Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moederbedrijf Thuisbezorgd.nl grote winnaar in hogere AEX

Moederbedrijf Thuisbezorgd.nl grote winnaar in hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway was dinsdag de grote winnaar in de AEX-index op het Damrak, die een kleine winst liet zien. Beleggers lijken te gokken op meevallende kwartaalcijfers van het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl, die woensdag naar buiten worden gebracht. Het aandeel ging dik 8 procent omhoog.

De hoop dat het bedrijfsleven, ondanks de verslechterde economische omstandigheden, over de brede linie toch een goed derde kwartaal achter de rug heeft zorgde eerder al voor optimisme op de beursvloeren. Zo sloot Wall Street maandag flink hoger mede dankzij beter dan verwachte resultaten van Bank of America.

De AEX noteerde rond het middaguur 0,6 procent in de plus op 644,68 punten. Een dag eerder won de hoofdindex al 1,6 procent. De MidKap won 1,2 procent op 887,31 punten. De beurzen in Londen en Parijs klommen tot 0,9 procent. De DAX in Frankfurt steeg 1 procent. Uit gegevens van het Duitse onderzoeksinstituut ZEW bleek dat de stemming in de grootste economie van Europa in oktober onverwachts iets minder negatief is geworden.

CM.com

Naast Just Eat Takeaway stonden de chipbedrijven Besi en ASMI in de kopgroep van de AEX, met winsten tot 3,6 procent. Ook speciaalchemiebedrijf DSM en chemicaliëndistributeur IMCD deden goede zaken met plussen tot 3 procent. Levensmiddelenconcern Unilever sloot de rij met een min van 1 procent.

BAM (plus 1,3 procent) liet een voorzichtig herstel zien. De bouwer zakte maandag dik 11 procent na het nieuws dat de FIOD en het Openbaar Ministerie een onderzoek zijn gestart naar mogelijke onregelmatigheden bij enkele reeds opgeleverde projecten van BAM International. CM.com won 0,2 procent. De chat- en betalingsdienstverlener zag de omzet afgelopen kwartaal flink stijgen, maar waarschuwde dat de jaaromzet aan de onderkant van de afgegeven verwachting zal uitkomen.

Swiss Re

In Frankfurt klom Lufthansa slechts een fractie, ondanks dat de Duitse luchtvaartmaatschappij zijn winstverwachting voor dit jaar verdubbelde. De Zwitserse farmaceut zakte Roche ruim 1 procent in Zürich na tegenvallende resultaten. De Zwitserse herverzekeraar Swiss Re waarschuwde voor een kwartaalverlies als gevolg van orkaan Ian die recent voor grote schade zorgde in de Amerikaanse staat Florida. Het aandeel won desondanks 0,4 procent.

De euro was 0,9836 dollar waard, tegen 0,9815 dollar op een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent minder op 85 dollar. Brentolie werd ook 0,5 procent goedkoper, op 91,20 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Personeel verpleeg- en thuiszorg krijgt er 7,4 procent loon bij

DEN HAAG (ANP) - Medewerkers van verpleeg- en verzorgingshuizen en in de thuis- en jeugdgezondheidszorg krijgen de komende twee jaar een loonstijging van 7,4 procent. Dat zijn de vakbonden met de werkgevers overeengekomen.

1 uur geleden
Apple flink lager op Wall Street, Micron juist sterke stijger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met wisselende uitslagen gesloten. Apple verloor flink op Wall Street na de bekendmaking dat de verkoopprijzen van onder meer MacBooks en iPads worden verhoogd vanwege de sterk gestegen kosten voor geheugenchips. Chipbedrijf Micron Technology was juist een uitblinker dankzij goed ontvangen cijfers en vooruitzichten.

4 uur geleden
Apple verhoogt prijzen MacBooks en iPads om kosten geheugenchips

CUPERTINO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Apple gaat zijn wereldwijde verkoopprijzen voor onder meer MacBooks en iPads verhogen om de sterk gestegen kosten voor geheugenchips door de AI-hausse te compenseren. De prijs van de iPhone blijft wel gelijk.

6 uur geleden
Kleine plus voor Amsterdamse AEX, ASMI en ASML bij stijgers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine winst gesloten. De chipbedrijven ASMI en ASML behoorden tot de winnaars op het Damrak, geholpen door positieve cijfers en sterke vooruitzichten van de Amerikaanse geheugenchipfabrikant Micron Technology.

8 uur geleden
Albert Heijn bezorgt vrijdag na 15.00 uur niet om hitte

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn levert vrijdag vanaf 15.00 uur geen boodschappen meer af. Het KNMI waarschuwt dan met code rood voor extreme hitte en daarom vindt de supermarkt het niet verantwoord medewerkers op pad te sturen. "Hoewel we dit heel vervelend vinden voor onze klanten, staat de veiligheid en gezondheid van onze collega's voorop."

9 uur geleden
Olieconcern Chevron: activiteiten in Venezuela gaan door

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De activiteiten van het Amerikaanse olie- en gasconcern Chevron in Venezuela gaan door ondanks de verwoestende aardbevingen in het Zuid-Amerikaanse land. Ook zijn alle ongeveer 3000 werknemers van het bedrijf in het land ongedeerd, aldus Chevron.

10 uur geleden
Micron schiet omhoog op Wall Street na goed ontvangen resultaten

NEW YORK (ANP) - Micron Technology hoorde donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De chipfabrikant heeft het afgelopen kwartaal een vijftien keer zo hoge winst geboekt als een jaar eerder. Vanwege de grote investeringen van techbedrijven in de bouw van datacenters voor kunstmatige intelligentie is de vraag naar de geavanceerde geheugenchips van het Amerikaanse bedrijf hard gestegen.

10 uur geleden