Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moederbedrijf Google flink hoger op positief Wall Street

Moederbedrijf Google flink hoger op positief Wall Street

NEW YORK (ANP) - Google-moederbedrijf Alphabet ging woensdag flink vooruit op de beurzen in New York. Beleggers grepen de sterke kwartaalresultaten van het concern aan om aandelen in te slaan. Ook het plan van Alphabet om zijn aandelen te splitsen zodat die makkelijker verhandelbaar worden, viel in de smaak. Chipfabrikant AMD werd ook flink hoger gezet dankzij beter dan verwachte kwartaalcijfers. Het tegenovergestelde gold voor betalingsbedrijf PayPal.

Alphabet werd bijna 9 procent meer waard. Het technologieconcern deed afgelopen jaar goede zaken met de verkoop van advertenties. Ook aan clouddiensten werd flink verdiend door het vele thuiswerken. Op 1 juli wil het bedrijf een aandelensplitsing doorvoeren. Een aandeel Alphabet kost nu duizenden dollars en dat maakt het onbereikbaar voor veel kleine beleggers.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,1 procent hoger op 35.452 punten. De brede S&P 500 won 0,6 procent tot 4575 punten en de techgraadmeter Nasdaq dikte 1,1 procent aan tot 14.504 punten.

AMD

Chipmaker AMD bleef afgelopen kwartaal profiteren van het wereldwijde chiptekort en dikte bijna 9 procent aan. General Motors (GM) verloor 0,1 procent. De autofabrikant boekte afgelopen jaar een recordwinst, ondanks het feit dat het enkele fabrieken gedurende het jaar moest stilleggen vanwege tekorten aan computerchips.

Tesla verloor 0,8 procent. Volgens oprichter Elon Musk was zijn tweet die hij in augustus 2018 verstuurde over het van de beurs halen van de elektrische autofabrikant Tesla de "volledige waarheid". Dat staat in een verklaring die is ingediend bij de rechtbank in een zaak die door beleggers is aangespannen tegen de multimiljardair. Volgens deze beleggers was de tweet van Musk "vals en misleidend" en zou die voor miljarden dollars aan schade hebben veroorzaakt.

Starbucks

Starbucks zakte 3,6 procent. De koffieketen presteerde tijdens de feestdagen minder goed dan gedacht. Dat komt met name door gestegen kosten door de omikronvariant, personeelstekorten door ziekteverzuim en hogere prijzen en transportkosten voor koffiebonen.

PayPal kelderde dik 22 procent nadat het in het slot van 2021 last had van heropende winkels. Daardoor gingen mensen weer naar winkelstraten en shopten ze minder online.

De euro was 1,1311 dollar waard, tegen 1,1244 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent meer op 88,68 dollar. Brentolie werd 0,6 procent duurder op 89,66 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Records voor S&P 500 en Nasdaq na sterk banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De brede S&P 500-index en de technologiegraadmeter Nasdaq zijn vrijdag met nieuwe recordstanden gesloten, geholpen door een sterk cijfer over de Amerikaanse banenmarkt. Het banenrapport van de overheid viel veel beter uit dan verwacht. Wel werd bekend dat het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten naar een nieuw dieptepunt is gezakt door zorgen bij huishoudens over een hoge inflatie die de koopkracht ondermijnt.

1 uur geleden
Bloomberg: beursgang AI-chipbedrijf Cerebras wordt groter

SUNNYVALE (ANP/BLOOMBERG) - De producent van AI-chips Cerebras Systems wil meer geld ophalen met zijn beursgang op Wall Street dan eerder gepland. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg is Cerebras van plan de uitgifteprijs bij de beursgang te verhogen vanwege de grote interesse van investeerders. Mogelijk kan het bedrijf maandag met een bekendmaking komen.

1 uur geleden
Porsche sluit dochterondernemingen, 500 banen gaan verloren

STUTTGART (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse sportwagenfabrikant Porsche sluit drie dochterondernemingen die niet actief zijn in de autoproductie. Daardoor gaan ongeveer vijfhonderd banen verloren. Met de ingreep wil Porsche verder snijden in de kosten en zich meer focussen op de kernactiviteiten.

3 uur geleden
Kleine min voor AEX-index, chipfondsen wel omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met een kleine min het weekend ingegaan. Beleggers op het Damrak deden het even rustig aan na een drukke week met veel kwartaalcijfers van grote bedrijven. De aandacht ging nu onder meer uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat beter uitviel dan verwacht. De chipfondsen ASML, Besi en ASMI stonden wel bij de stijgers in de AEX.

5 uur geleden
Consumentenvertrouwen VS naar nieuw dieptepunt om inflatiezorgen

ANN ARBOR (ANP) - Het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten is naar een nieuw dieptepunt gezakt door toenemende zorgen over een hoge inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van voorlopige cijfers voor de meimaand. Amerikaanse huishoudens zijn bezorgd dat de hoge inflatie de koopkracht en eigen financiële situatie schaadt.

6 uur geleden
Wall Street hoger na beter dan verwacht banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag omhoog ondanks de hernieuwde spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Naast de ontwikkelingen in het Midden-Oosten verwerkten beleggers het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Volgens dat rapport zijn er in de grootste economie ter wereld in april 115.000 banen bijgekomen. Dat was meer dan verwacht. De werkloosheid bleef onveranderd op 4,3 procent.

8 uur geleden
Kunstmestproducent Yara heeft last van actie XR in Vlaardingen

VLAARDINGEN (ANP) - Kunstmestproducent Yara heeft last van een protestactie van Extinction Rebellion bij zijn locatie in Vlaardingen. Demonstranten hebben daar de toegangsweg naar de fabriekspoort geblokkeerd. Hierdoor wordt de aan- en afvoer gehinderd, laat het bedrijf weten.

9 uur geleden