Moederbedrijf Thuisbezorgd.nl grote winnaar op beurs
AMSTERDAM (ANP) - Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway was maandag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl flink hoger na een positieve handelsupdate van de Duitse branchegenoot Delivery Hero. Dat wakkerde het enthousiasme bij investeerders over de maaltijdbestelbranche aan. De algehele stemming op de beurzen was verder licht positief.
Just Eat Takeaway was met een winst van bijna 7 procent met afstand de sterkste stijger in de AEX-index. Delivery Hero ging op zijn beurt een kleine 11 procent omhoog op de beurs in Frankfurt.
Bij de Amsterdamse hoofdfondsen zat ook techinvesteerder Prosus (plus 4,8 procent) flink in de lift. De onderneming profiteerde van een stevige koerswinst van het Chinese internetbedrijf Tencent, waarin Prosus een groot belang heeft. Vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield, dat een Duits winkelcentrum heeft verkocht voor 116 miljoen euro, behoorde met een min van 1 procent daarentegen tot de grootste verliezers.
Boetsja
De aandacht van beleggers ging verder vooral naar de oorlog in Oekraïne. De roep om nieuwe sancties tegen Rusland neemt toe vanwege de gruweldaden in de Oekraïense plaats Boetsja. Volgens de Franse president Emmanuel Macron zijn er "zeer duidelijke aanwijzingen" dat Russische strijdkrachten oorlogsmisdaden hebben gepleegd. Hij pleit voor maatregelen op het gebied van olie en steenkool.
Intussen is bekend geworden dat Duitse autoriteiten tijdelijk de controle overnemen van Gazprom-activiteiten in het land. Om de gasvoorziening veilig te stellen wordt Gazprom Germania tot eind september onder curatele geplaatst van de Duitse energietoezichthouder.
PostNL
De hoofdindex op Beursplein 5 eindigde 1,4 procent hoger op 737,80 punten. De MidKap klom 0,3 procent tot 1063,51 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,7 procent.
PostNL (plus 0,5 procent) was eveneens in het nieuws. Topman Rudy Van Rillaer van PostNL België wordt toch niet vrijgelaten na een beroep tegen de eerdere beslissing om hem onder voorwaarden vrij te laten. Ook de vrijlating van operations manager John de Bruyn is opgeschort. Tegen de vrijlating van een derde verdachte werd geen beroep aangetekend. De drie werden een week geleden gearresteerd. Ze worden ervan verdacht een criminele organisatie te leiden en betrokken te zijn geweest bij mensenhandel en valsheid in geschrifte.
Een vat Amerikaanse olie kostte ruim 2 procent meer op 101,58 dollar. Brentolie werd bijna 2 procent duurder op 106,22 dollar per vat. De euro was 1,0992 dollar waard, tegen 1,1049 dollar op vrijdag.
Meer uit Financieel
HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.
16 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.
18 uur geledenBERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is zaterdag iets duurder geworden aan de pomp, na de flinke prijsstijging van ruim 10 eurocent op vrijdag. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,799 euro bedraagt, tegen 2,793 euro vrijdag.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn sinds de Iranoorlog voorzichtiger met het boeken van een vakantie. Reisbranchevereniging ANVR meldt dat normaal gesproken 80 procent van de mei- en zomervakanties geboekt is rond deze tijd, maar dat het dit jaar "echt heel anders" verloopt.
22 uur geledenROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.
1 dag geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
1 dag geleden