Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moederbedrijf Marlboro biedt dik miljard op maker astmamedicijn

Moederbedrijf Marlboro biedt dik miljard op maker astmamedicijn

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Philip Morris heeft omgerekend 1,2 miljard euro over voor de Britse fabrikant van astmamedicijnen Vectura. De maker van onder meer Marlboro- en L&M-sigaretten probeert zich steeds meer te richten op andere producten, omdat vooral mensen in ontwikkelde economieën vaker willen stoppen met roken. Philip Morris streeft ernaar in 2025 een omzet van ten minste 1 miljard dollar te boeken met producten die geen nicotine bevatten.

De sigarettenfabrikant is in een biedingsstrijd verwikkeld met investeerder Carlyle. Vrijdag schaarde het bestuur van Vectura zich nog achter een nieuw bod van Carlyle. Zondag heeft Philip Morris zijn bod verhoogd. Vectura en Carlyle hebben nog niet gereageerd op het nieuwe bod van Philip Morris.

Vectura maakt onder meer inhalatoren ofwel puffers en vernevelaars, die verlichting kunnen geven bij benauwdheid als gevolg van astma. Volgens het Nederlandse RIVM is blootstelling aan sigarettenrook zeer schadelijk voor kinderen. Zo hebben kinderen waarvan de moeder (mee)rookte tijdens de zwangerschap meer kans op ernstige luchtweginfecties en astma.

De Britse overheid heeft toezichthouders intussen gevraagd de voorgenomen overname van Vectura door de Amerikaanse tabaksgroep in de gaten te houden. Dat meldt The Times. Volgens de Britse krant wil Londen beter begrijpen wat de plannen zijn van Philip Morris met het bedrijf. Philip Morris laat weten Vectura te willen gebruiken als "steun voor zijn activiteiten op het gebied van inhalatietherapie".

Meer uit Financieel

EU-parlement stemt voor halvering importquotum staal

STRAATSBURG (ANP) - Een grote meerderheid van 606 Europarlementariërs heeft ingestemd met een nieuw quotum voor de import van staal waardoor 18,3 miljoen ton staal tariefvrij kan worden ingevoerd. Dat is 47 procent minder dan het huidige staalquotum. Ook stemde het parlement in met het voorstel om het importtarief voor staal buiten het quotum te verhogen van 25 naar 50 procent.

35 minuten geleden
Adverteerders verheugen zich op reclame-abonnement van Netflix

AMSTERDAM (ANP) - Adverteerders zijn blij dat Netflix vanaf 2027 een abonnement met reclame aanbiedt in Nederland. "We zaten hier al een tijd naar uit te kijken nadat Netflix in andere landen met deze propositie kwam", zegt een woordvoerster van de bond van Adverteerders (bvA).

45 minuten geleden
Maximumprijs benzine in België stijgt tot boven 2 euro per liter

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De maximumprijs van benzine in België stijgt woensdag tot boven de 2 euro per liter, maakte de regering bekend. Het is voor het eerst sinds juli 2022 dat die grens wordt overschreden.

1 uur geleden
Meer passagiers via Schiphol ondanks oorlog in Midden-Oosten

SCHIPHOL (ANP) - Meer passagiers vlogen in april via Schiphol ten opzichte van een jaar eerder ondanks dat het aantal vliegtuigpassagiers van en naar het Midden-Oosten via de luchthaven afgelopen maand is ingezakt. Luchtvaartmaatschappijen vliegen door de Iranoorlog niet van en naar verschillende bestemmingen in de Golfregio.

1 uur geleden
Gewilde nieuwe Swatch-horloges uit Nederlandse winkels gehaald

UTRECHT (ANP) - De gewilde nieuwe Royal Pop-horloges die vanaf afgelopen weekend moesten worden verkocht in drie Nederlandse winkels van Swatch, zijn uit veiligheidsoverwegingen teruggestuurd naar het hoofdkantoor. Dat heeft Swatch gemeld aan het winkelpersoneel, zegt een medewerker dinsdag in de winkel in Utrecht tegen een verslaggever van het ANP.

1 uur geleden
Nederlandse Loterij lijdt verlies na verhoging kansspelbelasting

RIJSWIJK (ANP) - Nederlandse Loterij heeft vorig jaar een miljoenenverlies geleden, tegenover ruim 30 miljoen euro winst een jaar eerder. De kansspelorganisatie, bekend van onder meer de Staatsloterij, Lotto en TOTO, zegt dat een verhoging van de kansspelbelasting de belangrijkste reden is voor het nettoverlies. Ook strengere speellimieten voor onlinekansspelen, het tabaksverbod en het verbod op sportsponsoring voor onlinekansspelen hadden een negatieve invloed op de resultaten.

2 uur geleden
Beurs Iran na 80 dagen heropend voor aandelenhandel

TEHERAN (ANP) - De aandelenbeurs van Iran is dinsdag heropend. Dat melden staatsmedia van het land. De handel lag de afgelopen 80 dagen stil, nadat de Verenigde Staten en Israël op 28 februari met aanvallen begonnen op Iran.

2 uur geleden