Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moederbedrijf Snapchat schrapt wereldwijd 10 procent van banen

Moederbedrijf Snapchat schrapt wereldwijd 10 procent van banen

SANTA MONICA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse moederbedrijf achter de app Snapchat schrapt 10 procent van de banen wereldwijd. Daarmee sluit Snap zich aan bij andere techbedrijven die sinds het begin van het nieuwe jaar een bezuinigingsronde hebben aangekondigd.

Net als andere socialemediabedrijven ziet het bedrijf minder vraag naar het aanbieden van advertenties. Dat probeert Snap op te vangen door banen te schrappen en projecten stop te zetten die niet langer als prioriteit worden gezien. Vier maanden geleden kondigde het bedrijf nog aan een tak te sluiten die zich richt op het maken van augmented reality-diensten voor bedrijven. Dat is het over de gewone wereld heen leggen van virtuele beelden. Daarmee trok het bedrijf de stekker uit de meest recente poging van Snap om minder afhankelijk te worden van advertenties.

Snap had in september vorig jaar ongeveer 5400 mensen in dienst. Een reductie van 10 procent zou daarmee neerkomen op een verlies van ongeveer 540 werknemers. Het schrappen van de banen kan zich uitstrekken tot het tweede kwartaal van dit jaar, zei Snap, omdat het bedrijf moet voldoen aan lokale wetgeving. In Europa heeft Snap onder meer kantoren in Amsterdam, Berlijn, Oslo en Londen.

Snap laat weten geen cijfers te delen over het aantal te schrappen banen per land.

Meer uit Financieel

Denktank: meer stroom wind en zon dan fossiele brandstoffen EU

LONDEN (ANP/RTR) - Wind- en zonne-energie hebben in 2025 voor het eerst meer elektriciteit opgewekt in de Europese Unie dan fossiele brandstoffen, blijkt uit gegevens van energiedenktank Ember.

2 uur geleden
Ondernemersvereniging: positief dat heffingen Trump er niet komen

ZOETERMEER (ANP) - "Het is positief dat de heffingen niet worden opgelegd", zegt ondernemersvereniging evofenedex over de geschrapte importheffingen voor Europese landen door de Amerikaanse president Donald Trump. Doordat er weinig tijd tussen de aankondiging van de heffingen en de intrekking zat, verwacht evofenedex geen piek in de vervoersstromen.

7 uur geleden
Beurzen in New York hard omhoog dankzij mogelijke Groenland-deal

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met duidelijke winsten gesloten. Op de markten overheerste opluchting over een de-escalatie in het conflict tussen de Verenigde Staten en Europese landen over Groenland. Trump kondigde aan geen extra importheffingen meer op te leggen aan landen die militairen stuurden naar het eiland in het Noordpoolgebied, omdat er zicht zou zijn op een deal.

7 uur geleden
Trump ziet af van heffingen om Groenland na 'raamwerk voor deal'

DAVOS (ANP) - Donald Trump zegt af te zien van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland. Volgens de Amerikaanse president is er een raamwerk gevormd voor een "toekomstige deal aangaande Groenland" na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.

9 uur geleden
Hooggerechtshof kritisch over poging tot ontslag Fed-bestuurder

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rechters van het Amerikaanse Hooggerechtshof hebben laten doorschemeren dat ze sceptisch staan tegenover de argumenten van de regering-Trump om een bestuurder van de Federal Reserve te mogen ontslaan. De poging van Donald Trump om Fed-bestuurder Lisa Cook uit haar functie te zetten, leidde vorig jaar tot zorgen over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.

9 uur geleden
Ubisoft reorganiseert en schrapt nieuwe Prince of Persia-game

PARIJS (ANP) - Ubisoft reorganiseert en schrapt zes games die in ontwikkeling waren, waaronder Prince of Persia The Sands of Time. Het Franse gamebedrijf zegt zo geld vrij te willen maken om beter te kunnen concurreren op de markt voor hoogwaardige videospellen. Om diezelfde reden sluit Ubisoft studio's in Canada en Zweden.

11 uur geleden
Opluchting op beurs in Amsterdam na speech Trump

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag positief gereageerd op de aankondiging van Donald Trump dat hij geen geweld wil gebruiken bij zijn poging om Groenland in te lijven. De AEX vond de weg omhoog na die opmerking van de Amerikaanse president op het World Economic Forum in Davos.

11 uur geleden