Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moederbedrijf Thuisbezorgd.nl keldert in dieprode AEX

Moederbedrijf Thuisbezorgd.nl keldert in dieprode AEX

AMSTERDAM (ANP) - Just Eat Takeaway kelderde maandag bijna 14 procent in een dieprode AEX-index, die geen winnaars kende. Vrijdag behoorde de eigenaar van Thuisbezorgd.nl nog tot de schaarse stijgers op het Damrak na berichten dat investeerder Apollo op zijn Amerikaanse dochterbedrijf Grubhub zou azen.

De stemming op de Europese beurzen was over de gehele linie negatief. De torenhoge inflatie en de stappen die centrale banken wereldwijd zetten om deze te beteugelen zorgen voor een verkoopgolf op de wereldwijde aandelenmarkten. Vooral technologiefondsen, die het doorgaans moeten hebben van toekomstige groei, gingen opnieuw in de uitverkoop.

De Amerikaanse Federal Reserve beslist later deze week over de rente en beleggers vrezen dat de centrale bank harder zal ingrijpen om de hoge inflatie te bestrijden. Afgelopen vrijdag bleek namelijk dat de inflatie in de Verenigde Staten verder is opgelopen en daarmee nog geen tekenen van afkoeling laat zien.

Chipbedrijven

De hoofdindex op Beursplein 5 raakte rond het middaguur 2,9 procent kwijt op 661,86 punten. De graadmeter verloor vrijdag al 2,5 procent. De MidKap zakte 2,7 procent tot 951,85 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs leverden tot 2,3 procent in.

Naast Just Eat Takeaway kregen de chipbedrijven Besi, ASMI en ASML rake klappen met verliezen tot 6,9 procent. Ook fintechbedrijf Adyen en winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield moesten het ontgelden met minnen van 5,9 en 5 procent.

ING

ING zakte 3,5 procent. De bank maakte bekend dat het negatieve rentes afschaft. Per 1 oktober zullen daardoor klanten met meer dan een ton op de rekening daar geen rente meer over hoeven te betalen. Het financiële fonds houdt maandag ook een beleggersdag waarbij het investeerders bijpraat over de te voeren strategie.

Ook speciaalchemiebedrijf DSM (min 2,2 procent) heeft investeerders bijeen geroepen. Het Limburgse bedrijf praat hen bij over de fusieplannen met het Zwitserse Firmenich.

Air France-KLM

In de MidKap behoorde luchtvaartcombinatie Air France-KLM tot de staartgroep met een min van bijna 6 procent door de aanhoudende zorgen over de impact van de personeelstekorten op de Europese luchthavens op de vliegvakanties deze zomer. Apothekersbedrijf Fagron was de enige stijger met een plus van 0,9 procent.

De euro was 1,0460 dollar waard, tegen 1,0513 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,3 procent minder op 119,06 dollar. Brentolie werd ook 1,3 procent goedkoper, op 120,48 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ING verdedigt duurzaamheidsbeleid op rumoerige jaarvergadering

AMSTERDAM (ANP) - ING heeft dinsdag op een rumoerige aandeelhoudersvergadering zijn "op wetenschap gebaseerde" duurzaamheidsbeleid verdedigd. Nadat de vergadering tijdelijk was stilgelegd om getoeter van klimaatactivisten en de politie meerdere mensen uit de zaal had verwijderd, benadrukte topman Steven van Rijswijk dat de bank er niet voor kiest om fossiele financiering abrupt te stoppen. Geleidelijke uitfasering van bepaalde sectoren en in gesprek blijven met ondernemingen zou beter zijn.

11 minuten geleden
FNV: driedaagse staking bij garagehouders en fietsbedrijven

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft een driedaagse staking aangekondigd onder werknemers van autohandelaren, garagehouders en fietsbedrijven. In de sector wordt al maanden gestaakt, maar de vakbonden en werkgeversorganisatie BOVAG zijn het nog niet eens geworden over een nieuwe cao. Daarom wordt komende donderdag, vrijdag en maandag opnieuw het werk neergelegd, aldus de vakbond.

29 minuten geleden
AEX eindigt hoger op eerste handelsdag na lang paasweekend

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag hoger geëindigd, nadat de hoofdgraadmeter op het Damrak met verlies was geopend. Beleggers keerden terug van een lang paasweekend, waardoor de aandelenbeurs op maandag gesloten was.

50 minuten geleden
Reuters: Rusland verwacht minder inkomsten uit olie- en gasexport

MOSKOU (ANP) - Rusland verwacht minder inkomsten uit de export van olie en gas, een belangrijke inkomstenbron voor de begroting van het land. Dat meldt Reuters op basis van een document van het ministerie van Economische Zaken dat het persbureau heeft ingezien. Daaruit komt naar voren dat de inkomsten dit jaar naar verwachting 15 procent lager uitvallen dan vorig jaar.

1 uur geleden
IMF waarschuwt voor risico verdere correctie financiële markten

WASHINGTON (ANP) - Een verdere correctie op de financiële markten ligt nog steeds op de loer, ondanks alle recente koersdalingen door de handelsoorlog. Daarvoor waarschuwt het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in zijn stabiliteitsrapport, dat dinsdag kort na de nieuwe economische ramingen is gepresenteerd. Volgens IMF-econoom Tobias Adrian zijn de risico's voor de mondiale financiële stabiliteit aanzienlijk toegenomen. Ook vindt hij de waarderingen van beleggingen nog steeds opgerekt.

2 uur geleden
Washington Post gaat samenwerken met ChatGPT-moeder OpenAI

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse krant The Washington Post heeft dinsdag een samenwerking aangekondigd met OpenAI, het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT. Op basis van vragen die aan ChatGPT worden gesteld, zal de chatbot samenvattingen, citaten en links naar berichtgeving van de krant tonen. The Washington Post stelt dat de overeenkomst "een gedeelde toewijding om betrouwbare, feitelijke informatie makkelijker vindbaar en toegankelijk te maken" weerspiegelt.

2 uur geleden
Wall Street omhoog na flinke verliesbeurt

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met winst geopend, waarmee wat herstel werd getoond van de forse verliesbeurt een dag eerder. Toen stond het sentiment onder beleggers op Wall Street zwaar onder druk door een nieuwe aanval van president Donald Trump op de voorzitter van de Federal Reserve, Jerome Powell.

2 uur geleden