Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moederbedrijf Guinness, Baileys en Smirnoff geeft winstalarm

Moederbedrijf Guinness, Baileys en Smirnoff geeft winstalarm

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse drankenconcern Diageo heeft een winstalarm afgegeven. De waarschuwing van de producent van drankmerken als Johnnie Walker, Smirnoff, Guinness en Baileys volgt op een scherpe groeivertraging in Latijns-Amerika en het Caribisch gebied. Door de verslechterde macro-economische omstandigheden in die regio kopen klanten minder en stappen ze vaker over op goedkopere merken.

De grootste distilleerder ter wereld verwacht nu dat de groei en de winst in de eerste helft van zijn boekjaar lager zullen uitvallen ten opzichte van de tweede helft van het vorige boekjaar. Eind september rekende het bedrijf nog op een groei in de eerste jaarhelft. Voor Latijns-Amerika en het Caribisch gebied voorziet Diageo nu een omzetdaling van meer dan 20 procent. De regio is goed voor bijna 11 procent van de omzet.

Diageo zei verder dat de andere regio's allemaal beter presteerden. Het bedrijf merkte wel op dat de groei in Europa en Azië-Pacific in de tweede jaarhelft waarschijnlijk langzamer zal zijn dan vorig jaar. In Azië-Pacific worden de verkopen onder meer getroffen door een trager dan verwacht herstel in China. Het concern handhaafde wel zijn groeiverwachtingen voor de middellange termijn. Beleggers schrokken van het onverwachte winstalarm. Het aandeel kelderde bijna 14 procent op de Londense beurs.

Meer uit Financieel

Airbus inspecteert tot 628 vliegtuigen om probleem metalen platen

PARIJS (ANP) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus meldde dinsdag dat wereldwijd mogelijk tot 628 van zijn populaire A320-vliegtuigen moeten worden geïnspecteerd vanwege een 'kwaliteitsprobleem' met metalen platen dat aan het licht is gekomen.

2 uur geleden
ANWB: interesse om elektrisch te rijden gedaald

DEN HAAG (ANP) - Voor het eerst in jaren zijn mensen terughoudender geworden om binnen vijf jaar over te stappen naar elektrisch rijden. Volgens een onderzoek van de ANWB komt dit onder meer door het verminderen van de stimuleringsmaatregelen door de overheid. Zo is de aankoopsubsidie voor elektrische auto's geschrapt en moet er sinds dit jaar ook motorrijtuigenbelasting voor deze voertuigen worden betaald.

3 uur geleden
Inval FIOD in woning, volgens omroep bij oud-topman Damen

UTRECHT (ANP) - De Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD) heeft dinsdag een inval gedaan in een woning in het Zuid-Hollandse dorp Noordeloos, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Rijnmond. Volgens die regionale omroep gebeurde dat bij de woning van Kommer Damen, de voormalige topman van scheepsbouwer Damen.

4 uur geleden
Beurzen New York sluiten licht hoger na herstel bitcoin

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten de handel uitgegaan. Een dag eerder sloten de belangrijkste graadmeters nog met aanzienlijke verliezen nadat de bitcoin en andere cryptomunten onderuit waren gegaan. Dinsdag herstelde de bitcoin, 's werelds meest verhandelde cryptomunt, weer van de val begin deze week.

5 uur geleden
Trump maakt keuze nieuwe Fed-voorzitter begin 2026 bekend

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump maakt begin volgend jaar bekend wie de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve wordt. De termijn van Jerome Powell als preses van de centralebankenkoepel eindigt in mei. Trump vertelde journalisten dat hij al weet wie de opvolger zal zijn.

5 uur geleden
OpenAI meldt problemen met ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI meldt dat er meer storingen dan normaal zijn bij zijn populaire chatbot ChatGPT. Het techbedrijf onderzoekt wat er precies misgaat, staat op de pagina met statusupdates van OpenAI.

6 uur geleden
Bol haalt sekspoppen offline na bericht over kinderlijke modellen

DEN HAAG (ANP) - Webwinkel bol heeft zijn gehele categorie sekspoppen voorlopig offline gehaald, naar aanleiding van berichtgeving van RTL. Het nieuwsmedium schreef dat tot dinsdag op kinderen lijkende sekspoppen via die webwinkel werden verkocht.

9 uur geleden