Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moederbedrijf Facebook stijgt op Wall Street na resultaten

Moederbedrijf Facebook stijgt op Wall Street na resultaten

NEW YORK (AFN) - Meta Platforms behoorde donderdag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram presteerde afgelopen kwartaal beter dan beleggers en analisten hadden verwacht. Het concern, dat ook eigenaar is van WhatsApp, profiteerde vooral van een groei van de advertentie-inkomsten. Volgens topman en oprichter Mark Zuckerberg heeft het bedrijf een sterk kwartaal achter de rug. Ook ligt Meta AI volgens hem op schema om tegen het einde van het jaar de meest gebruikte AI-assistent ter wereld te zijn.

Meta gebruikt kunstmatige intelligentie om advertenties beter onder de aandacht van geïnteresseerde gebruikers te brengen. Dit heeft de winstgevendheid van de lucratieve reclamedivisie verhoogd. Het bedrijf profiteerde afgelopen kwartaal ook van besparingen door de duizenden ontslagen die eerder waren aangekondigd, en gaf ook een sterke omzetverwachting af voor het huidige kwartaal. Het aandeel steeg 8,7 procent.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,4 procent hoger op 41.020 punten en de brede S&P 500-index klom 0,7 procent tot 5560 punten. De Nasdaq won 0,8 procent tot 17.732 punten. De techgraadmeter steeg een dag eerder al 2,6 procent, mede door een fors koersherstel van bijna 13 procent voor Nvidia. Dat AI-chipbedrijf ging nu 1,9 procent vooruit.

Rentebesluit

Beleggers kauwden daarnaast nog na op het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank hield woensdag de rente zoals verwacht onveranderd. Wel gaf de centrale bank aan dat in de afgelopen maanden "enige verdere vooruitgang" is geboekt in de strijd tegen inflatie. De Fed hield daarmee de deur voor een eerste renteverlaging in september open.

Arm Holdings zakte 8 procent. De Britse chipontwikkelaar presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, maar de vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen tegen.

Moderna

Moderna kelderde bijna 20 procent. De farmaceut gaf een omzetalarm door tegenvallende verkopen van zijn coronavaccin in Europa.

Qualcomm verloor 2,7 procent. De grootste verkoper van smartphoneprocessoren ter wereld versloeg afgelopen kwartaal de marktverwachtingen, maar waarschuwde voor een trager dan gehoopt herstel van de smartphonemarkt.

Apple en Amazon wonnen 0,4 en 1,2 procent. De twee grote techbedrijven komen na de slotbel in New York met kwartaalresultaten.

Meer uit Financieel

AFP: sinds maandag slechts negen vrachtschepen door Straat Hormuz

PARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.

8 uur geleden
Weer verliezen op Wall Street, olieprijzen hard verder omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.

9 uur geleden
Nintendo klaagt Amerikaanse overheid aan om importheffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.

11 uur geleden
KLM stelt hervatting vluchten naar Dubai verder uit

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.

13 uur geleden
Leveringen voor grote kledingketens vast in Bangladesh en India

DHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.

13 uur geleden
Chipbedrijf Besi keldert op Damrak na berichten uit Zuid-Korea

AMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.

14 uur geleden
Kabinet zet streep door groot deel van nieuwe zzp-wet

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).

16 uur geleden