Moederbedrijf Fiat en Peugeot gaat accu's maken met Samsung SDI
AMSTERDAM (ANP) - Autofabrikant Stellantis, bekend van de merken Peugeot, Citroën, Opel, Fiat en Chrysler, gaat voor zijn elektrische auto's in Noord-Amerika accu's maken met het Koreaanse Samsung SDI. Laatstgenoemde maakt met name batterijen voor elektrische auto's, maar ook halfgeleiders. Het is de bedoeling dat er meerdere accufabrieken in de Verenigde Staten komen, die in 2025 operationeel moeten zijn. Stellantis maakt op een later moment bekend waar de eerste fabriek komt.
De laatste jaren is de vraag naar elektrische auto's flink toegenomen. Veel auto-onderdelen, zoals computerchips en batterijen, worden in Azië geproduceerd. Bedrijven zijn momenteel naarstig op zoek naar alternatieven voor zowel onderdelen als productielocaties, omdat de logistieke keten last heeft van verstoringen. Carlos Tavares, topman van Stellantis, zegt dat de fabrieken het concern moeten helpen om te groeien op de Noord-Amerikaanse markt van elektrische voertuigen.
Stellantis heeft niet bekendgemaakt hoeveel geld met de samenwerking gemoeid is, maar zegt tegen 2025 meer dan 30 miljard euro te investeren in elektrificatie en de ontwikkeling van software. Het concern richtte in 2020 al accufabrikant Automotive Cells Company (ACC) op. ACC gaat alle onderdelen van batterijen produceren, zodat de Europese auto-industrie minder afhankelijk wordt van Aziatische producenten die deze markt momenteel domineren. Daimler, het moederbedrijf van autofabrikant Mercedes, heeft een belang van 33 procent in ACC.
Tesla maakte onlangs bij de presentatie van de kwartaalcijfers bekend voor zijn goedkopere modellen over te stappen op andere batterijen vanwege de hoge prijzen voor grondstoffen.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Nvidia verwacht tegen het einde van 2027 minstens 1 biljoen dollar te genereren met zijn nieuwste generaties grafische en AI-chips. Dat maakte het bedrijf maandag bekend tijdens zijn jaarlijkse conferentie voor ontwikkelaars.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten lieten maandag een overtuigend herstel zien na de verliezen van afgelopen weken. De beurshandel kreeg steun van een sterke daling van de olieprijs. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten zorgde nog wel voor een gespannen stemming bij beleggers.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De internationale luchthaven van Berlijn schort woensdag al het passagiersverkeer op vanwege een staking, meldt Berlin Brandenburg Airport. De staking raakt 445 vluchten en ongeveer 57.000 passagiers, aldus de exploitant van de luchthaven.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vaste energiecontracten zijn ook na de gestegen prijzen nog populair. De belangstellingspiek van vlak na het uitbreken van de Iranoorlog is voorbij, maar energiebedrijven zien nog steeds meer overstappers dan daarvoor. De prijs van een nieuw vast contract ligt door de hogere gasprijs nu gemiddeld zo'n 5 procent hoger dan eerst, wat op jaarbasis voor een doorsnee huishouden een prijsstijging van zo'n 100 euro is, zo staat in een Kamerbrief van maandag.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is maandag hoger gesloten. Beleggers reageerden vooral positief op de olieprijzen die daalden door ontwikkelingen rond de Straat van Hormuz. ASML en Shell behoorden tot de grootste stijgers.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Na maanden van stagnatie kwam er maandag beweging in de spaarrente. De hoogste spaarrente op een vrij opneembare spaarrekening schoot omhoog van 2,05 naar 2,50 procent. "Een opmerkelijke verhoging", constateert de financiële vergelijkingssite Geld.nl.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Veel werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, hebben maandag gestaakt. Met slechts een kleine bezetting zijn er nog wel pakketten gereden, meldt FNV.
8 uur geleden