Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moederbedrijf Guinness, Baileys en Smirnoff geeft winstalarm

Moederbedrijf Guinness, Baileys en Smirnoff geeft winstalarm

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse drankenconcern Diageo heeft een winstalarm afgegeven. De waarschuwing van de producent van drankmerken als Johnnie Walker, Smirnoff, Guinness en Baileys volgt op een scherpe groeivertraging in Latijns-Amerika en het Caribisch gebied. Door de verslechterde macro-economische omstandigheden in die regio kopen klanten minder en stappen ze vaker over op goedkopere merken.

De grootste distilleerder ter wereld verwacht nu dat de groei en de winst in de eerste helft van zijn boekjaar lager zullen uitvallen ten opzichte van de tweede helft van het vorige boekjaar. Eind september rekende het bedrijf nog op een groei in de eerste jaarhelft. Voor Latijns-Amerika en het Caribisch gebied voorziet Diageo nu een omzetdaling van meer dan 20 procent. De regio is goed voor bijna 11 procent van de omzet.

Diageo zei verder dat de andere regio's allemaal beter presteerden. Het bedrijf merkte wel op dat de groei in Europa en Azië-Pacific in de tweede jaarhelft waarschijnlijk langzamer zal zijn dan vorig jaar. In Azië-Pacific worden de verkopen onder meer getroffen door een trager dan verwacht herstel in China. Het concern handhaafde wel zijn groeiverwachtingen voor de middellange termijn. Beleggers schrokken van het onverwachte winstalarm. Het aandeel kelderde bijna 14 procent op de Londense beurs.

Meer uit Financieel

Hypotheker: starters bereiken financiële grens op woningmarkt

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voor het eerst in jaren stijgt het gemiddelde hypotheekbedrag onder starters nauwelijks meer. Ze lijken hun financiële grens bereikt te hebben, meldt De Hypotheker. Tegelijkertijd zijn woningen in maart gemiddeld 5 procent duurder geworden dan een jaar eerder.

37 minuten geleden
Wall Street sluit opnieuw hoger, Nvidia bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.

2 uur geleden
Citroën komt met elektrische versie van beroemde 2CV

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.

4 uur geleden
AEX-index scherpt slotrecord iets aan, olieprijzen hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.

6 uur geleden
Modemerk Ralph Lauren overtreft omzet- en winstverwachtingen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.

6 uur geleden
AI-chipbedrijf Nvidia licht hoger op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".

8 uur geleden
AWVN voorziet 'vervelende situaties' bij loontransparantie

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.

9 uur geleden