Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moederbedrijf Facebook stijgt op Wall Street na resultaten

Moederbedrijf Facebook stijgt op Wall Street na resultaten

NEW YORK (AFN) - Meta Platforms behoorde donderdag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram presteerde afgelopen kwartaal beter dan beleggers en analisten hadden verwacht. Het concern, dat ook eigenaar is van WhatsApp, profiteerde vooral van een groei van de advertentie-inkomsten. Volgens topman en oprichter Mark Zuckerberg heeft het bedrijf een sterk kwartaal achter de rug. Ook ligt Meta AI volgens hem op schema om tegen het einde van het jaar de meest gebruikte AI-assistent ter wereld te zijn.

Meta gebruikt kunstmatige intelligentie om advertenties beter onder de aandacht van geïnteresseerde gebruikers te brengen. Dit heeft de winstgevendheid van de lucratieve reclamedivisie verhoogd. Het bedrijf profiteerde afgelopen kwartaal ook van besparingen door de duizenden ontslagen die eerder waren aangekondigd, en gaf ook een sterke omzetverwachting af voor het huidige kwartaal. Het aandeel steeg 8,7 procent.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,4 procent hoger op 41.020 punten en de brede S&P 500-index klom 0,7 procent tot 5560 punten. De Nasdaq won 0,8 procent tot 17.732 punten. De techgraadmeter steeg een dag eerder al 2,6 procent, mede door een fors koersherstel van bijna 13 procent voor Nvidia. Dat AI-chipbedrijf ging nu 1,9 procent vooruit.

Rentebesluit

Beleggers kauwden daarnaast nog na op het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank hield woensdag de rente zoals verwacht onveranderd. Wel gaf de centrale bank aan dat in de afgelopen maanden "enige verdere vooruitgang" is geboekt in de strijd tegen inflatie. De Fed hield daarmee de deur voor een eerste renteverlaging in september open.

Arm Holdings zakte 8 procent. De Britse chipontwikkelaar presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, maar de vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen tegen.

Moderna

Moderna kelderde bijna 20 procent. De farmaceut gaf een omzetalarm door tegenvallende verkopen van zijn coronavaccin in Europa.

Qualcomm verloor 2,7 procent. De grootste verkoper van smartphoneprocessoren ter wereld versloeg afgelopen kwartaal de marktverwachtingen, maar waarschuwde voor een trager dan gehoopt herstel van de smartphonemarkt.

Apple en Amazon wonnen 0,4 en 1,2 procent. De twee grote techbedrijven komen na de slotbel in New York met kwartaalresultaten.

Meer uit Financieel

Wall Street opent licht lager na nieuwe recordstanden

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn licht lager begonnen aan een nieuwe handelsdag, nadat een dag eerder nieuwe recordstanden bij de Amerikaanse hoofdgraadmeters op de koersenborden werden gezet. Beleggers op Wall Street deden het even voorzichtig aan nu het geweld in het Midden-Oosten weer is opgelaaid door Iraanse aanvallen op Koeweit en Bahrein en Amerikaanse aanvallen op Iran.

47 minuten geleden
EU: ruim miljoen banen in gevaar door spanningen en concurrentie

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - In de Europese Unie staan ruim 1 miljoen banen op het spel door wereldwijde concurrentie en geopolitieke spanningen. Dat meldt de Europese Commissie in het voorjaarspakket dat woensdag werd gepubliceerd. Onder meer de bouw, de metaalindustrie, de auto-industrie en het transport zijn volgens het rapport kwetsbaar.

1 uur geleden
Brussel wil meer geld naar Europese chips, AI en clouddiensten

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat er bij publieke bestedingen aan chips, AI en clouddiensten voorkeur wordt gegeven aan bedrijven in de EU of bedrijven die investeren in onderzoek en ontwikkeling in de EU. Dat staat in een voorstel van de Europese Commissie over zogeheten technologische onafhankelijkheid.

2 uur geleden
Nederlandse rechter bevoegd in Amerikaanse zaak Greenpeace

AMSTERDAM (ANP) - De juridische strijd tussen Greenpeace en een Amerikaans oliepijpleidingbedrijf over een megarekening voor de milieuclub wordt nu ook in Nederland uitgevochten. De rechtbank in Amsterdam verklaarde zich woensdag bevoegd om te oordelen. Greenpeace beschouwt het tussenvonnis als overwinning en "belangrijke stap voorwaarts".

2 uur geleden
Washington dreigt met nieuwe importheffingen, ook voor EU

WASHINGTON (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen nieuwe importheffingen in te stellen voor producten uit zestig economieën, waaronder de Europese Unie, Canada en China. Volgens Washington falen de landen in het uitbannen van producten die mogelijk met dwangarbeid zijn gemaakt.

4 uur geleden
Thomas de Boer wordt nieuwe topman Shell Nederland

DEN HAAG (ANP) - Shell Nederland krijgt een nieuwe topman. Huidig president-directeur Frans Everts treedt per 1 september af en wordt dan opgevolgd door Thomas de Boer. Everts geeft sinds 1 april 2023 leiding aan Shell Nederland en neemt na een dienstverband van 37 jaar afscheid van het bedrijf.

5 uur geleden
Britse toezichthouder wil dat Google AI-samenvattingen aanpast

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Google moet van de Britse mededingingsautoriteit aanpassingen doorvoeren rond de AI-samenvattingen in zijn zoekresultaten. Dat moet leiden tot eerlijkere deals voor uitgevers en consumenten en de zoekdiensten van Google in het Verenigd Koninkrijk verbeteren, meldt de Competition and Markets Authority (CMA) woensdag.

6 uur geleden