Moederbedrijf Facebook stijgt op Wall Street na resultaten
NEW YORK (AFN) - Meta Platforms behoorde donderdag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram presteerde afgelopen kwartaal beter dan beleggers en analisten hadden verwacht. Het concern, dat ook eigenaar is van WhatsApp, profiteerde vooral van een groei van de advertentie-inkomsten. Volgens topman en oprichter Mark Zuckerberg heeft het bedrijf een sterk kwartaal achter de rug. Ook ligt Meta AI volgens hem op schema om tegen het einde van het jaar de meest gebruikte AI-assistent ter wereld te zijn.
Meta gebruikt kunstmatige intelligentie om advertenties beter onder de aandacht van geïnteresseerde gebruikers te brengen. Dit heeft de winstgevendheid van de lucratieve reclamedivisie verhoogd. Het bedrijf profiteerde afgelopen kwartaal ook van besparingen door de duizenden ontslagen die eerder waren aangekondigd, en gaf ook een sterke omzetverwachting af voor het huidige kwartaal. Het aandeel steeg 8,7 procent.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,4 procent hoger op 41.020 punten en de brede S&P 500-index klom 0,7 procent tot 5560 punten. De Nasdaq won 0,8 procent tot 17.732 punten. De techgraadmeter steeg een dag eerder al 2,6 procent, mede door een fors koersherstel van bijna 13 procent voor Nvidia. Dat AI-chipbedrijf ging nu 1,9 procent vooruit.
Rentebesluit
Beleggers kauwden daarnaast nog na op het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank hield woensdag de rente zoals verwacht onveranderd. Wel gaf de centrale bank aan dat in de afgelopen maanden "enige verdere vooruitgang" is geboekt in de strijd tegen inflatie. De Fed hield daarmee de deur voor een eerste renteverlaging in september open.
Arm Holdings zakte 8 procent. De Britse chipontwikkelaar presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, maar de vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen tegen.
Moderna
Moderna kelderde bijna 20 procent. De farmaceut gaf een omzetalarm door tegenvallende verkopen van zijn coronavaccin in Europa.
Qualcomm verloor 2,7 procent. De grootste verkoper van smartphoneprocessoren ter wereld versloeg afgelopen kwartaal de marktverwachtingen, maar waarschuwde voor een trager dan gehoopt herstel van de smartphonemarkt.
Apple en Amazon wonnen 0,4 en 1,2 procent. De twee grote techbedrijven komen na de slotbel in New York met kwartaalresultaten.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - Nestlé breidt in Frankrijk de terugroepactie van babyvoeding uit. Het voedingsconcern roept een partij van het merk Guigoz terug. Dat gebeurt na een verlaging van de toegestane hoeveelheid van de giftige stof cereulide, dat misselijkheid en braken kan veroorzaken.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Uber is in het laatste kwartaal van vorig jaar hard doorgegroeid. Volgens topman Dara Khosrowshahi was dat voor een groot deel te danken aan nieuwe gebruikers van de app voor het bestellen van taxiritten en maaltijden. Klanten maakten ook vaker gebruik van de Uber-diensten, zei Khosrowshahi.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische staat heeft in januari veel minder verdiend aan olie en gas. Het land ontving 393,3 roebel (4,3 miljard euro) dankzij de verkoop van de fossiele brandstoffen. Dat is een halvering in vergelijking met dezelfde maand vorig jaar en het laagste bedrag sinds juli 2020.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Het Duitse chipbedrijf Infineon gaat dit jaar een half miljard euro meer investeren om te kunnen voldoen aan de sterk stijgende vraag naar halfgeleiders voor AI-datacenters, maakte het concern bekend.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - DJ Tiësto heeft advocatenkantoor Greenberg Traurig aangeklaagd. De dj uit Breda, die officieel Tijs Verwest heet, eist miljoenen vanwege een onjuist fiscaal advies waardoor hij in 2020 17 miljoen dollar aan het kantoor moest betalen. Dat bevestigt zijn advocaat, Arnold Croiset van Uchelen, woensdag aan het ANP na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De prijzen in de eurozone zijn in januari gemiddeld 1,7 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldt Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie viel een stuk lager uit dan in december. Toen stegen de prijzen nog gemiddeld 2 procent.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft samen met onder meer netbeheerders en het bedrijfsleven nieuwe afspraken gemaakt om bedrijven en organisaties sneller op het volle stroomnet aan te kunnen sluiten. Het ministerie van Klimaat en Groene Groei (KGG) meldt dat het daarmee een groot deel van de huidige wachtrij binnen twee jaar wil laten aansluiten op het net.
4 uur geleden