Moederbedrijf Google flink hoger op positief Wall Street
NEW YORK (ANP) - Google-moederbedrijf Alphabet ging woensdag flink vooruit op de beurzen in New York. Beleggers grepen de sterke kwartaalresultaten van het concern aan om aandelen in te slaan. Ook het plan van Alphabet om zijn aandelen te splitsen zodat die makkelijker verhandelbaar worden, viel in de smaak. Chipfabrikant AMD werd ook flink hoger gezet dankzij beter dan verwachte kwartaalcijfers. Het tegenovergestelde gold voor betalingsbedrijf PayPal.
Alphabet werd bijna 9 procent meer waard. Het technologieconcern deed afgelopen jaar goede zaken met de verkoop van advertenties. Ook aan clouddiensten werd flink verdiend door het vele thuiswerken. Op 1 juli wil het bedrijf een aandelensplitsing doorvoeren. Een aandeel Alphabet kost nu duizenden dollars en dat maakt het onbereikbaar voor veel kleine beleggers.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,1 procent hoger op 35.452 punten. De brede S&P 500 won 0,6 procent tot 4575 punten en de techgraadmeter Nasdaq dikte 1,1 procent aan tot 14.504 punten.
AMD
Chipmaker AMD bleef afgelopen kwartaal profiteren van het wereldwijde chiptekort en dikte bijna 9 procent aan. General Motors (GM) verloor 0,1 procent. De autofabrikant boekte afgelopen jaar een recordwinst, ondanks het feit dat het enkele fabrieken gedurende het jaar moest stilleggen vanwege tekorten aan computerchips.
Tesla verloor 0,8 procent. Volgens oprichter Elon Musk was zijn tweet die hij in augustus 2018 verstuurde over het van de beurs halen van de elektrische autofabrikant Tesla de "volledige waarheid". Dat staat in een verklaring die is ingediend bij de rechtbank in een zaak die door beleggers is aangespannen tegen de multimiljardair. Volgens deze beleggers was de tweet van Musk "vals en misleidend" en zou die voor miljarden dollars aan schade hebben veroorzaakt.
Starbucks
Starbucks zakte 3,6 procent. De koffieketen presteerde tijdens de feestdagen minder goed dan gedacht. Dat komt met name door gestegen kosten door de omikronvariant, personeelstekorten door ziekteverzuim en hogere prijzen en transportkosten voor koffiebonen.
PayPal kelderde dik 22 procent nadat het in het slot van 2021 last had van heropende winkels. Daardoor gingen mensen weer naar winkelstraten en shopten ze minder online.
De euro was 1,1311 dollar waard, tegen 1,1244 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent meer op 88,68 dollar. Brentolie werd 0,6 procent duurder op 89,66 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn met aanzienlijke winsten de handel uitgegaan. Beleggers reageerden overwegend opgelucht op het staakt-het-vuren van twee weken dat de Verenigde Staten, Israël en Iran hadden aangekondigd. Energieprijzen daalden juist stevig dankzij de hoop op een einde aan de blokkade van de Straat van Hormuz.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Cabinepersoneel van Lufthansa is opgeroepen om vrijdag te staken in Duitsland. Het is de bedoeling dat personeel voor vluchten vanaf de luchthavens van Frankfurt en München bijna de hele dag het werk neerlegt, kondigde vakbond Ufo aan. Dat zijn twee belangrijke knooppunten voor de Duitse luchtvaartmaatschappij, waardoor veel vluchten dreigen uit te vallen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldwijde prijzen voor voedsel zullen stijgen door de Iranoorlog. Dat raakt vooral kwetsbare mensen in de armste landen, waarschuwen het Internationaal Monetair Fonds (IMF), de Wereldbank en het Wereldvoedselprogramma.
5 uur geledenZAANDAM (ANP) - De top van Ahold Delhaize heeft vanaf dit jaar zicht op hogere beloningen. Een grote meerderheid van de aandeelhouders van het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol stemde woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in met het voorgestelde nieuwe beloningsbeleid voor topbestuurders.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een forse winst gesloten. Ook de graadmeters van andere Europese beurzen eindigden aanzienlijk hoger, wat wijst op opluchting onder beleggers over de aankondiging van een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran.
8 uur geledenZAANDAM (ANP) - De topmensen van Ahold Delhaize, het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn, hebben woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering opnieuw kritische vragen gekregen over onderwerpen als klimaatdoelen en het nieuwe beloningsbeleid voor het bestuur. Zo wees Winnie Oussoren, voorzitter van Milieudefensie Jong, erop dat de maximale beloning voor topman Frans Muller met het nieuwe beloningsbeleid kan uitkomen op 12,5 miljoen euro. "Vindt u dat u een hogere bonus verdient terwijl u faalt in uw verantwoordelijkheid om de bijdrage van Ahold aan de klimaatcrisis te verkleinen?", vroeg ze aan de topman.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie voorziet op dit moment geen tekort voor de olievoorziening in april. Dit meldt een EU-functionaris aan persbureau Reuters. De Commissie kwam woensdag bijeen in een werkgroep over de olievoorraad met lidstaten. Donderdag doet ze dat voor gas.
9 uur geleden