Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moederbedrijf MediaMarkt somberder gestemd over verkoop

Moederbedrijf MediaMarkt somberder gestemd over verkoop

DÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse winkelconcern Ceconomy, moederbedrijf van de elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, is somberder gestemd over de verkoop in het lopende boekjaar. Het bedrijf zegt dat de economische omstandigheden merkbaar zijn verslechterd, met een snel dalend consumentenvertrouwen en een hardnekkig hoge inflatie. Consumenten in met name Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland zijn daardoor voorzichtiger geworden met hun uitgaven aan elektronica. Op de beurs in Frankfurt ging het aandeel Ceconomy hard onderuit na de waarschuwing.

Ceconomy denkt nu dat de omzet, aangepast voor wisselkoerseffecten, dit lopende boekjaar vergelijkbaar zal zijn met het bedrag van vorig jaar, toen de omzet uitkwam op 21,4 miljard euro. Eerder werd op een lichte stijging gerekend. Ook waarschuwde Ceconomy voor een daling van de brutowinst, terwijl het concern eerder nog op een flinke winststijging had gerekend. De onderneming denkt dat de uitdagende marktomstandigheden ook na afloop van dit lopende boekjaar zullen aanhouden.

Op basis van voorlopige cijfers zette Ceconomy in het afgelopen kwartaal een omzet in de boeken van 4,6 miljard euro. Dat is wel meer dan een jaar eerder, maar volgens het concern was in de loop van het kwartaal een duidelijke afzwakking van de verkopen te zien.

Meer uit Financieel

ASML onthult vooruitgang die 50 procent meer chips kan opleveren

SAN DIEGO (ANP) - Onderzoekers van het Nederlandse technologiebedrijf ASML zeggen dat ze een doorbraak hebben bereikt waardoor hun chipmachines aanzienlijk krachtiger kunnen worden gemaakt. Door de lichtbron in de geavanceerde EUV-machines te verbeteren, kunnen er tegen het einde van dit decennium tot wel 50 procent meer chips worden gemaakt. Dat zegt Michael Purvis, een toptechnoloog bij ASML, in een gesprek met persbureau Reuters.

1 uur geleden
Beleggers Wall Street onzeker door nieuwe handelstarieven Trump

NEW YORK (ANP) - Beleggers op de beurzen in New York namen maandag een afwachtende houding aan bij het begin van de handel. Dat kwam door de toegenomen onzekerheid rond het Amerikaanse handelsbeleid. Vrijdag veerde Wall Street nog op nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onwettig had verklaard. Trump kondigde daarop meteen een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen en verhoogde dat tarief later naar 15 procent. Ook waarschuwde hij dat er de komende maanden nog meer heffingen zouden volgen.

1 uur geleden
Europees Parlement stelt stemming handelsdeal VS opnieuw uit

BRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement heeft een stemming over de handelsdeal met de Verenigde Staten opnieuw uitgesteld. Dit vanwege nieuwe importheffingen die de VS dit weekend aankondigden nadat eerder heffingen waren verboden door het Amerikaanse Hooggerechtshof. De betekenis daarvan voor de handelsdeal is nog onduidelijk, waardoor de commissie een geplande stemming over een deel van de handelsdeal uitstelt.

1 uur geleden
Kosten wederopbouw Oekraïne lopen op tot 588 miljard dollar

WASHINGTON (ANP/AFP) - De kosten van de wederopbouw van Oekraïne zijn bijna vier jaar na de inval van Rusland opgelopen tot 588 miljard dollar. Dat meldt de Wereldbank maandag in een rapport, in samenwerking met de Oekraïense regering, de Verenigde Naties en de Europese Commissie. Het bedrag is ruim 12 procent hoger dan een jaar geleden.

2 uur geleden
EU-handelschef en ministers G7 bijeen over nieuwe importheffingen

BRUSSEL (ANP) - Handelschef van de Europese Commissie Maroš Šefčovič komt maandag bijeen met de handelsministers van de G7-landen om de nieuwe Amerikaanse importheffingen te bespreken. President Donald Trump legde afgelopen weekend wereldwijde tarieven van 15 procent op, na een voor hem ongunstige uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof op vrijdag. Dat leidde tot nieuwe onzekerheid.

3 uur geleden
Trump: uitspraak over heffingen heeft me meer macht gegeven

WASHINGTON (ANP) - Met zijn uitspraak over de importheffingen van de regering-Trump heeft het Amerikaanse Hooggerechtshof "per ongeluk en onbewust" Donald Trump meer macht gegeven. Dat schrijft de Amerikaanse president op zijn socialemediaplatform Truth Social. Het hof doorkruiste vrijdag een groot deel van de door de VS ingestelde importheffingen tegen andere landen. Volgens het hof waren die keuzes in sommige gevallen onwettig.

3 uur geleden
Koers Novo Nordisk daalt na testresultaten nieuw afslankmiddel

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Tegenvallende testresultaten van een nieuw afslankmedicijn van het Deense Novo Nordisk hebben tot een forse koersdaling op de beurs in Kopenhagen geleid. Het aandeel van de farmaceut zakte maandag tot bijna 17 procent.

4 uur geleden