Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moederbedrijf Thuisbezorgd stijgt op Damrak na adviesverhoging

Moederbedrijf Thuisbezorgd stijgt op Damrak na adviesverhoging

AMSTERDAM (ANP) - Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway behoorde dinsdag tot de sterkste stijgers op de aandelenbeurs in Amsterdam met een koerswinst van dik 4 procent. Analisten van Berenberg haalden het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl van hun verkooplijst. De stemming op de markten bleef echter terughoudend door de energiecrisis in Europa.

De kans op een recessie in Duitsland is toegenomen doordat het Russische staatsgasbedrijf Gazprom de gasleveringen aan het land via de Nord Stream 1-pijpleiding voor onbepaalde tijd heeft stilgelegd vanwege onderhoud. Duitsland, de grootste economie van de eurozone, is sterk afhankelijk van Russisch gas. Volgens Gazprom kunnen de gasleveringen pas worden hervat als Siemens Energy de defecte apparatuur repareert.

Ook de hoge inflatie houdt de gemoederen bezig. In Nederland is de inflatie in augustus volgens de eigen rekenmethode van het CBS opgelopen tot 12 procent, van 10,3 procent een maand eerder. Vooral energie werd afgelopen maand flink duurder. De almaar oplopende inflatie vergroot de druk op de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente nog sterker te verhogen. De ECB komt donderdag met een nieuw rentebesluit.

Shell

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent hoger op 675,75 punten. De MidKap won 0,9 procent tot 922,17 punten. De beurzen in Parijs en Londen klommen tot 0,3 procent. De DAX in Frankfurt steeg 0,5 procent ondanks een sterker dan verwachte daling van de Duitse fabrieksorders in juli.

Naast Just Eat Takeaway stonden ING, AkzoNobel, ArcelorMittal en Signify in de kopgroep van de AEX, met plussen van ruim 1 procent. Olie- en gasconcern Shell sloot de rij met een min van 0,9 procent.

Volkswagen

In de MidKap stond AMG (plus 3,7 procent) bovenaan. De metalenspecialist heeft een driejarige overeenkomst gesloten voor de levering van lithiumhydroxide, dat gebruikt wordt voor batterijen, aan het Zuid-Koreaanse EcoPro. ABN AMRO klom 0,8 procent. De bank zet nog eens 120 miljoen euro opzij in de kwestie over zogeheten woekerrentes.

In Frankfurt steeg Volkswagen 2,6 procent. Het Duitse autoconcern zou volgens persbureau Bloomberg bij de geplande beursgang van het sportwagenmerk Porsche ook aandelen aan kleine beleggers willen aanbieden. Porsche zal naar verwachting eind deze maand of volgende maand een eigen notering moeten krijgen.

De euro bleef minder waard dan de dollar en noteerde op 0,9964 dollar. Een vat Amerikaanse olie werd 2,6 procent duurder op 89,13 dollar per vat. Brentolie kostte 0,2 procent minder op 95,52 dollar.

Meer uit Financieel

Amsterdamse AEX sluit licht lager, Philips grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine min gesloten na de plus een dag eerder. Zorgtechnologieconcern Philips was de grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak en zorgde voor koersdruk op de hoofdindex.

1 uur geleden
Albert Heijn berispt om vage duurzaamheidsclaims zuivelproducten

AMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn heeft consumenten misleid met vage duurzaamheidsclaims op zuivelverpakkingen van zijn huismerk en moet ze aanpassen. Dat maakte de Reclame Code Commissie (RCC) donderdag bekend na een klacht van Wakker Dier.

1 uur geleden
Salesforce iets hoger op Wall Street na sterke vooruitzichten

NEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het softwareconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook verhoogde het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar. Het aandeel Salesforce, dat deel uitmaakt van de Dow-Jonesindex, steeg licht.

4 uur geleden
Schiphol halveert aantal grondafhandelaren in 2027

SCHIPHOL (ANP) - Het duurt tot 2027 voordat het aantal grondafhandelaren op Schiphol is teruggebracht naar drie, in plaats van de huidige zes. Dat maakte de luchthaven bekend bij het begin van de aanbesteding voor bedrijven die verantwoordelijk worden voor de bagageafhandeling en werkzaamheden rond vliegtuigen. Het is al jaren de wens van de politiek en Schiphol om het aantal afhandelaren te beperken.

6 uur geleden
ING: economie groeit door ondanks handelsstrijd en spaarwoede

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie groeit voorlopig door ondanks de handelsstrijd van Donald Trump en andere geopolitieke spanningen, voorspellen economen van ING. Voor 2026 voorzien zij daarbij een stevige koopkrachtstijging, al blijft de consument voorzichtig en wachten grote dossiers als het overvolle stroomnet en de stikstofproblematiek nog altijd op aanpak.

6 uur geleden
Brussel onderzoekt Meta om misbruik marktpositie AI op WhatsApp

BRUSSEL (ANP) - Brussel heeft een onderzoek geopend naar Meta's beleid rondom AI-functies in WhatsApp. De Europese Commissie gaat beoordelen of het Amerikaanse techbedrijf mogelijk in strijd handelt met Europese mededingingsregels door het concurrerende bedrijven moeilijker te maken om klanten via WhatsApp te bereiken.

8 uur geleden
Verzekeraars beloven hogere premie voor trouwe klant te voorkomen

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse verzekeraars hebben actie beloofd om te voorkomen dat trouwe klanten onnodig hogere premies betalen dan nieuwe. Een aantal van hen controleert het verzekeringenaanbod blijvend om deze prijsverschillen te voorkomen, melden het Verbond van Verzekeraars en de Autoriteit Financiële Markten (AFM).

8 uur geleden