Moederbedrijf Thuisbezorgd verkoopt Grubhub aan Wonder
AMSTERDAM (ANP) - Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl, verkoopt de Amerikaanse maaltijdbezorger Grubhub aan branchegenoot Wonder. Just Eat Takeaway zocht al langer naar een koper voor het onderdeel, dat in 2021 werd overgenomen voor 7,3 miljard dollar. Sindsdien heeft het bedrijf voor miljarden aan waarde afgeschreven op de dochteronderneming.
Grubhub wordt nu verkocht tegen een bedrijfswaarde van 650 miljoen dollar. Just Eat Takeaway verwacht dat de netto-opbrengst van de verkoop zo'n 50 miljoen dollar zal bedragen. Afhankelijk van de wettelijke goedkeuringen zal de deal naar verwachting in het eerste kwartaal van 2025 worden afgerond.
Volgens topman en oprichter Jitse Groen vergroot de verkoop van Grubhub het vermogen van Just Eat Takeaway om investeringen te doen in landen waar het bedrijf het grootste concurrentievoordeel heeft. Ook heeft de deal een positieve impact op de kapitaalstructuur en liquiditeitspositie van Just Eat Takeaway. De verkoop heeft geen invloed op de eerder afgegeven vooruitzichten voor dit jaar.
Commissies
Just Eat Takeaway kocht Grubhub tijdens de coronapandemie toen de maaltijdbezorgers goede zaken deden doordat mensen massaal aan huis gekluisterd waren en veel eten lieten bezorgen. Maar na het opheffen van de lockdowns liepen de bestellingen terug. Het bedrijf moest mede daardoor in 2022 al 3 miljard dollar afschrijven op de waarde van Grubhub. Ook activistische beleggers drongen erop aan Grubhub snel weer af te splitsen of te verkopen om de beurswaarde van Just Eat Takeaway op te voeren.
Naast de sterke concurrentie van bedrijven als Uber en DoorDash had Grubhub in New York ook last van een wettelijk plafond voor de commissies die het in rekening mag brengen bij restauranteigenaren. Dit kostte het bedrijf jaarlijks zo'n 100 miljoen dollar. "We zouden het erg waarderen als die bovengrens voor commissies verdwijnt. We zijn ook vrij zeker dat die verdwijnt", verklaarde topman Groen bij de publicatie van de jaarcijfers over 2023. In de nu overeengekomen verkoopprijs van 650 miljoen dollar voor Grubhub wordt volgens het bedrijf rekening gehouden met het afschaffen van dat wettelijke plafond in New York op korte termijn.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/RTR) - The Magnum Ice Cream Company is vrijdag flink in waarde gestegen op de Amsterdamse beurs. De opmars volgde op geruchten over een mogelijke overname van het bedrijf achter ijsmerken als Magnum, Cornetto en Ben & Jerry's. Het aandeel noteerde rond 12.35 uur ruim 14 procent hoger.
18 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Een zesdaagse staking in april heeft voor minder reizigers via Frankfurt Airport gezorgd. Piloten en cabinepersoneel van luchtvaartmaatschappij Lufthansa legden het werk neer en als gevolg daarvan werden vele vluchten geschrapt. De grootste luchthaven van Duitsland ontving ongeveer een half miljoen minder passagiers ten opzichte van een jaar eerder.
40 minuten geledenWUHAN (ANP/AFP) - Autofabrikant Stellantis, eigenaar van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, gaat de samenwerking met het Chinese Dongfeng verder uitbreiden. Onder de deal zullen vanaf 2027 twee nieuwe Jeep-modellen en twee nieuwe Peugeot-modellen worden geproduceerd in de fabriek van Dongfeng in Wuhan. De modellen zijn bestemd voor de Chinese en de buitenlandse markt.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten gaan de bouw van een nieuwe oliepijpleiding versnellen. Het land wil de exportcapaciteit vanuit Fujairah verdubbelen, om zo via de stad in het oosten van de VAE de Straat van Hormuz te kunnen vermijden voor het transporteren van olie.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH verkoopt het merk Marc Jacobs aan WHP Global, de eigenaar van onder meer jeansmerk G-Star en modemerk Vera Wang. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met verlies begonnen. Beleggers namen gas terug na de sterke opmars in de afgelopen twee dagen en wachten op concrete resultaten van de tweedaagse topbijeenkomst in China tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Transavia gaat miljoenen extra besparen vanwege de stijgende prijs voor vliegtuigbrandstof. Dat bevestigt de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving in De Telegraaf. De luchtvaartmaatschappij sluit niet uit dat hierdoor banen geschrapt worden.
4 uur geleden