Moederbedrijf Thuisbezorgd bovenaan in herstellende AEX
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag over een breed front in de plus geëindigd. Een dag eerder eindigde de belangrijkste graadmeter op Beursplein 5 nog in mineur. Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van maaltijdbezorger Thuisbezorgd, eindigde bovenaan bij de grote bedrijven op gelijke hoogte met verlichtingsbedrijf Signify. Alleen dataleverancier Wolters Kluwer, supermarktconcern Ahold Delhaize en levensmiddelenbedrijf Unilever verloren terrein.
Ook op de andere Europese aandelenbeurzen waren er groene koersenborden. Beleggers lieten de zorgen om de omikronvariant en de strengere coronamaatregelen eventjes varen. Ook waren er koopjesjagers die na de neergang van maandag een buitenkansje zagen. Op macro-economisch gebied waren er cijfers over het consumentenvertrouwen in Nederland, Duitsland en de eurozone. Die waren alledrie lager dan een maand eerder, door onder meer de strengere coronamaatregelen, maar ook de hoge inflatie.
De AEX-index sloot 1,6 procent in de plus op 774,95 punten. De MidKap werd 2 procent hoger gezet en eindigde op 1038,57 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen kregen er elk 1,4 procent bij.
Signify
Just Eat Takeaway en Signify eindigden op plussen van 4,1 procent. Ook winkelvastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield stond in de kopgroep en ging 3,8 procent omhoog. Chipmachinebedrijf ASML profiteerde van gunstige cijfers van de Amerikaanse chipfabrikant Micron Technology en steeg 3,6 procent.
Bij de kleinere bedrijven steeg TomTom 6,5 procent. De navigatiespecialist tekende een meerjarig contract met Volkswagen voor de ontwikkeling van een nieuw navigatieproduct voor de voertuigen van het Duitse autoconcern. TomTom en Volkswagen werken daarbij samen met techbedrijf Cariad. Ebusco klom 7,6 procent. De busfabrikant gaat negentig elektrische bussen leveren aan de Duitse hoofdstad Berlijn.
AkerBP en Lundin Enegry
Het Noorse oliebedrijf AkerBP en de Zweedse branchegenoot Lundin Energy voegen hun olie- en gasactiviteiten samen. Daarmee ontstaat een bedrijf met een waarde van zo'n 12 miljard euro. Aker steeg ruim 6 procent in Oslo, Lundin werd in Stockholm 4,5 procent meer waard.
De euro was 1,1266 dollar waard, tegen 1,1292 dollar een dag eerder. De olieprijzen veerden op na de forse daling op maandag. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,3 procent meer op 70,89 dollar. Brentolie werd 2,9 procent duurder op 73,58 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep bedrijven, waaronder Apple, Amazon, Patagonia en BYD, is tegen een mogelijke aanscherping van het rapporteren van vervuilende uitstoot. In een gezamenlijke verklaring pleiten ze ervoor om bepaalde veranderingen in die rapportages optioneel in plaats van verplicht te maken. De nieuwe regels achten ze niet haalbaar.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Huurders zien te weinig terug van de compenserende maatregelen die het kabinet heeft aangekondigd voor de hoge energielasten, vindt de Woonbond. Veel van de hulp gaat naar huiseigenaren, stipt de belangenbehartiger van huurders aan.
43 minuten geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.
3 uur geledenEKE (ANP/BELGA) - Medewerkers van Aldi hebben in België het werk neergelegd omdat de supermarktketen overweegt op zondagen open te gaan. Vakbond BBTK zegt dat het personeel daar niet blij mee is. In minstens tien supermarkten in Vlaanderen heeft het personeel het werk donderdag neergelegd en zijn de winkels gesloten, stelt een vertegenwoordiger van de vakbond.
4 uur geleden