Moederbedrijf Thuisbezorgd.nl aan kop in groene AEX
AMSTERDAM (ANP) - Just Eat Takeaway ging maandag aan kop in de Amsterdamse AEX-index met een winst van ruim 10 procent. De Britse krant The Sunday Times meldde dat mede-oprichter Matt Maloney van Grubhub samen met een investeringsmaatschappij eerder dit jaar zou hebben overwogen om de Amerikaanse maaltijdbezorger weer terug te kopen van Just Eat Takeaway. De partijen zagen uiteindelijk af van een overnamebod. Boze aandeelhouders drongen er eerder al bij het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl op aan om Grubhub weer te verkopen.
De beurshandel verliep verder relatief rustig. De meeste Europese markten zijn open maar veel bedrijven en beleggers hebben een lang weekend vanwege Pinksteren. De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 1,5 procent hoger op 711,48 punten. De MidKap won 0,3 procent tot 1021,48 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen tot 1,1 procent.
De Londense FTSE-index klom 1,4 procent. De Britse Conservatieve Partij houdt om 19.00 uur Nederlandse tijd een vertrouwensstemming over partijleider en premier Boris Johnson. Steeds meer partijgenoten willen dat hij vertrekt vanwege 'partygate', het schandaal rondom feestjes van overheidspersoneel tijdens lockdowns.
Sterkste stijgers
Naast Just Eat Takeaway behoorde techinvesteerder Prosus tot de sterkste stijgers in de AEX, met een winst van dik 5 procent. Ook de chipbedrijven ASMI en ASML deden goede zaken met plussen tot 2,9 procent. Chemicaliëndistributeur IMCD sloot de rij met een verlies van 1,3 procent.
In de MidKap won luchtvaartcombinatie Air France-KLM 0,8 procent. KLM baarde dit weekend opzien door een besluit om op Europese bestemmingen geen passagiers meer aan boord te laten gaan voor vertrek naar Amsterdam en toestellen leeg terug te laten vliegen naar Schiphol. Volgens KLM was de ingreep nodig vanwege ongunstige weersomstandigheden en baanonderhoud op Schiphol, waardoor er ook minder vluchten konden vertrekken en het te druk zou worden op Schiphol.
Accell
Fietsenfabrikant Accell zakte 3,5 procent. Te weinig aandeelhouders hebben zich achter de overname geschaard van de maker van merken als Batavus en Sparta. Vrijdagavond eindigde de termijn waarop aandeelhouders hun stukken konden aanbieden aan een groep investeerders onder leiding van het Amerikaanse KKR. Met de deal was 1,6 miljard euro gemoeid.
De euro was 1,0737 dollar waard, tegen 1,0721 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,5 procent tot 119,48 dollar. Brentolie werd 0,6 procent duurder op 120,37 dollar per vat.
Meer uit Financieel
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Huizenkopers zijn terughoudend nu de hypotheekrente door de oorlog in het Midden-Oosten omhooggaat. De Hypotheker ziet daardoor dat het gemiddelde hypotheekbedrag afgelopen kwartaal voor het eerst in drie jaar niet steeg. Ook het aantal aanvragen bleef in het eerste kwartaal gelijk vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Leden van het Amerikaanse congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee ze de exportbeperkingen voor hoogwaardige chiptechnologie bij bondgenoten willen aanscherpen, waaronder Nederland. Dit kan verdere gevolgen hebben voor de Veldhovense chipmaker ASML.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt importheffingen voor producten die minder dan 15 procent staal, aluminium of koper bevatten. Voor andere producten met die metalen past hij de importheffingen ook aan, maakte het Witte Huis bekend.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben donderdag veel van hun eerdere verliezen goedgemaakt. De belangrijkste beursgraadmeters eindigden niet ver van hun slotstanden van een dag eerder, terwijl eerder op de dag nog aanzienlijke verliezen op de koersenborden stonden. De hoop op een spoedige opening van de Straat van Hormuz nam toe.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert een importheffing van 100 procent in op gepatenteerde medicijnen en farmaceutische ingrediënten. Voor farmaceutische producten uit de Europese Unie en een aantal andere landen geldt een veel lager tarief, van 15 procent.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederland moet bij een eventuele militaire bijdrage aan het openen van de Straat van Hormuz de veiligheid van schepen en zeevarenden vooropstellen. Dat stelt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) in reactie op de Nederlandse bereidheid mee te doen aan een missie voor vrije doorvaart in de zeestraat bij Iran.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ratingbureaus zijn iets positiever geworden over het moederbedrijf van doe-het-zelfketens Praxis en Brico, maar zien nog altijd risico's. Deze onderneming, Maxeda, kwam onlangs onder financiële druk te staan en sloot een overeenkomst met schuldeisers.
5 uur geleden