Moederbedrijf Thuisbezorgd.nl aan kop in groene AEX
AMSTERDAM (ANP) - Just Eat Takeaway ging maandag aan kop in de Amsterdamse AEX-index met een winst van ruim 10 procent. De Britse krant The Sunday Times meldde dat mede-oprichter Matt Maloney van Grubhub samen met een investeringsmaatschappij eerder dit jaar zou hebben overwogen om de Amerikaanse maaltijdbezorger weer terug te kopen van Just Eat Takeaway. De partijen zagen uiteindelijk af van een overnamebod. Boze aandeelhouders drongen er eerder al bij het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl op aan om Grubhub weer te verkopen.
De beurshandel verliep verder relatief rustig. De meeste Europese markten zijn open maar veel bedrijven en beleggers hebben een lang weekend vanwege Pinksteren. De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 1,5 procent hoger op 711,48 punten. De MidKap won 0,3 procent tot 1021,48 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen tot 1,1 procent.
De Londense FTSE-index klom 1,4 procent. De Britse Conservatieve Partij houdt om 19.00 uur Nederlandse tijd een vertrouwensstemming over partijleider en premier Boris Johnson. Steeds meer partijgenoten willen dat hij vertrekt vanwege 'partygate', het schandaal rondom feestjes van overheidspersoneel tijdens lockdowns.
Sterkste stijgers
Naast Just Eat Takeaway behoorde techinvesteerder Prosus tot de sterkste stijgers in de AEX, met een winst van dik 5 procent. Ook de chipbedrijven ASMI en ASML deden goede zaken met plussen tot 2,9 procent. Chemicaliëndistributeur IMCD sloot de rij met een verlies van 1,3 procent.
In de MidKap won luchtvaartcombinatie Air France-KLM 0,8 procent. KLM baarde dit weekend opzien door een besluit om op Europese bestemmingen geen passagiers meer aan boord te laten gaan voor vertrek naar Amsterdam en toestellen leeg terug te laten vliegen naar Schiphol. Volgens KLM was de ingreep nodig vanwege ongunstige weersomstandigheden en baanonderhoud op Schiphol, waardoor er ook minder vluchten konden vertrekken en het te druk zou worden op Schiphol.
Accell
Fietsenfabrikant Accell zakte 3,5 procent. Te weinig aandeelhouders hebben zich achter de overname geschaard van de maker van merken als Batavus en Sparta. Vrijdagavond eindigde de termijn waarop aandeelhouders hun stukken konden aanbieden aan een groep investeerders onder leiding van het Amerikaanse KKR. Met de deal was 1,6 miljard euro gemoeid.
De euro was 1,0737 dollar waard, tegen 1,0721 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,5 procent tot 119,48 dollar. Brentolie werd 0,6 procent duurder op 120,37 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.
2 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland beschikt over een goede digitale infrastructuur, "maar wat we nu hebben is niet voldoende over vijf jaar". Dat zei voormalig ASML-topman Peter Wennink op een evenement over digitale weerbaarheid. Volgens hem is digitale veiligheid een van de hoekstenen van de samenleving.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang. Dat zeggen bronnen die bekend zijn met de zaak. Daarmee komt het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van miljardair Musk dichter bij wat de grootste beursgang ooit zou kunnen worden.
6 uur geleden