Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moederbedrijf MediaMarkt somberder gestemd over verkoop

Moederbedrijf MediaMarkt somberder gestemd over verkoop

DÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse winkelconcern Ceconomy, moederbedrijf van de elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, is somberder gestemd over de verkoop in het lopende boekjaar. Het bedrijf zegt dat de economische omstandigheden merkbaar zijn verslechterd, met een snel dalend consumentenvertrouwen en een hardnekkig hoge inflatie. Consumenten in met name Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland zijn daardoor voorzichtiger geworden met hun uitgaven aan elektronica. Op de beurs in Frankfurt ging het aandeel Ceconomy hard onderuit na de waarschuwing.

Ceconomy denkt nu dat de omzet, aangepast voor wisselkoerseffecten, dit lopende boekjaar vergelijkbaar zal zijn met het bedrag van vorig jaar, toen de omzet uitkwam op 21,4 miljard euro. Eerder werd op een lichte stijging gerekend. Ook waarschuwde Ceconomy voor een daling van de brutowinst, terwijl het concern eerder nog op een flinke winststijging had gerekend. De onderneming denkt dat de uitdagende marktomstandigheden ook na afloop van dit lopende boekjaar zullen aanhouden.

Op basis van voorlopige cijfers zette Ceconomy in het afgelopen kwartaal een omzet in de boeken van 4,6 miljard euro. Dat is wel meer dan een jaar eerder, maar volgens het concern was in de loop van het kwartaal een duidelijke afzwakking van de verkopen te zien.

Meer uit Financieel

TNO en Japans techbedrijf gaan samenwerking aan in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Onderzoeksinstituut TNO gaat samenwerken met het Japanse techbedrijf Dai Nippon Printing (DNP). Ze richten zich op de ontwikkeling van technologie voor snelle gegevensverwerking tegen lager energieverbruik. Door de opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) is daar grote behoefte aan, aldus TNO. De ontwikkeling vindt plaats op de High Tech Campus in Eindhoven.

30 minuten geleden
Bitcoin zet recordjacht voort

NEW YORK (ANP/RTR) - De bitcoin zet zijn recordjacht voort. Vrijdagochtend steeg de waarde van de bekendste digitale munt tot meer dan 118.000 dollar. De koers wordt vooral gedreven door de vraag van institutionele beleggers, zoals pensioenfondsen, en het cryptovriendelijke beleid van de Amerikaanse regering onder president Donald Trump.

41 minuten geleden
Londen Heathrow wil miljarden investeren in verbeteren luchthaven

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Luchthaven Heathrow wil 10 miljard pond (omgerekend 11,6 miljard euro) investeren. Dat geld moet onder meer gaan naar het herinrichten van terminals en het verbeteren van de punctualiteit met behulp van kunstmatige intelligentie. Het Londense vliegveld heeft daarvoor een investeringsplan ingediend bij de Britse luchtvaartautoriteit.

44 minuten geleden
Samsung onthult dit jaar trifold-vouwtelefoon

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Samsung Electronics wil later dit jaar beginnen met de verkoop van zijn eerste trifold-vouwtelefoon. Dat is een vouwbare smartphone met drie schermpanelen die samenklappen, waardoor het toestel compacter is dan een standaard smartphone.

49 minuten geleden
Trump denkt aan standaardheffing van 15 tot 20 procent

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil de meeste landen importheffingen van 15 tot 20 procent opleggen, zei hij tegen nieuwszender NBC News. Dat tarief zou gelden voor producten uit landen waarvoor de Amerikaanse regering geen specifiek tarief heeft aangekondigd in een brief.

50 minuten geleden
Nederlandse export van goederen neemt licht toe

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in mei licht gestegen. De groei viel wel terug ten opzichte van een maand eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek werden er vooral meer chemische producten en machines uitgevoerd. De groei kwam uit op 0,5 procent.

2 uur geleden
Aantal faillissementen daalt fors in juni

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in juni fors afgenomen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) werden vorige maand 313 bedrijven failliet verklaard. Dat zijn 69 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 18 procent. Vergeleken met mei daalde het aantal faillissementen met 11 procent.

2 uur geleden