Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moederbedrijf Thuisbezorgd bovenaan in herstellende AEX

Moederbedrijf Thuisbezorgd bovenaan in herstellende AEX

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag over een breed front in de plus geëindigd. Een dag eerder eindigde de belangrijkste graadmeter op Beursplein 5 nog in mineur. Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van maaltijdbezorger Thuisbezorgd, eindigde bovenaan bij de grote bedrijven op gelijke hoogte met verlichtingsbedrijf Signify. Alleen dataleverancier Wolters Kluwer, supermarktconcern Ahold Delhaize en levensmiddelenbedrijf Unilever verloren terrein.

Ook op de andere Europese aandelenbeurzen waren er groene koersenborden. Beleggers lieten de zorgen om de omikronvariant en de strengere coronamaatregelen eventjes varen. Ook waren er koopjesjagers die na de neergang van maandag een buitenkansje zagen. Op macro-economisch gebied waren er cijfers over het consumentenvertrouwen in Nederland, Duitsland en de eurozone. Die waren alledrie lager dan een maand eerder, door onder meer de strengere coronamaatregelen, maar ook de hoge inflatie.

De AEX-index sloot 1,6 procent in de plus op 774,95 punten. De MidKap werd 2 procent hoger gezet en eindigde op 1038,57 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen kregen er elk 1,4 procent bij.

Signify

Just Eat Takeaway en Signify eindigden op plussen van 4,1 procent. Ook winkelvastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield stond in de kopgroep en ging 3,8 procent omhoog. Chipmachinebedrijf ASML profiteerde van gunstige cijfers van de Amerikaanse chipfabrikant Micron Technology en steeg 3,6 procent.

Bij de kleinere bedrijven steeg TomTom 6,5 procent. De navigatiespecialist tekende een meerjarig contract met Volkswagen voor de ontwikkeling van een nieuw navigatieproduct voor de voertuigen van het Duitse autoconcern. TomTom en Volkswagen werken daarbij samen met techbedrijf Cariad. Ebusco klom 7,6 procent. De busfabrikant gaat negentig elektrische bussen leveren aan de Duitse hoofdstad Berlijn.

AkerBP en Lundin Enegry

Het Noorse oliebedrijf AkerBP en de Zweedse branchegenoot Lundin Energy voegen hun olie- en gasactiviteiten samen. Daarmee ontstaat een bedrijf met een waarde van zo'n 12 miljard euro. Aker steeg ruim 6 procent in Oslo, Lundin werd in Stockholm 4,5 procent meer waard.

De euro was 1,1266 dollar waard, tegen 1,1292 dollar een dag eerder. De olieprijzen veerden op na de forse daling op maandag. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,3 procent meer op 70,89 dollar. Brentolie werd 2,9 procent duurder op 73,58 dollar per vat.

Meer uit Financieel

FNV opent meldpunt om 'chaos' bij Schiphol-beveiliging

SCHIPHOL (ANP) - FNV opent een meldpunt voor de duizenden beveiligers op Schiphol die sinds maandag zijn overgegaan naar een andere werkgever door de nieuwe aanbesteding van de beveiliging. "Via het meldpunt wil de vakbond ervaringen, signalen en problemen verzamelen over hoe de overgang in de praktijk verloopt", maakte de bond bekend.

17 minuten geleden
Eigenaar modeketen Mango opgepakt voor onderzoek naar dood vader

BARCELONA (ANP/BLOOMBERG) - De eigenaar van de Spaanse modeketen Mango, Jonathan Andic, is gearresteerd in verband met de dood van zijn vader. Hij wordt verdacht van mogelijke betrokkenheid bij de dood van Mango-oprichter Isak Andic, die in december 2024 om het leven kwam. Dat gebeurde nadat hij tijdens een wandeling met zijn zoon Jonathan van een klif viel.

54 minuten geleden
Meer winst en omzet voor honderdjarige HEMA

AMSTERDAM (ANP) - HEMA heeft in 2025 opnieuw meer omzet en meer winst geboekt. De warenhuisketen vernieuwt veel winkels, wat aanslaat bij klanten, licht topvrouw Saskia Egas Reparaz toe aan het ANP. HEMA viert dit jaar zijn honderdjarige bestaan.

57 minuten geleden
Japanse economie groeit sterker dan verwacht in eerste kwartaal

TOKIO (ANP/AFP/RTR) - De economie van Japan, de op drie na grootste ter wereld, is in het eerste kwartaal van 2026 sterker gegroeid dan verwacht. De groei werd gestuwd door een sterke export en binnenlandse consumptie. Het groeicijfer geeft echter nog niet de volledige impact weer van de oorlog in het Midden-Oosten, die eind februari begon.

4 uur geleden
Wall Street herstelt deels na uitspraak Trump over aanval op Iran

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten wisten maandag in het laatste handelsuur een belangrijk deel van de eerdere verliezen goed te maken. Dat gebeurde nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat een op dinsdag voorziene aanval op Iran niet doorgaat. Er zijn momenteel diplomatieke inspanningen om Iran en de VS tot een overeenkomst te brengen. De aanval is volgens hem tot nader order uitgesteld.

14 uur geleden
Schiphol onzeker over wachttijden na wijziging beveiligingsaanpak

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol kan niet uitsluiten dat er dinsdag opnieuw lange wachtrijen bij de beveiliging ontstaan, zoals maandag het geval was. "Op basis van de ontwikkeling die we vanochtend hebben meegemaakt, durven we nog niet te zeggen wat het beeld dinsdag definitief zal zijn", zegt een woordvoerder van de luchthaven.

14 uur geleden
Elon Musk verliest rechtszaak tegen OpenAI

OAKLAND (ANP/RTR) - Een Amerikaanse jury heeft Elon Musk maandag in het ongelijk gesteld in zijn rechtszaak tegen OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT. De jury vond dat het bedrijf niet verantwoordelijk kan worden gehouden voor het feit dat het volgens Musk zou zijn afgeweken van zijn oorspronkelijke doel: de mensheid helpen. Daarbij was de wettelijke termijn om de zaak aan te spannen volgens de jury al verstreken.

16 uur geleden