Moederbedrijf Thuisbezorgd.nl grote winnaar op beurs
AMSTERDAM (ANP) - Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway was maandag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl flink hoger na een positieve handelsupdate van de Duitse branchegenoot Delivery Hero. Dat wakkerde het enthousiasme bij investeerders over de maaltijdbestelbranche aan. De algehele stemming op de beurzen was verder licht positief.
Just Eat Takeaway was met een winst van bijna 7 procent met afstand de sterkste stijger in de AEX-index. Delivery Hero ging op zijn beurt een kleine 11 procent omhoog op de beurs in Frankfurt.
Bij de Amsterdamse hoofdfondsen zat ook techinvesteerder Prosus (plus 4,8 procent) flink in de lift. De onderneming profiteerde van een stevige koerswinst van het Chinese internetbedrijf Tencent, waarin Prosus een groot belang heeft. Vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield, dat een Duits winkelcentrum heeft verkocht voor 116 miljoen euro, behoorde met een min van 1 procent daarentegen tot de grootste verliezers.
Boetsja
De aandacht van beleggers ging verder vooral naar de oorlog in Oekraïne. De roep om nieuwe sancties tegen Rusland neemt toe vanwege de gruweldaden in de Oekraïense plaats Boetsja. Volgens de Franse president Emmanuel Macron zijn er "zeer duidelijke aanwijzingen" dat Russische strijdkrachten oorlogsmisdaden hebben gepleegd. Hij pleit voor maatregelen op het gebied van olie en steenkool.
Intussen is bekend geworden dat Duitse autoriteiten tijdelijk de controle overnemen van Gazprom-activiteiten in het land. Om de gasvoorziening veilig te stellen wordt Gazprom Germania tot eind september onder curatele geplaatst van de Duitse energietoezichthouder.
PostNL
De hoofdindex op Beursplein 5 eindigde 1,4 procent hoger op 737,80 punten. De MidKap klom 0,3 procent tot 1063,51 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,7 procent.
PostNL (plus 0,5 procent) was eveneens in het nieuws. Topman Rudy Van Rillaer van PostNL België wordt toch niet vrijgelaten na een beroep tegen de eerdere beslissing om hem onder voorwaarden vrij te laten. Ook de vrijlating van operations manager John de Bruyn is opgeschort. Tegen de vrijlating van een derde verdachte werd geen beroep aangetekend. De drie werden een week geleden gearresteerd. Ze worden ervan verdacht een criminele organisatie te leiden en betrokken te zijn geweest bij mensenhandel en valsheid in geschrifte.
Een vat Amerikaanse olie kostte ruim 2 procent meer op 101,58 dollar. Brentolie werd bijna 2 procent duurder op 106,22 dollar per vat. De euro was 1,0992 dollar waard, tegen 1,1049 dollar op vrijdag.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag gemengd gesloten. Beleggers op Wall Street leken een pas op de plaats te maken. Dinsdag sloten de Dow-Jonesindex en de S&P 500-index nog op nieuwe recordslotstanden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten versoepelen "selectief" de oliesancties om de wereldwijde verkoop mogelijk te maken. Dit meldt het Amerikaanse ministerie van Energie woensdag. Het is niet duidelijk om welke sancties het precies gaat.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Importeurs van kunstmeststoffen ammoniak en ureum krijgen van Brussel een tijdelijke uitzondering op het betalen van importtarieven en een CO2-belasting. Dat zei handelschef Maroš Šefčovič na overleg met EU-landbouwministers.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic hervat de bezorgingen van bestelde boodschappen donderdagochtend. Woensdag schrapte Picnic alle bezorgingen, omdat het vanwege het winterse weer onverantwoord was om de weg op te gaan.
7 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de verkoop van tickets tijdelijk stopgezet. Daarmee wil de luchtvaartmaatschappij ervoor zorgen dat zoveel mogelijk stoelen in vliegtuigen beschikbaar zijn om op Schiphol gestrande reizigers naar hun bestemming te brengen. Daarvoor zet KLM ook grotere toestellen in.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is woensdag flink lager gesloten. Daarmee is de graadmeter verder verwijderd van de grens van 1000 punten, nadat de AEX dinsdag nog een nieuw record had bereikt. Vooral de koers van postkluisjesbedrijf InPost (min 5,9 procent) drukte op de stemming.
7 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - De regering van China heeft een aantal technologiebedrijven in het land verzocht bestellingen van H200-chips bij het Amerikaanse Nvidia stop te zetten. Dat meldt het nieuwsmedium voor de techsector The Information op basis van ingewijden. Beijing wil de bedrijven mogelijk verplichten Chinese chips voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie te kopen.
8 uur geleden