Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moederbedrijf Thuisbezorgd.nl groeit hard in Duitsland

Moederbedrijf Thuisbezorgd.nl groeit hard in Duitsland

AMSTERDAM (ANP) - Maaltijdbestelbedrijf Takeaway heeft vorig jaar flink meer bestellingen verwerkt dan een jaar eerder. Vooral in Duitsland groeide het bedrijf hard, met meer dan een verdubbeling van het aantal orders.

In totaal verwerkte het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl 159,2 miljoen bestellingen. Dat is een stijging van 70 procent ten opzichte van 2018. In Duitsland was sprake van een stijging van 113 procent tot 69,5 miljoen bestellingen. In het laatste kwartaal van 2019 steeg het totale aantal bestellingen met 56 procent tot 46,6 miljoen orders.

Die groei viel samen met de overname van de Duitse activiteiten van branchegenoot Delivery Hero, die afgelopen voorjaar werd afgerond. Vrijdag werd bekend dat het Nederlandse Takeaway de strijd om Just Eat had gewonnen van techinvesteerder Prosus. Na de fusie met zijn Britse evenknie zal het gecombineerde bedrijf een van 's werelds grootste maaltijdbezorgers zijn.

Takeaway verwacht dat de fusiedeal, die volledig in aandelen wordt afgehandeld, voor het einde van januari definitief is afgerond. De overnamestrijd om Just Eat was fel. Zowel Takeaway als Prosus zag zich gedwongen hun bod te verhogen. Het winnende bod van Takeaway hangt aan Just Eat een prijskaartje van omgerekend zo'n 7,2 miljard euro.

Meer uit Financieel

Brussel niet eens met gronden nieuw VS-handelstarief voor EU

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is het niet eens met de gronden waarop de Verenigde Staten nieuwe handelstarieven instellen, ook voor de EU. Als reden voor de nieuwe importheffingen voeren de VS het uitblijven van actie aan tegen de handel in goederen die met dwangarbeid zijn geproduceerd.

27 minuten geleden
TenneT boekt meer omzet door investeringen in stroomnet

ARNHEM (ANP) - Hoogspanningsnetbeheerder TenneT heeft in de eerste helft van 2026 meer omzet geboekt. De groei komt volgens de netbeheerder vooral door de toegenomen investeringen in de uitbreiding van het volle elektriciteitsnet. Ook haalde het bedrijf meer omzet uit energie-activiteiten op land en zee en door hogere tarieven.

56 minuten geleden
Campingplatform ziet overnachtingen in Nederland flink toenemen

ANDELST (ANP) - Het aantal overnachtingen op Nederlandse campings is in de eerste maanden van dit jaar fors toegenomen. Dat meldt campingplatform ACSI op basis van een analyse van CBS-cijfers. Het aantal vakantiegangers uit eigen land steeg ook.

59 minuten geleden
Beijing keert zich tegen nieuwe Amerikaanse importheffingen

BEIJING (ANP/AFP) - China verzet zich tegen de nieuwe Amerikaanse importheffingen die Washington heeft opgelegd aan het Aziatische land en 59 andere handelspartners. De Amerikanen noemen als reden voor de nieuwe tarieven zorgen over dwangarbeid.

1 uur geleden
Autoconcern Volkswagen boekt bijna een derde minder winst

WOLFSBURG (ANP/AFP) - De nettowinst van Volkswagen is de afgelopen drie maanden met bijna een derde gedaald. Het Duitse autoconcern, dat overweegt wereldwijd tot 100.000 banen te schrappen, kampt onder meer met toenemende concurrentie in en vanuit China.

2 uur geleden
Arcadis bevestigt ongevraagd overnamebod van Canadees WSP

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft een tweede ongevraagd overnamebod ontvangen van zijn Canadese branchegenoot WSP Global. Dat bevestigde de Nederlandse onderneming vrijdagochtend rond het moment dat de Amsterdamse beurs opende.

2 uur geleden
Besi verder omlaag op Damrak, vastgoedbedrijf WDP daalt na fusie

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag voorzichtig begonnen. Besi ging verder omlaag en verloor bijna 2 procent. De chiptoeleverancier raakte een dag eerder al ruim 7 procent kwijt na publicatie van de resultaten. WDP zag een stevige openingswinst snel verdampen en daalde ruim 1 procent. Het vastgoedbedrijf kondigde een fusie aan met de Franse branchegenoot Argan. Door de samenvoeging ontstaat een vastgoedconcern met een waarde van 13 miljard euro.

2 uur geleden