Moederbedrijf Thuisbezorgd.nl komt met update over strategie
AMSTERDAM (ANP) - Maaltijdbezorgbedrijf Just Eat Takeaway geeft donderdag tijdens een beleggersdag een update over zijn strategie. De afgelopen tijd groeide het bedrijf hard. Eerst was er de overname van het Britse Just Eat door het Nederlandse Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl. Later nam het fusiebedrijf ook het Amerikaanse GrubHub over.
Bovendien profiteerde Just Eat Takeaway net als andere bezorgbedrijven sterk van de coronacrisis. Toen in veel landen restaurants gesloten moesten blijven voor klanten, konden zij nog wel maaltijden thuisbezorgen. Veel consumenten maakten daar gebruik van. Tegelijkertijd leverde die periode ook hoofdbrekens op. Verschillende Amerikaanse steden en staten legden bezorgbedrijven een maximumpercentage op dat ze in rekening mochten brengen bij restaurants om die te beschermen tijdens de coronacrisis. Ook nu corona op zijn retour is hebben steden als New York en San Francisco besloten dat maximum te handhaven.
Door de overnames en investeringen die het daarna deed om de winstgevendheid van bepaalde onderdelen te verbeteren is de financiële positie van Just Eat Takeaway verder verslechterd. Desondanks gaf het bedrijf bij de halfjaarcijfers in augustus al aan te verwachten dat het dieptepunt qua verliezen achter de rug was en dat het nog genoeg groeimogelijkheden zag.
Tijdens de beleggersdag gaat Just Eat Takeaway verder in op die groeikansen, waarbij het onder meer ook de bezorging van boodschappen gaat bespreken.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.
2 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland beschikt over een goede digitale infrastructuur, "maar wat we nu hebben is niet voldoende over vijf jaar". Dat zei voormalig ASML-topman Peter Wennink op een evenement over digitale weerbaarheid. Volgens hem is digitale veiligheid een van de hoekstenen van de samenleving.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang. Dat zeggen bronnen die bekend zijn met de zaak. Daarmee komt het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van miljardair Musk dichter bij wat de grootste beursgang ooit zou kunnen worden.
6 uur geleden