Moederbedrijf Thuisbezorgd.nl grote winnaar in hogere AEX
AMSTERDAM (ANP) - Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway was dinsdag de grote winnaar in de AEX-index op het Damrak, die een kleine winst liet zien. Beleggers lijken te gokken op meevallende kwartaalcijfers van het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl, die woensdag naar buiten worden gebracht. Het aandeel ging dik 8 procent omhoog.
De hoop dat het bedrijfsleven, ondanks de verslechterde economische omstandigheden, over de brede linie toch een goed derde kwartaal achter de rug heeft zorgde eerder al voor optimisme op de beursvloeren. Zo sloot Wall Street maandag flink hoger mede dankzij beter dan verwachte resultaten van Bank of America.
De AEX noteerde rond het middaguur 0,6 procent in de plus op 644,68 punten. Een dag eerder won de hoofdindex al 1,6 procent. De MidKap won 1,2 procent op 887,31 punten. De beurzen in Londen en Parijs klommen tot 0,9 procent. De DAX in Frankfurt steeg 1 procent. Uit gegevens van het Duitse onderzoeksinstituut ZEW bleek dat de stemming in de grootste economie van Europa in oktober onverwachts iets minder negatief is geworden.
CM.com
Naast Just Eat Takeaway stonden de chipbedrijven Besi en ASMI in de kopgroep van de AEX, met winsten tot 3,6 procent. Ook speciaalchemiebedrijf DSM en chemicaliëndistributeur IMCD deden goede zaken met plussen tot 3 procent. Levensmiddelenconcern Unilever sloot de rij met een min van 1 procent.
BAM (plus 1,3 procent) liet een voorzichtig herstel zien. De bouwer zakte maandag dik 11 procent na het nieuws dat de FIOD en het Openbaar Ministerie een onderzoek zijn gestart naar mogelijke onregelmatigheden bij enkele reeds opgeleverde projecten van BAM International. CM.com won 0,2 procent. De chat- en betalingsdienstverlener zag de omzet afgelopen kwartaal flink stijgen, maar waarschuwde dat de jaaromzet aan de onderkant van de afgegeven verwachting zal uitkomen.
Swiss Re
In Frankfurt klom Lufthansa slechts een fractie, ondanks dat de Duitse luchtvaartmaatschappij zijn winstverwachting voor dit jaar verdubbelde. De Zwitserse farmaceut zakte Roche ruim 1 procent in Zürich na tegenvallende resultaten. De Zwitserse herverzekeraar Swiss Re waarschuwde voor een kwartaalverlies als gevolg van orkaan Ian die recent voor grote schade zorgde in de Amerikaanse staat Florida. Het aandeel won desondanks 0,4 procent.
De euro was 0,9836 dollar waard, tegen 0,9815 dollar op een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent minder op 85 dollar. Brentolie werd ook 0,5 procent goedkoper, op 91,20 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.
17 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.
17 uur geleden