Moederbedrijf Snapchat schrapt wereldwijd 10 procent van banen
SANTA MONICA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse moederbedrijf achter de app Snapchat schrapt 10 procent van de banen wereldwijd. Daarmee sluit Snap zich aan bij andere techbedrijven die sinds het begin van het nieuwe jaar een bezuinigingsronde hebben aangekondigd.
Net als andere socialemediabedrijven ziet het bedrijf minder vraag naar het aanbieden van advertenties. Dat probeert Snap op te vangen door banen te schrappen en projecten stop te zetten die niet langer als prioriteit worden gezien. Vier maanden geleden kondigde het bedrijf nog aan een tak te sluiten die zich richt op het maken van augmented reality-diensten voor bedrijven. Dat is het over de gewone wereld heen leggen van virtuele beelden. Daarmee trok het bedrijf de stekker uit de meest recente poging van Snap om minder afhankelijk te worden van advertenties.
Snap had in september vorig jaar ongeveer 5400 mensen in dienst. Een reductie van 10 procent zou daarmee neerkomen op een verlies van ongeveer 540 werknemers. Het schrappen van de banen kan zich uitstrekken tot het tweede kwartaal van dit jaar, zei Snap, omdat het bedrijf moet voldoen aan lokale wetgeving. In Europa heeft Snap onder meer kantoren in Amsterdam, Berlijn, Oslo en Londen.
Snap laat weten geen cijfers te delen over het aantal te schrappen banen per land.
Meer uit Financieel
HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.
8 uur geledenBERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is zaterdag iets duurder geworden aan de pomp, na de flinke prijsstijging van ruim 10 eurocent op vrijdag. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,799 euro bedraagt, tegen 2,793 euro vrijdag.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn sinds de Iranoorlog voorzichtiger met het boeken van een vakantie. Reisbranchevereniging ANVR meldt dat normaal gesproken 80 procent van de mei- en zomervakanties geboekt is rond deze tijd, maar dat het dit jaar "echt heel anders" verloopt.
12 uur geledenROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.
1 dag geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
1 dag geleden