Moederbedrijf Snapchat schrapt wereldwijd 10 procent van banen
SANTA MONICA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse moederbedrijf achter de app Snapchat schrapt 10 procent van de banen wereldwijd. Daarmee sluit Snap zich aan bij andere techbedrijven die sinds het begin van het nieuwe jaar een bezuinigingsronde hebben aangekondigd.
Net als andere socialemediabedrijven ziet het bedrijf minder vraag naar het aanbieden van advertenties. Dat probeert Snap op te vangen door banen te schrappen en projecten stop te zetten die niet langer als prioriteit worden gezien. Vier maanden geleden kondigde het bedrijf nog aan een tak te sluiten die zich richt op het maken van augmented reality-diensten voor bedrijven. Dat is het over de gewone wereld heen leggen van virtuele beelden. Daarmee trok het bedrijf de stekker uit de meest recente poging van Snap om minder afhankelijk te worden van advertenties.
Snap had in september vorig jaar ongeveer 5400 mensen in dienst. Een reductie van 10 procent zou daarmee neerkomen op een verlies van ongeveer 540 werknemers. Het schrappen van de banen kan zich uitstrekken tot het tweede kwartaal van dit jaar, zei Snap, omdat het bedrijf moet voldoen aan lokale wetgeving. In Europa heeft Snap onder meer kantoren in Amsterdam, Berlijn, Oslo en Londen.
Snap laat weten geen cijfers te delen over het aantal te schrappen banen per land.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - De rechtszaken van bedrijven over het terugbetalen van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump worden niet uitgesteld. Trump diende onlangs een verzoek in om de procedures met maximaal vier maanden uit te stellen voordat de zaken worden hervat. Een Amerikaans federaal hof van beroep wees het verzoek echter af.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De kosten voor het vervoeren van ruwe olie van het Midden-Oosten naar China zijn gestegen tot het hoogste niveau ooit. Dat is het gevolg van de onrust in de regio en het stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz. Die zeestraat is een belangrijke route voor olie en gas.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Klanten van Odido die vermoeden dat ze slachtoffer zijn geworden van de diefstal van hun gegevens, kunnen nu ook op de site van de politie controleren of hun data in handen van criminelen is gevallen. Mensen kunnen op basis van hun gegevens op politie.nl de check doen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ABN AMRO mag zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank overnemen, heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) besloten. Volgens de mededingingswaakhond zijn er geen aanwijzingen dat deze deal de concurrentie in het Nederlandse bankenlandschap beperkt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM ging maandag flink onderuit op de aandelenbeurs in Amsterdam. Ook andere Europese luchtvaartmaatschappijen hadden op de beurzen last van de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten, die dit weekend begonnen, en vergeldingsacties van Iran.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vakbonden gaan acties voorbereiden, omdat het kabinet vasthoudt aan ingrepen in de sociale zekerheid. Dat hebben FNV, CNV en VCP maandag gezegd na hun kennismaking met bewindspersonen van het kabinet-Jetten. De bonden hebben daar nogmaals benadrukt dat ze de gesprekken met het kabinet opschorten zolang voorstellen, zoals een versnelde verhoging van de AOW-leeftijd, op tafel blijven.
3 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Enkele luchtvaartmaatschappijen uit de Verenigde Arabische Emiraten zullen maandag een beperkt aantal vluchten uitvoeren. Emirates, flydubai en Etihad Airways repatriëren vooral gestrande passagiers die vast kwamen te zitten sinds de aanvallen op Iran van afgelopen weekend.
4 uur geleden