Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moederbedrijf Gucci ziet omzet weer dalen door corona

Moederbedrijf Gucci ziet omzet weer dalen door corona

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Luxeconcern Kering, eigenaar van modemerk Gucci, heeft in het afgelopen kwartaal weer een flinke terugslag gekregen door de coronacrisis. Vanwege nieuwe lockdownmaatregelen moesten veel winkels in Europa dicht en dat zorgde voor een stevige verkoopdip.

De opbrengsten van Kering zakten in het vierde kwartaal met 8 procent tot 3,9 miljard euro. Het was de vierde meetperiode op rij dat de omzet daalde. Omdat in veel landen nog steeds lockdownmaatregelen van kracht zijn, lijkt het waarschijnlijk dat die trend aan het begin van dit jaar doorzet. Het bedrijf kan de lagere verkoop niet voldoende compenseren met de gestegen afzet via internet.

Het aandeel Kering werd in reactie op de cijfers op de beurs ruim 7 procent lager gezet. De ongeveer 10 procent lagere kwartaalomzet van Gucci, verreweg het belangrijkste merk van de Franse multinational, wordt door kenners als opvallend gezien, omdat concurrent Louis Vuitton juist meer wist te verkopen in het laatste periode van 2020.

Uitbreiden

Waar veel winkelketens hebben besloten om filialen te sluiten lijkt Kering voor een andere strategie te kiezen. Het bedrijf verwacht dat de markt voor luxeproducten weer flink zal groeien als het coronavirus onder controle is gebracht en wil daarom "het winkelnetwerk selectief uitbreiden".

Bottega Veneta, een relatief kleiner merk van Kering, deed in het coronajaar wel goede zaken. De omzet van dat modehuis groeide in 2020 met bijna 4 procent dankzij succesvolle collecties en een sterke verkoop in met name Azië.

Over het hele jaar daalde de verkoop van Kering met ruim 17 procent naar 13,1 miljard euro. De winst zakte met 39 procent naar bijna 2 miljard euro. Van Gucci liep de omzet vorig jaar met bijna 23 procent terug.

Meer uit Financieel

KVK: voor het eerst in 2,5 jaar stoppen minder ondernemers

UTRECHT (ANP) - Het aantal ondernemers dat stopt is in het eerste kwartaal van dit jaar voor het eerst in 2,5 jaar afgenomen. Dat ziet de Kamer van Koophandel (KVK). Er zijn ook meer nieuwe bedrijven begonnen ten opzichte van een jaar eerder.

1 uur geleden
Hypotheker: gemiddelde hypotheekrente naar hoogste punt in 2 jaar

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De gemiddelde hypotheekrente ligt momenteel op het hoogste punt in ruim twee jaar, meldt De Hypotheker. Dat komt met name door de oplopende kapitaalmarktrente, de belangrijkste graadmeter voor hypotheekrentes. Die stijgt vanwege de Iranoorlog. De hypotheekadviseur verwacht de komende periode nog een lichte stijging van de hypotheekrente, maar denkt wel dat de grootste piek achter de rug is.

1 uur geleden
Winst Netflix flink omhoog, voorzitter Hastings treedt af

LOS GATOS (ANP) - Streamingdienst Netflix heeft in het eerste kwartaal flink meer winst geboekt dan een jaar eerder, mede geholpen door prijsverhogingen en klantengroei. Netflix maakte ook bekend dat voorzitter en medeoprichter Reed Hastings in juni aftreedt. Hij stelt zich niet beschikbaar voor herverkiezing.

3 uur geleden
Beurzen New York bouwen recordstanden verder uit

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine winsten gesloten, waarmee verder werd geborduurd op de recordstanden van de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven de ontwikkelingen in het Midden-Oosten volgen.

3 uur geleden
IMF: oorlog raakt economieën in Midden-Oosten hard

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten raakt de economische groei van landen in de regio, onder meer doordat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olie- en gastankers. Bovendien zijn energiefaciliteiten beschadigd door aanvallen en het vliegverkeer rond de Perzische Golf is ernstig ontregeld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Vooral Qatar, Irak en Iran worden hard geraakt.

5 uur geleden
Bondskanselier Merz: geen Duitse terugkeer naar kernenergie

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vindt een terugkeer naar kernenergie geen oplossing voor de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei Merz donderdag in een persconferentie. Het was volgens Merz wel een fout van Duitsland om volledig te stoppen met kernenergie toen drie jaar geleden de laatste operationele reactoren werden stilgelegd.

7 uur geleden
Kleine plus voor AEX-index, ASML opnieuw bij dalers

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een kleine winst gesloten. Chipmachinefabrikant ASML stond wel opnieuw bij de dalers in de hoofdindex op het Damrak na de kwartaalcijfers die woensdag werden gepubliceerd. Olie- en gasconcern Shell profiteerde juist van de gestegen olieprijzen en werd hoger gezet.

8 uur geleden