
Moederbedrijf Temu groeit minder hard door handelsspanningen
SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - De omzet van het Chinese moederbedrijf van webwinkel Temu is het afgelopen kwartaal een stuk minder hard gegroeid dan in de periodes daarvoor. E-commercebedrijf PDD Holdings heeft last van het handelsconflict tussen China en de Verenigde Staten en worstelt met toegenomen concurrentie in thuismarkt China.
De omzet van het concern in het kwartaal dat in maart eindigde, steeg met 10 procent tot 95,7 miljard yuan (ongeveer 11,7 miljard euro) ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. Een jaar geleden wist PDD Holdings de opbrengsten nog ruim te verdubbelen. De nettowinst ging het afgelopen kwartaal met bijna 50 procent omlaag.
Het Chinese bedrijf heeft veel succes geboekt met de uitbreiding naar landen buiten China. Maar de groeivooruitzichten worden belemmerd door maatregelen van de Trump-regering gericht op Chinese e-commercebedrijven, zoals het afschaffen van de vrijstelling voor heffingen op kleine pakketjes.
Investeringen
PDD Holdings moest het afgelopen kwartaal naar eigen zeggen forse investeringen doen om handelaren en consumenten te ondersteunen "bij de snelle veranderingen in de externe omgeving", aldus topman Lei Chen van PDD Holdings. Nadat Washington had besloten de uitzondering voor kleine pakketten af te schaffen, gaf Temu aan dat het Amerikaanse bestellingen alleen nog door lokale verkopers zou laten afhandelen.
Temu wil ook in andere markten uitbreiden om de afhankelijkheid van de VS te verminderen, maar stuit daar ook op regelgeving. Zo overweegt Japan de belastingvrijstellingen voor kleine pakketten te herzien en zakenkrant Financial Times meldde vorige week dat de Europese Unie ook een vast bedrag wil heffen op kleine pakketjes die het landenblok binnenkomen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Keurig Dr Pepper stond maandag bij de dalers op de beurzen in New York met een verlies van ruim 8 procent. Het Amerikaanse frisdrankenconcern, bekend van 7UP, Schweppes en Dr Pepper, wil het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick overnemen. Het bedrijf heeft 15,7 miljard euro over voor het in Amsterdam genoteerde JDE Peet's. Het gaat om de grootste deal in de sector van alcoholvrije dranken ooit. Het aandeel JDE Peet's ging in Amsterdam ruim 17 procent omhoog. Dat is de grootste koerswinst sinds de beursgang in 2020.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - CNV en FNV zijn "verrast" over de overname van Douwe Egberts-moederbedrijf JDE Peet's door het Amerikaanse Keurig Dr Pepper die maandagochtend werd bekendgemaakt. De vakbonden hebben vragen over de toekomst van Nederlandse vestigingen van JDE Peet's door die overname ter waarde van 15,7 miljard euro.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Het Noorse Northern Lights-project voor de opslag van CO2 heeft de eerste hoeveelheden koolstofdioxide ontvangen en opgeslagen. Dat meldt het samenwerkingsproject van de olie- en gasconcerns Shell, Equinor en TotalEnergies maandag. Het gaat om afgevangen CO2 die via een industrieel proces vloeibaar wordt gemaakt en daarna permanent ondergronds wordt opgeslagen.
4 uur geledenFREDERICIA (ANP/BLOOMBERG) - Het Deense windenergiebedrijf Ørsted heeft op de aandelenbeurs in Kopenhagen een flinke koersval gemaakt. De waarde van het aandeel daalde maandag tot het laagste niveau ooit. De Amerikaanse overheid heeft vrijdag alle werkzaamheden stilgelegd van een groot windmolenpark van Ørsted voor de kust bij de staat Rhode Island.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Fastfoodketen Taco Bell maakt een doorstart in Nederland. Volgens curator Maarten Jansen wordt de failliete maker van burrito's, taco's en quesadilla's overgenomen door SYMBRO. Die franchisepartij runt in het Verenigd Koninkrijk al meer dan honderd Taco Bell- en KFC-locaties.
4 uur geledenBEIJING (ANP/DPA) - China heeft de capaciteit van kolencentrales in de eerste helft van 2025 uitgebreid naar het hoogste niveau in negen jaar, meldt het Centrum voor Energieonderzoek en Schone Lucht (CREA). Ondanks de snelle groei van hernieuwbare energiebronnen in het land vertoont de bouw van kolencentrales volgens de denktank "geen tekenen van afname".
5 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Bouwconcern BAM gaat aan de slag met de uitbreiding en versterking van het elektriciteits- en waterleidingnet in Limburg. Het bedrijf heeft een samenwerkingsovereenkomst voor twaalf jaar gesloten met netbeheerder Enexis en Waterleiding Maatschappij Limburg (WML). Het project heeft een waarde van zo'n 600 miljoen euro.
6 uur geleden