Moederbedrijf Facebook stijgt op Wall Street na resultaten
NEW YORK (AFN) - Meta Platforms behoorde donderdag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram presteerde afgelopen kwartaal beter dan beleggers en analisten hadden verwacht. Het concern, dat ook eigenaar is van WhatsApp, profiteerde vooral van een groei van de advertentie-inkomsten. Volgens topman en oprichter Mark Zuckerberg heeft het bedrijf een sterk kwartaal achter de rug. Ook ligt Meta AI volgens hem op schema om tegen het einde van het jaar de meest gebruikte AI-assistent ter wereld te zijn.
Meta gebruikt kunstmatige intelligentie om advertenties beter onder de aandacht van geïnteresseerde gebruikers te brengen. Dit heeft de winstgevendheid van de lucratieve reclamedivisie verhoogd. Het bedrijf profiteerde afgelopen kwartaal ook van besparingen door de duizenden ontslagen die eerder waren aangekondigd, en gaf ook een sterke omzetverwachting af voor het huidige kwartaal. Het aandeel steeg 8,7 procent.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,4 procent hoger op 41.020 punten en de brede S&P 500-index klom 0,7 procent tot 5560 punten. De Nasdaq won 0,8 procent tot 17.732 punten. De techgraadmeter steeg een dag eerder al 2,6 procent, mede door een fors koersherstel van bijna 13 procent voor Nvidia. Dat AI-chipbedrijf ging nu 1,9 procent vooruit.
Rentebesluit
Beleggers kauwden daarnaast nog na op het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank hield woensdag de rente zoals verwacht onveranderd. Wel gaf de centrale bank aan dat in de afgelopen maanden "enige verdere vooruitgang" is geboekt in de strijd tegen inflatie. De Fed hield daarmee de deur voor een eerste renteverlaging in september open.
Arm Holdings zakte 8 procent. De Britse chipontwikkelaar presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, maar de vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen tegen.
Moderna
Moderna kelderde bijna 20 procent. De farmaceut gaf een omzetalarm door tegenvallende verkopen van zijn coronavaccin in Europa.
Qualcomm verloor 2,7 procent. De grootste verkoper van smartphoneprocessoren ter wereld versloeg afgelopen kwartaal de marktverwachtingen, maar waarschuwde voor een trager dan gehoopt herstel van de smartphonemarkt.
Apple en Amazon wonnen 0,4 en 1,2 procent. De twee grote techbedrijven komen na de slotbel in New York met kwartaalresultaten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende koersuitslagen geopend. Beleggers op Wall Street blijven de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten en op de oliemarkten in de gaten houden. Software- en cloudbedrijf Oracle kwam met kwartaalresultaten en stond bij de stijgers.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft besloten 400 miljoen vaten olie vrij te geven uit de strategische voorraden van de aangesloten landen. Nederland draagt daar 5,4 miljoen vaten aan bij, melden Haagse bronnen.
39 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Shell zegt door overmacht niet voldoende vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te kunnen leveren aan klanten in Azië. Het olie- en gasconcern is een van de bedrijven die het zogeheten "force majeure" heeft verklaard. Dat zeggen bronnen tegen persbureaus Reuters en Bloomberg.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Telers van groenten, fruit, bloemen en planten merken voorlopig nog niet heel veel van de opgelopen energieprijzen, stelt branchevereniging Glastuinbouw Nederland. Dat komt omdat veel tuinders voor het merendeel van hun energiebehoefte een vast contract hebben, legt een woordvoerster uit.
2 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - Japan gaat strategische oliereserves vrijgeven om zo de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan. Dat heeft de Japanse premier Sanae Takaichi aangekondigd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO vreest dat Nederlandse boeren te maken krijgen met hogere kosten door de oorlog in het Midden-Oosten. Daardoor is de Straat van Hormuz afgesloten, een belangrijke zeestraat voor het vervoeren van olie en vloeibaar gemaakt aardgas (lng).
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt voorlopig nog niet op Dubai vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij heeft alle vluchten naar de Arabische bestemming geschrapt tot en met 28 maart.
3 uur geleden