Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moederbedrijf Thuisbezorgd.nl grote winnaar op beurs

Moederbedrijf Thuisbezorgd.nl grote winnaar op beurs

AMSTERDAM (ANP) - Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway was maandag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl flink hoger na een positieve handelsupdate van de Duitse branchegenoot Delivery Hero. Dat wakkerde het enthousiasme bij investeerders over de maaltijdbestelbranche aan. De algehele stemming op de beurzen was verder licht positief.

Just Eat Takeaway was met een winst van bijna 7 procent met afstand de sterkste stijger in de AEX-index. Delivery Hero ging op zijn beurt een kleine 11 procent omhoog op de beurs in Frankfurt.

Bij de Amsterdamse hoofdfondsen zat ook techinvesteerder Prosus (plus 4,8 procent) flink in de lift. De onderneming profiteerde van een stevige koerswinst van het Chinese internetbedrijf Tencent, waarin Prosus een groot belang heeft. Vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield, dat een Duits winkelcentrum heeft verkocht voor 116 miljoen euro, behoorde met een min van 1 procent daarentegen tot de grootste verliezers.

Boetsja

De aandacht van beleggers ging verder vooral naar de oorlog in Oekraïne. De roep om nieuwe sancties tegen Rusland neemt toe vanwege de gruweldaden in de Oekraïense plaats Boetsja. Volgens de Franse president Emmanuel Macron zijn er "zeer duidelijke aanwijzingen" dat Russische strijdkrachten oorlogsmisdaden hebben gepleegd. Hij pleit voor maatregelen op het gebied van olie en steenkool.

Intussen is bekend geworden dat Duitse autoriteiten tijdelijk de controle overnemen van Gazprom-activiteiten in het land. Om de gasvoorziening veilig te stellen wordt Gazprom Germania tot eind september onder curatele geplaatst van de Duitse energietoezichthouder.

PostNL

De hoofdindex op Beursplein 5 eindigde 1,4 procent hoger op 737,80 punten. De MidKap klom 0,3 procent tot 1063,51 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,7 procent.

PostNL (plus 0,5 procent) was eveneens in het nieuws. Topman Rudy Van Rillaer van PostNL België wordt toch niet vrijgelaten na een beroep tegen de eerdere beslissing om hem onder voorwaarden vrij te laten. Ook de vrijlating van operations manager John de Bruyn is opgeschort. Tegen de vrijlating van een derde verdachte werd geen beroep aangetekend. De drie werden een week geleden gearresteerd. Ze worden ervan verdacht een criminele organisatie te leiden en betrokken te zijn geweest bij mensenhandel en valsheid in geschrifte.

Een vat Amerikaanse olie kostte ruim 2 procent meer op 101,58 dollar. Brentolie werd bijna 2 procent duurder op 106,22 dollar per vat. De euro was 1,0992 dollar waard, tegen 1,1049 dollar op vrijdag.

Meer uit Financieel

China verbiedt export naar wapenbedrijven door handel met Taiwan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese ministerie van Handel heeft vrijdag zeven Europese bedrijven op een zwarte lijst gezet en handelsbeperkingen opgelegd. Aanleiding is hun betrokkenheid bij wapenverkopen aan Taiwan. Het is volgens persbureau Bloomberg voor het eerst dat Europese bedrijven op deze lijst terechtkomen.

48 minuten geleden
Wedden op eigen doelpunt kan niet meer na ingrijpen autoriteit

DEN HAAG (ANP) - Twee goksites hebben de mogelijkheid om op eigen doelpunten te wedden verwijderd nadat ze daarop waren aangesproken door de Kansspelautoriteit (Ksa). Dit soort weddenschappen zijn niet toegestaan omdat ze een verhoogd risico hebben op matchfixing.

1 uur geleden
Duits bedrijfsleven even somber als tijdens coronapandemie

MÜNCHEN (ANP) - De omstandigheden voor Duitse bedrijven zijn in april aanzienlijk verslechterd, meldt onderzoeksinstituut Ifo op basis van zijn maandelijkse enquête onder ondernemers. Een graadmeter voor het ondernemersvertrouwen in Duitsland zakte tot het laagste niveau sinds de coronapandemie.

1 uur geleden
Eigenaar kunstmestfabriek Sluiskil verwacht hogere gaskosten

OSLO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Kunstmestproducent Yara, bekend van zijn grote complex in het Zeeuwse Sluiskil, verwacht dat de kosten voor aardgas in de komende maanden flink hoger liggen door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Het Noorse concern denkt dat de kosten in het tweede kwartaal 150 miljoen dollar (ruim 128 miljoen euro) hoger uitvallen dan een jaar geleden.

1 uur geleden
Porsche doet belang in sportwagenmerk Bugatti van de hand

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Porsche verkoopt zijn belang in sportwagenmerk Bugatti. De Duitse autofabrikant heeft ingestemd met de verkoop aan een consortium onder leiding van HOF Capital, een fonds dat mede werd opgericht door een telg uit een Egyptische miljardairsfamilie.

1 uur geleden
EU akkoord met tijdlijn om concurrerender te worden

NICOSIA (ANP) - De EU-landen, de Europese Commissie en het Europees Parlement hebben vrijdag hun handtekening gezet onder een routekaart om de interne markt te verbeteren. De EU wil vaart maken met het vereenvoudigen van regels voor de interne markt. Daarmee hoopt Europa concurrerender te worden.

2 uur geleden
Betaalbedrijf Adyen stijgt op Damrak na Duitse overname

AMSTERDAM (ANP) - Adyen behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De betalingsverwerker koopt het Duitse Talon.One voor 750 miljoen euro. Het bedrijf biedt winkelketens en grote merken een systeem aan waarmee ze op maat gemaakte promotiecampagnes voor klanten kunnen opzetten. Met de aankoop verwacht Adyen zijn activiteiten uit te breiden van het verwerken van betalingen naar marketing. Het aandeel werd ruim 3 procent hoger gezet.

4 uur geleden