl uitblinker in licht hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway was vrijdag een positieve uitschieter in de AEX-index, die een kleine winst liet zien. Het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl werd ruim een derde meer waard na de aankondiging zijn belang in het Braziliaanse bezorgbedrijf iFood te verkopen aan techinvesteerder Prosus. De overnamesom kan oplopen tot 1,8 miljard euro afhankelijk van de prestaties van het onderdeel in de komende maanden. Prosus (plus 0,6 procent) krijgt iFood daarmee volledig in handen.

Just Eat Takeaway had eerder al gezegd van de iFood-aandelen af te willen. Maar alleen voor het juiste bedrag. Zo werd vorig jaar nog een bod van 2,3 miljard euro afgeslagen. Door het uitblijven van nieuwe biedingen is het bedrijf nu akkoord gegaan met een lagere prijs. Het geld zal worden gebruikt om de balans te versterken en schulden af te lossen. Just Eat heeft zijn aandelenkoers dit jaar hard zien dalen. Het bedrijf groeide sterk tijdens de coronapandemie maar kampt nu met een groeivertraging doordat mensen minder maaltijden bestellen en weer vaker buiten de deur eten.

De hoofdindex op Beursplein 5 stond rond het middaguur 0,2 procent hoger op 727,40 punten. De MidKap zakte 1 procent tot 960,71 punten. De beurs in Londen won 0,1 procent en Parijs verloor 0,3 procent. De DAX in Frankfurt bleef vlak. In Duitsland zijn de prijzen die fabrikanten voor hun producten vragen in juli met dik 37 procent gestegen ten opzichte van een jaar geleden. Dat is de sterkste stijging ooit.

Basic-Fit

Adyen (min 2,4 procent) ging verder omlaag en was de grootste daler in de AEX. Het betaalbedrijf zakte een dag eerder al 3,7 procent na tegenvallende resultaten. Vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield en staalmaker ArcelorMittal volgden met verliezen van 2 procent.

In de MidKap stonden luchtvaartcombinatie Air France-KLM en fitnessketen Basic-Fit onderaan, met verliezen van dik 3 procent. Roestvrijstaalmaker Aperam (min 4,2 procent) noteerde ex dividend. Dat betekent dat een aandeel geen recht meer geeft op het dividend van de afgelopen periode.

Accell

Voor fietsenfabrikant Accell (plus 0,5 procent) is het de laatste handelsdag op het Damrak. Het bedrijf achter merken als Batavus en Sparta wordt door een groep investeerders onder leiding van het Amerikaanse KKR overgenomen en van de beurs gehaald.

De euro was 1,0078 dollar waard, tegen 1,0117 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,2 procent minder 89,40 dollar. Brentolie werd 1,3 procent goedkoper op 95,41 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Prijzen zuivel en vlees verder omhoog door krimp veestapel

AMSTERDAM (ANP) - Zuivelproducten, zoals kaas, melk en boter, evenals vleesproducten in de supermarkt worden naar verwachting de komende jaren nog duurder door de krimp van de Nederlandse veestapel, zegt ABN AMRO. Volgens de bank raakt de zuivel- en vleessector verstoord doordat steeds meer boerenbedrijven gebruikmaken van beëindigingsregelingen. "Het aanbod van vlees en melk van Nederlandse bodem daalt, wat een prijsopdrijvend effect heeft", staat in een sectorrapport van de bank.

3 uur geleden
Bijna 150.000 nieuwe privélaadpalen geïnstalleerd in 2024

DEN BOSCH (ANP) - In 2024 installeerden Nederlanders 147.000 nieuwe privélaadpalen, meldt marktonderzoeker Multiscope. De totale besteding aan laadpalen was vorig jaar 198 miljoen euro.

3 uur geleden
Prijzen zuivel en vlees verder omhoog door krimp veestapel

AMSTERDAM (ANP) - Zuivelproducten, zoals kaas, melk en boter, evenals vleesproducten in de supermarkt worden naar verwachting de komende jaren nog duurder door de krimp van de Nederlandse veestapel, zegt ABN AMRO. Volgens de bank raakt de zuivel- en vleessector verstoord doordat steeds meer boerenbedrijven gebruikmaken van beëindigingsregelingen. "Het aanbod van vlees en melk van Nederlandse bodem daalt, wat een prijsopdrijvend effect heeft", staat in een sectorrapport van de bank.

4 uur geleden
Gematigde omzetverwachting Nvidia leidt tot zorgen bij beleggers

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Nvidia heeft een gematigde omzetprognose afgegeven voor het huidige kwartaal. Dat wakkert de zorgen onder beleggers aan dat de enorme groei in uitgaven voor kunstmatige intelligentie vertraagt. Dit zou erop kunnen wijzen dat de enorme groei van de belangrijke fabrikant van chips voor AI-toepassingen in het huidige tempo niet vol te houden is.

5 uur geleden
Wall Street naar record terwijl markt wacht op Nvidia-cijfers

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De brede S&P 500-graadmeter op de beurs in New York heeft woensdag een recordniveau bereikt, terwijl beleggers in spanning wachtten op de kwartaalresultaten van AI-chipbedrijf Nvidia. Die cijfers, die na het slot van de beurs komen, zijn belangrijk omdat ze meer inzicht geven in de opmars van kunstmatige intelligentie. Aangezien Nvidia als 's werelds meest waardevolle bedrijf ongeveer 8 procent van de S&P 500 uitmaakt, zijn de resultaten ook belangrijk voor de vele Amerikanen die indexbeleggingsfondsen gebruiken om te sparen voor hun pensioen.

6 uur geleden
Van Bruggen: impact afschaffing hypotheekrenteaftrek valt mee

APELDOORN (ANP) - Een afschaffing van de hypotheekrenteaftrek is minder ingrijpend dan vaak wordt gevreesd. Dat stelt financieel dienstverlener Van Bruggen, nu meerdere politieke partijen in hun verkiezingsprogramma willen stoppen met dit belastingvoordeel voor huizenbezitters.

7 uur geleden
Hogere bonus voor Ryanair-personeel dat te grote bagage opmerkt

DUBLIN (ANP/BELGA) - De Ierse budgetvlieger Ryanair gaat medewerkers hogere bonussen uitkeren als ze passagiers betrappen die proberen te grote bagage op vluchten mee te brengen. "Ik wil dat ons personeel mensen betrapt die ons systeem proberen op te lichten", heeft Ryanair-topman Michael O'Leary gezegd.

7 uur geleden