Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moederbedrijf Fiat en Peugeot gaat accu's maken met Samsung SDI

Moederbedrijf Fiat en Peugeot gaat accu's maken met Samsung SDI

AMSTERDAM (ANP) - Autofabrikant Stellantis, bekend van de merken Peugeot, Citroën, Opel, Fiat en Chrysler, gaat voor zijn elektrische auto's in Noord-Amerika accu's maken met het Koreaanse Samsung SDI. Laatstgenoemde maakt met name batterijen voor elektrische auto's, maar ook halfgeleiders. Het is de bedoeling dat er meerdere accufabrieken in de Verenigde Staten komen, die in 2025 operationeel moeten zijn. Stellantis maakt op een later moment bekend waar de eerste fabriek komt.

De laatste jaren is de vraag naar elektrische auto's flink toegenomen. Veel auto-onderdelen, zoals computerchips en batterijen, worden in Azië geproduceerd. Bedrijven zijn momenteel naarstig op zoek naar alternatieven voor zowel onderdelen als productielocaties, omdat de logistieke keten last heeft van verstoringen. Carlos Tavares, topman van Stellantis, zegt dat de fabrieken het concern moeten helpen om te groeien op de Noord-Amerikaanse markt van elektrische voertuigen.

Stellantis heeft niet bekendgemaakt hoeveel geld met de samenwerking gemoeid is, maar zegt tegen 2025 meer dan 30 miljard euro te investeren in elektrificatie en de ontwikkeling van software. Het concern richtte in 2020 al accufabrikant Automotive Cells Company (ACC) op. ACC gaat alle onderdelen van batterijen produceren, zodat de Europese auto-industrie minder afhankelijk wordt van Aziatische producenten die deze markt momenteel domineren. Daimler, het moederbedrijf van autofabrikant Mercedes, heeft een belang van 33 procent in ACC.

Tesla maakte onlangs bij de presentatie van de kwartaalcijfers bekend voor zijn goedkopere modellen over te stappen op andere batterijen vanwege de hoge prijzen voor grondstoffen.

Meer uit Financieel

Stevige winsten op Wall Street na staakt-het-vuren Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met stevige plussen geopend, in navolging van de sterke koerswinsten in Azië en Europa door de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran. De olieprijzen gingen hard onderuit, omdat Iran heeft toegezegd de Straat van Hormuz te heropenen voor de scheepvaart.

29 minuten geleden
Belangrijke Saudische oliepijpleiding aangevallen

RIYAD (ANP/RTR) - Een belangrijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië is getroffen door een aanval, melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Het gaat om een leiding die van het oosten van het land naar het westen loopt en de Saudi's in staat stelt olie te exporteren via de Rode Zee, waarmee ze de blokkade van de Straat van Hormuz omzeilen.

47 minuten geleden
Wereldbank: Iranoorlog halveert economische groei Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De Iranoorlog drukt zwaar op de economieën van landen in het Midden-Oosten zelf. De Wereldbank stelt in een nieuw rapport dat de economische groei daar dit jaar waarschijnlijk meer dan halveert.

49 minuten geleden
Qatar begint werk aan groot complex voor hervatting lng-productie

QATAR (ANP/BLOOMBERG) - Qatar is begonnen met werkzaamheden voor hervatting van de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) bij een grote fabriek na de wapenstilstand die is afgesproken door de Verenigde Staten en Iran. Die grote gasfaciliteit in Ras Laffan Industrial City raakte kort na het uitbreken van de oorlog beschadigd door een Iraanse aanval, waarop de productie werd stilgelegd.

1 uur geleden
Musk wil topman moederbedrijf ChatGPT uit functie zetten

OAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk wil dat Sam Altman, topman van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI, uit zijn functie wordt gezet. De eis is onderdeel van de juridische strijd die de miljardair tegen het bedrijf voert.

1 uur geleden
Oprichter Ben & Jerry's raadt mensen aan minder Magnums te kopen

ROTTERDAM (ANP) - Ben Cohen, medeoprichter van ijsmerk Ben & Jerry's, raadt consumenten aan minder Magnums te kopen, om daarmee Ben & Jerry's te helpen "bevrijden". Dat vertelde de Amerikaanse zakenman op een bijeenkomst in Rotterdam.

2 uur geleden
Klimaatdemonstranten voeren in Zaandam actie tegen AH-moeder

ZAANDAM (ANP) - Ruim honderd klimaatdemonstranten voeren woensdag in Zaandam actie tegen winkelconcern Ahold Delhaize, ziet een verslaggever van het ANP. Milieudefensie demonstreert tegenover de locatie van de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn.

2 uur geleden