Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moederbedrijf Thuisbezorgd.nl aan kop in groene AEX

Moederbedrijf Thuisbezorgd.nl aan kop in groene AEX

AMSTERDAM (ANP) - Just Eat Takeaway ging maandag aan kop in de Amsterdamse AEX-index met een winst van ruim 10 procent. De Britse krant The Sunday Times meldde dat mede-oprichter Matt Maloney van Grubhub samen met een investeringsmaatschappij eerder dit jaar zou hebben overwogen om de Amerikaanse maaltijdbezorger weer terug te kopen van Just Eat Takeaway. De partijen zagen uiteindelijk af van een overnamebod. Boze aandeelhouders drongen er eerder al bij het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl op aan om Grubhub weer te verkopen.

De beurshandel verliep verder relatief rustig. De meeste Europese markten zijn open maar veel bedrijven en beleggers hebben een lang weekend vanwege Pinksteren. De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 1,5 procent hoger op 711,48 punten. De MidKap won 0,3 procent tot 1021,48 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen tot 1,1 procent.

De Londense FTSE-index klom 1,4 procent. De Britse Conservatieve Partij houdt om 19.00 uur Nederlandse tijd een vertrouwensstemming over partijleider en premier Boris Johnson. Steeds meer partijgenoten willen dat hij vertrekt vanwege 'partygate', het schandaal rondom feestjes van overheidspersoneel tijdens lockdowns.

Sterkste stijgers

Naast Just Eat Takeaway behoorde techinvesteerder Prosus tot de sterkste stijgers in de AEX, met een winst van dik 5 procent. Ook de chipbedrijven ASMI en ASML deden goede zaken met plussen tot 2,9 procent. Chemicaliƫndistributeur IMCD sloot de rij met een verlies van 1,3 procent.

In de MidKap won luchtvaartcombinatie Air France-KLM 0,8 procent. KLM baarde dit weekend opzien door een besluit om op Europese bestemmingen geen passagiers meer aan boord te laten gaan voor vertrek naar Amsterdam en toestellen leeg terug te laten vliegen naar Schiphol. Volgens KLM was de ingreep nodig vanwege ongunstige weersomstandigheden en baanonderhoud op Schiphol, waardoor er ook minder vluchten konden vertrekken en het te druk zou worden op Schiphol.

Accell

Fietsenfabrikant Accell zakte 3,5 procent. Te weinig aandeelhouders hebben zich achter de overname geschaard van de maker van merken als Batavus en Sparta. Vrijdagavond eindigde de termijn waarop aandeelhouders hun stukken konden aanbieden aan een groep investeerders onder leiding van het Amerikaanse KKR. Met de deal was 1,6 miljard euro gemoeid.

De euro was 1,0737 dollar waard, tegen 1,0721 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,5 procent tot 119,48 dollar. Brentolie werd 0,6 procent duurder op 120,37 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Unilever iets lager op positief Damrak na afsplitsingsgerucht

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak is woensdag opnieuw hoger van start gegaan, geholpen door een daling van de olieprijzen. Het aandeel Unilever stond kort na de opening 0,3 procent lager na een gerucht dat het concern overweegt zijn voedingsmiddelentak af te splitsen.

1 uur geleden
Maaltijdboxbezorger HelloFresh verwacht opnieuw minder omzet

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Maaltijdboxbezorger HelloFresh verwacht dat de omzet in 2026 voor het tweede jaar op rij daalt. Volgens het Duitse bedrijf verloopt het herstel van de markt voor kant-en-klaarmaaltijden traag, terwijl winterweer aan het begin van het jaar heeft geleid tot geannuleerde leveringen.

1 uur geleden
Onlinewoonwinkel Fonq krijgt uitstel van betaling

UTRECHT (ANP) - Het bedrijf achter de onlinewoonwinkel Fonq heeft uitstel van betaling gekregen. Fonq Groep vroeg het verzoek dinsdag aan. De rechtbank in Utrecht heeft het uitstel verleend en twee bewindvoerders aangesteld, werd woensdag bekend.

1 uur geleden
ProRail: personeelstekorten spoorwerk dreigen, meer storingen

UTRECHT (ANP) - De komende jaren ontstaan grote tekorten aan technisch personeel voor het onderhoud en de vernieuwing van het spoor. Dat zorgt voor vertragingen van de werkzaamheden, waardoor de kans op storingen groter wordt en er extra kosten voor spoedreparaties bij komen. Hiervoor waarschuwt de railinfrasector, zegt ProRail.

2 uur geleden
UnitedConsumers: adviesprijzen benzine en diesel verder omhoog

EINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen voor benzine en diesel zijn woensdag verder gestegen. Dat meldt consumentenorganisatie UnitedConsumers die de adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen bijhoudt. Op dinsdag steeg de gemiddelde adviesprijs voor Euro95 al tot een nieuw recordniveau van meer dan 2,50 euro per liter.

3 uur geleden
Cabrio's verliezen terrein aan SUV's en elektrische auto's

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal cabrio's op de Nederlandse wegen neemt gestaag af, mede door de groeiende populariteit van SUV's en de opmars van elektrische auto's. Vorig jaar werden 954 auto's met een open dak verkocht, vergeleken met 1661 stuks vier jaar eerder. Dit is slechts 0,25 procent van de totale nieuwverkoop van personenauto's, blijkt uit cijfers van RDC, het databedrijf dat voertuigregistraties bijhoudt.

4 uur geleden
Redersorganisatie bezorgd over lot opvarenden in Perzische Golf

LONDEN (ANP) - Een internationale redersorganisatie maakt zich zorgen om het lot van duizenden opvarenden van zeeschepen die vastzitten in de Perzische Golf. Nu de blokkade van de Straat van Hormuz voortduurt, dreigen tekorten aan drinkwater en brandstof, waarschuwt de International Chamber of Shipping (ICS) tegenover persbureau AFP.

11 uur geleden