Moederbedrijf KFC en Taco Bell ziet klanten terugkeren
LOUISVILLE (ANP/BLOOMBERG) - Fastfoodconcern Yum! Brands heeft in het tweede kwartaal de klanten zien terugkeren naar zijn restaurants. Dat gebeurde bij het moederbedrijf van ketens als KFC, Pizza Hut en Taco Bell vooral in de Verenigde Staten, waar coronabeperkingen eerder werden opgeheven dan bijvoorbeeld in Europa en Azië.
Hier blijft het herstel dan ook nog wat achter. Buiten de VS bleven de vergelijkbare verkopen, waarbij alleen wordt gekeken naar restaurants die in 2019 in hetzelfde kwartaal ook al open waren, van Pizza Hut en KFC nog achter bij twee jaar geleden.
Yum! Brands heeft volgens topman David Gibbs goed ingespeeld op de veranderde marktomstandigheden, bijvoorbeeld door maaltijden te bezorgen. Ook investeert het bedrijf in digitalisering, wat kostenbesparingen oplevert.
Gibbs liet verder weten dat het concern zijn langetermijnsgroeiverwachting weer gaat hanteren. Die was tijdens de coronacrisis tijdelijk terzijde geschoven.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk versoepelt tijdelijk de strikte eisen voor de productie van de Franse traditionele lokale kazen vanwege de extreme droogte. Door de droogte en hitte zijn er namelijk problemen ontstaan met het voer voor de koeien die de melk voor die kazen produceren. De regels rond de voeding van koeien worden nu tijdelijk versoepeld, aldus het Franse persbureau AFP.
16 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Bill Gates wil later dit jaar de Chinese president Xi Jinping ontmoeten om het met hem te hebben over het beperken van de toenemende risico's van kunstmatige intelligentie. De medeoprichter van Microsoft en miljardair wil hiervoor wereldwijde maatregelen voorstellen.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De luchtvaartautoriteit van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) dreigt met dwangsommen tegen DHL, El Al en Turkish Airlines om nachtvluchten met lawaaiige toestellen op Schiphol. Tussen 23.00 uur en 07.00 uur mogen veel oudere vliegtuigen niet meer opstijgen en landen. De maatschappijen hebben dit echter toch gedaan, ondanks een eerdere waarschuwing.
36 minuten geledenDUBAI (ANP/RTR) - Dubai International Airport heeft in de eerste helft van dit jaar veel minder passagiers ontvangen. Dat komt door de grote verstoringen van de luchtvaart in het Midden-Oosten door de Iranoorlog. Vanwege de oorlog mijden veel luchtvaartmaatschappijen bestemmingen in het Midden-Oosten en dat is terug te zien in de passagiersaantallen op wat normaal gesproken de drukste luchthaven in de regio is.
1 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Holland Casino heeft in het afgelopen halfjaar meer dan 6 miljoen euro verlies geleden, vooral door de verhoging van de kansspelbelasting. De bezoekersaantallen bleven in de eerste jaarhelft stabiel op ruim 2,5 miljoen, maakte de organisatie woensdag bekend.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Duizenden overheidsmedewerkers gaan op dinsdag 8 september in Den Haag protesteren tegen de kabinetsplannen rondom de sociale zekerheid, meldt vakbond FNV. De actie maakt deel uit van een reeks acties en stakingen van vakbonden FNV, CNV en VCP.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De binnenvaart vervoert steeds minder droge bulkladingen als kolen, ijzererts, zand en grind. In tien jaar is het vervoerde volume met 15 procent afgenomen, constateert ABN AMRO in een rapport. De afbouw van kolencentrales, de teruglopende Europese staalproductie en minder vraag vanuit Duitsland naar Nederlandse bouwmaterialen worden als reden genoemd.
2 uur geleden