Moederbedrijf Thuisbezorgd.nl grote winnaar in hogere AEX
AMSTERDAM (ANP) - Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway was dinsdag de grote winnaar in de AEX-index op het Damrak, die een kleine winst liet zien. Beleggers lijken te gokken op meevallende kwartaalcijfers van het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl, die woensdag naar buiten worden gebracht. Het aandeel ging dik 8 procent omhoog.
De hoop dat het bedrijfsleven, ondanks de verslechterde economische omstandigheden, over de brede linie toch een goed derde kwartaal achter de rug heeft zorgde eerder al voor optimisme op de beursvloeren. Zo sloot Wall Street maandag flink hoger mede dankzij beter dan verwachte resultaten van Bank of America.
De AEX noteerde rond het middaguur 0,6 procent in de plus op 644,68 punten. Een dag eerder won de hoofdindex al 1,6 procent. De MidKap won 1,2 procent op 887,31 punten. De beurzen in Londen en Parijs klommen tot 0,9 procent. De DAX in Frankfurt steeg 1 procent. Uit gegevens van het Duitse onderzoeksinstituut ZEW bleek dat de stemming in de grootste economie van Europa in oktober onverwachts iets minder negatief is geworden.
CM.com
Naast Just Eat Takeaway stonden de chipbedrijven Besi en ASMI in de kopgroep van de AEX, met winsten tot 3,6 procent. Ook speciaalchemiebedrijf DSM en chemicaliëndistributeur IMCD deden goede zaken met plussen tot 3 procent. Levensmiddelenconcern Unilever sloot de rij met een min van 1 procent.
BAM (plus 1,3 procent) liet een voorzichtig herstel zien. De bouwer zakte maandag dik 11 procent na het nieuws dat de FIOD en het Openbaar Ministerie een onderzoek zijn gestart naar mogelijke onregelmatigheden bij enkele reeds opgeleverde projecten van BAM International. CM.com won 0,2 procent. De chat- en betalingsdienstverlener zag de omzet afgelopen kwartaal flink stijgen, maar waarschuwde dat de jaaromzet aan de onderkant van de afgegeven verwachting zal uitkomen.
Swiss Re
In Frankfurt klom Lufthansa slechts een fractie, ondanks dat de Duitse luchtvaartmaatschappij zijn winstverwachting voor dit jaar verdubbelde. De Zwitserse farmaceut zakte Roche ruim 1 procent in Zürich na tegenvallende resultaten. De Zwitserse herverzekeraar Swiss Re waarschuwde voor een kwartaalverlies als gevolg van orkaan Ian die recent voor grote schade zorgde in de Amerikaanse staat Florida. Het aandeel won desondanks 0,4 procent.
De euro was 0,9836 dollar waard, tegen 0,9815 dollar op een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent minder op 85 dollar. Brentolie werd ook 0,5 procent goedkoper, op 91,20 dollar per vat.
Meer uit Financieel
GRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraad is hard geslonken, maar er is volgens Gasunie op dit moment geen reden tot zorg. Zo is er nog voldoende aanvoer van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit het buitenland, laat een woordvoerster van Gasunie weten. Wel is de voorraad uitzonderlijk laag, beaamt ze.
23 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht hoger begonnen aan de nieuwe handelsweek. Beleggers deden het rustig aan en keken uit naar het vervolg van het cijferseizoen later in de week. Ook hebben Amerikaanse beleggers een vrije dag vanwege President's Day.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het plan van de coalitiepartijen om de AOW-leeftijd sneller te laten stijgen zorgt voor een toename van het aantal arbeidsongeschikte 60-plussers. Dat komt naar voren uit schattingen van uitkeringsinstantie UWV, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf en Trouw.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - CNV wil dat concessiewisselingen in het openbaar vervoer in de toekomst niet meer in december plaatsvinden, na de chaos rond het busvervoer in Utrecht. Volgens de vakbond zou het wisselen van vervoerder voortaan alleen nog in de zomer moeten gebeuren. De bond gaat hiervoor pleiten bij de provincies, die verantwoordelijk zijn voor de aanbestedingen.
3 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - De economie van Japan, de op drie na grootste ter wereld, is in het vierde kwartaal van vorig jaar zwakker gegroeid dan verwacht. Het cijfer is een tegenvaller voor de Japanse premier Sanae Takaichi die de economie juist wil stimuleren met hogere overheidsbestedingen en lagere belastingen. Zij won onlangs nog een belangrijke overwinning bij de parlementsverkiezingen met haar plannen voor meer economische stimulering.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet geen belastingen opleggen om kapitaaluitstroom naar andere regio's te voorkomen. Het is beter om prikkels voor investeringen in Europa te creëren. Dit heeft de president van de Europese Centrale Bank (ECB), Christine Lagarde, zondag gezegd tijdens een paneldiscussie op de veiligheidsconferentie in München.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht geen last te krijgen van de sneeuw en gladheid zondag. "Picnic voorziet met de huidige weersverwachtingen geen problemen bij de bezorging. We gaan er dus vanuit dat alle bestellingen op tijd bij klanten bezorgd worden", meldt een woordvoerder van Picnic.
22 uur geleden