Moederbedrijf Marlboro biedt dik miljard op maker astmamedicijn
NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Philip Morris heeft omgerekend 1,2 miljard euro over voor de Britse fabrikant van astmamedicijnen Vectura. De maker van onder meer Marlboro- en L&M-sigaretten probeert zich steeds meer te richten op andere producten, omdat vooral mensen in ontwikkelde economieën vaker willen stoppen met roken. Philip Morris streeft ernaar in 2025 een omzet van ten minste 1 miljard dollar te boeken met producten die geen nicotine bevatten.
De sigarettenfabrikant is in een biedingsstrijd verwikkeld met investeerder Carlyle. Vrijdag schaarde het bestuur van Vectura zich nog achter een nieuw bod van Carlyle. Zondag heeft Philip Morris zijn bod verhoogd. Vectura en Carlyle hebben nog niet gereageerd op het nieuwe bod van Philip Morris.
Vectura maakt onder meer inhalatoren ofwel puffers en vernevelaars, die verlichting kunnen geven bij benauwdheid als gevolg van astma. Volgens het Nederlandse RIVM is blootstelling aan sigarettenrook zeer schadelijk voor kinderen. Zo hebben kinderen waarvan de moeder (mee)rookte tijdens de zwangerschap meer kans op ernstige luchtweginfecties en astma.
De Britse overheid heeft toezichthouders intussen gevraagd de voorgenomen overname van Vectura door de Amerikaanse tabaksgroep in de gaten te houden. Dat meldt The Times. Volgens de Britse krant wil Londen beter begrijpen wat de plannen zijn van Philip Morris met het bedrijf. Philip Morris laat weten Vectura te willen gebruiken als "steun voor zijn activiteiten op het gebied van inhalatietherapie".
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in april 2,8 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee verder gestegen ten opzichte van de 2,7 procent in maart.
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De krapte op de arbeidsmarkt is in de eerste drie maanden van dit jaar opnieuw afgenomen. Voor elke 100 werklozen stonden 91 vacatures open, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het aantal openstaande vacatures is in het afgelopen kwartaal wat gedaald. Tegelijk kwamen er iets meer werklozen bij.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De krapte op de arbeidsmarkt is in de eerste drie maanden van dit jaar opnieuw afgenomen. Voor elke 100 werklozen stonden 91 vacatures open, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het aantal openstaande vacatures is in het afgelopen kwartaal wat gedaald. Tegelijk kwamen er iets meer werklozen bij.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De RAI in Amsterdam heeft een relatief goed jaar achter de rug. De evenementen- en congresorganisatie boekte de hoogste omzet ooit in een oneven jaar. In even jaren worden altijd meer evenementen gehouden.
6 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google-moeder Alphabet zag in het eerste kwartaal de omzet en winst stijgen. Vooral via de cloud- en platformdiensten van Google Cloud kwam er meer geld binnen, dankzij de toepassingen van AI en de achterliggende rekenkracht die het bedrijf klanten aanbiedt.
7 uur geledenMENLO PARK (ANP) - Socialmediaconcern Meta verwacht dit jaar nog meer geld kwijt te zijn aan de bouw van datacenters voor AI dan eerder geraamd. Het bedrijf achter Facebook en Instagram doet volop mee in de wedloop om de meest geavanceerde toepassingen van kunstmatige intelligentie te ontwikkelen. De halfgeleiders die al het rekenwerk moeten doen, zijn echter in prijs gestegen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers zagen de prijs van olie fors omhooggaan doordat er nog geen zicht is op een heropening van de Straat van Hormuz. Een vat Brentolie bereikte de hoogste prijs sinds juni 2022.
8 uur geleden