Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moederbedrijf Perry Sport, Aktiesport en Sprinter failliet

Moederbedrijf Perry Sport, Aktiesport en Sprinter failliet

AMSTERDAM (ANP) - Sports Unlimited Retail, het moederbedrijf van de sportketens Perry Sport, Aktiesport en Sprinter, is door de rechter in Amsterdam failliet verklaard. De 54 winkels, waar in totaal zo'n 1100 mensen werken, blijven voorlopig wel open. Een door de rechter aangestelde curator gaat kijken of er nog een doorstart inzit.

Een woordvoerster van de rechtbank Amsterdam bevestigt het bankroet na berichtgeving door RTL Z. De rechter heeft inmiddels Kees van de Meent als curator aangesteld. Hij heeft van de directie van de onderneming begrepen dat er al een aantal jaar verlies werd geleden.

Onlangs werd Sports Unlimited Retail, zelf weer onderdeel van het Britse JD Sports, nog slachtoffer van een aanval met gijzelsoftware. Klanten werden hierover vorige week ingelicht. Ze kregen het advies verdachte activiteiten op hun bankrekening in de gaten te houden. Volgens de curator was de cyberaanval lastig voor het bedrijf, maar hij heeft nog geen aanwijzingen dat dit een rol speelde bij het bankroet.

Doorstart

Komende tijd zal de curator nog onderzoek doen naar de precieze reden waarom het bedrijf het niet heeft gered. Maar de zoektocht naar een doorstart heeft momenteel prioriteit, laat hij weten. Van de Meent wil de winkels voorlopig graag openhouden omdat de kans op een doorstart dan groter is.

Perry Sport en Aktiesport vielen een aantal jaar geleden nog onder de Unlimited Sports Group (USG), maar dat bedrijf ging in 2016 failliet. Het ging toen nog om veel meer winkels die moesten sluiten. Vervolgens werden de ketens in afgeslankte vorm overgenomen door JD Sports. In de loop der jaren zijn er nog meer vestigingen gesloten. Ook werden er winkels omgebouwd naar een andere formule, Sprinter.

Van de Meent legt uit dat JD in Nederland ook JD Sports-winkels heeft. Die zijn volgens hem ondergebracht in een ander bedrijf dat volledig los staat van dit faillissement. "Die zijn dus niet failliet", benadrukt hij.

Meer uit Financieel

Audi-topman: nieuwe fabriek in VS zal merk ten goede komen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De geplande investering van 4 miljard dollar in de Verenigde Staten zal de wereldwijde positie van het merk Volkswagen ten goede komen. Dat zegt Gernot Döllner, de topman van Audi. Audi valt onder het Volkswagen-concern.

12 uur geleden
Rusland bereid om gewenste hoeveelheid diesel aan VS te leveren

MOSKOU (ANP) - Rusland is bereid om elke gewenste hoeveelheid diesel aan de Verenigde Staten te leveren. Dat heeft de Russische vicepremier Alexander Novak gezegd volgens de Russische staatszender Vesti.

14 uur geleden
Tientallen vluchten vanaf Schiphol geschrapt door harde wind

SCHIPHOL (ANP) - Er zijn zondag vluchten geschrapt vanaf Schiphol door harde wind. Dat bevestigt een woordvoerder van de luchthaven. Volgens het vluchtschema op de website gaat het om tientallen vluchten van KLM, maar ook van easyJet en Lufthansa.

17 uur geleden
Trump kondigt Audi-fabriek in Georgia aan, 4500 banen gecreëerd

PERRY (ANP/RTR) - Audi gaat een assemblagefabriek bouwen in Georgia die jaarlijks 200.000 SUV's gaat produceren. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan bij een rally in Perry in Georgia.

18 uur geleden
Franse luxewinkels dichtgetimmerd om nieuwe protesten

PARIJS (ANP/RTR) - Franse luxewinkels hebben houten platen aangebracht op de ruiten van winkels uit angst voor vernielingen tijdens nieuwe protesten van studenten, vakbonden en andere groepen die voor zaterdag zijn aangekondigd. Het gaat onder meer om dichtgetimmerde Parijse winkels van horlogemerk Rolex, diamantverkoper De Beers, sportartikelenmerk Adidas en modemerk Hugo Boss.

1 dag geleden
Moody's handhaaft Franse kredietrating ondanks grote onrust

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.

1 dag geleden
Brits winkelconcern Frasers claimt controle over merk Hugo Boss

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.

2 dagen geleden