Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moederbedrijf Thuisbezorgd.nl grote winnaar op beurs

Moederbedrijf Thuisbezorgd.nl grote winnaar op beurs

AMSTERDAM (ANP) - Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway was maandag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl flink hoger na een positieve handelsupdate van de Duitse branchegenoot Delivery Hero. Dat wakkerde het enthousiasme bij investeerders over de maaltijdbestelbranche aan. De algehele stemming op de beurzen was verder licht positief.

Just Eat Takeaway was met een winst van bijna 7 procent met afstand de sterkste stijger in de AEX-index. Delivery Hero ging op zijn beurt een kleine 11 procent omhoog op de beurs in Frankfurt.

Bij de Amsterdamse hoofdfondsen zat ook techinvesteerder Prosus (plus 4,8 procent) flink in de lift. De onderneming profiteerde van een stevige koerswinst van het Chinese internetbedrijf Tencent, waarin Prosus een groot belang heeft. Vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield, dat een Duits winkelcentrum heeft verkocht voor 116 miljoen euro, behoorde met een min van 1 procent daarentegen tot de grootste verliezers.

Boetsja

De aandacht van beleggers ging verder vooral naar de oorlog in Oekraïne. De roep om nieuwe sancties tegen Rusland neemt toe vanwege de gruweldaden in de Oekraïense plaats Boetsja. Volgens de Franse president Emmanuel Macron zijn er "zeer duidelijke aanwijzingen" dat Russische strijdkrachten oorlogsmisdaden hebben gepleegd. Hij pleit voor maatregelen op het gebied van olie en steenkool.

Intussen is bekend geworden dat Duitse autoriteiten tijdelijk de controle overnemen van Gazprom-activiteiten in het land. Om de gasvoorziening veilig te stellen wordt Gazprom Germania tot eind september onder curatele geplaatst van de Duitse energietoezichthouder.

PostNL

De hoofdindex op Beursplein 5 eindigde 1,4 procent hoger op 737,80 punten. De MidKap klom 0,3 procent tot 1063,51 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,7 procent.

PostNL (plus 0,5 procent) was eveneens in het nieuws. Topman Rudy Van Rillaer van PostNL België wordt toch niet vrijgelaten na een beroep tegen de eerdere beslissing om hem onder voorwaarden vrij te laten. Ook de vrijlating van operations manager John de Bruyn is opgeschort. Tegen de vrijlating van een derde verdachte werd geen beroep aangetekend. De drie werden een week geleden gearresteerd. Ze worden ervan verdacht een criminele organisatie te leiden en betrokken te zijn geweest bij mensenhandel en valsheid in geschrifte.

Een vat Amerikaanse olie kostte ruim 2 procent meer op 101,58 dollar. Brentolie werd bijna 2 procent duurder op 106,22 dollar per vat. De euro was 1,0992 dollar waard, tegen 1,1049 dollar op vrijdag.

Meer uit Financieel

Franse rederij: enorm containerschip door Straat van Hormuz

PARIJS (ANP/RTR) - Het enorme containerschip Galapagos van de Franse rederij CMA CGM is zondagochtend door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens CMA CGM is dat een belangrijke mijlpaal. Het onder de Franse vlag varende schip met een lengte van 366 meter is afkomstig uit de Verenigde Arabische Emiraten.

12 uur geleden
Nieuwe Fed-voorzitter Kevin Warsh naar ECB-forum in Portugal

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank, Kevin Warsh, gaat komende week naar het jaarlijkse forum van de Europese Centrale Bank (ECB) in het Portugese Sintra. Dat wordt zijn eerste publieke optreden buiten de Verenigde Staten. Warsh nam in mei het voorzitterschap van de Federal Reserve over van Jerome Powell, die twee termijnen heeft gediend.

13 uur geleden
Australië scherpt verbod op sociale media voor kinderen aan

SYDNEY (ANP/AFP/RTR) - Australië gaat de boete voor techbedrijven die het socialmediaverbod voor kinderen omzeilen verdubbelen. Daarnaast krijgt de toezichthouder meer bevoegdheden om socialmediabedrijven te toetsen. Het verbod voor jongeren onder de 16 jaar lijkt nog weinig effect te hebben gehad.

1 dag geleden
Experts: olieprijzen niet per se fors omhoog na nieuwe aanvallen

DEN HAAG (ANP) - Nieuwe aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran hoeven niet te betekenen dat de olie- en gasprijzen weer flink zullen oplopen. Dat zal vooral afhangen van hoe beide landen reageren op de aanvallen, verwachten energiedeskundigen. Zowel de olie- als gasprijzen zijn de afgelopen dagen fors gedaald na het voorlopige vredesakkoord tussen de VS en Iran en de heropening van de Straat van Hormuz.

1 dag geleden
Krant: Porsche wil deel productie terug naar Duitsland halen

STUTTGART (ANP) - Sportwagenmaker Porsche wil de productie van het Cayenne-model verplaatsen van Slowakije naar Duitsland. Dat meldt de Duitse krant Frankfurter Allgemeine Zeitung. De Duitse autobouwer wil daarmee de capaciteit in de fabrieken in eigen land beter benutten.

1 dag geleden
FT: Apple wil chips kopen van Chinese maker op zwarte lijst

CUPERTINO (ANP) - Apple wil geheugenchips kopen bij een Chinese chipfabrikant die op de zwarte lijst staat van het Pentagon. Dat schrijft de Financial Times op basis van ingewijden. CXMT zou banden hebben met het Chinese leger. Het bedrijf achter de iPhone lobbyt daarvoor bij de Amerikaanse regering.

1 dag geleden
VS staan beperkte toegang tot AI-model van Anthropic toe

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic mag zijn meest geavanceerde AI-model Mythos weer beschikbaar stellen aan een selecte groep organisaties. De Amerikaanse regering heeft het AI-bedrijf daartoe toestemming gegeven. Het Amerikaanse bedrijf schakelde zijn AI-model eerder uit na exportrestricties vanuit Washington.

1 dag geleden