Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moederbedrijf Facebook grote verliezer op Amerikaanse beurs

Moederbedrijf Facebook grote verliezer op Amerikaanse beurs

NEW YORK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, is dinsdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers schrokken van een bericht dat het socialemediabedrijf binnenkort van de Europese privacywaakhond alleen nog maar gepersonaliseerde advertenties mag tonen als gebruikers toestemming hebben gegeven voor het gebruik van hun gegevens. Dit lijkt een flinke klap voor het verdienmodel van Meta.

Het aandeel Meta zakte bijna 7 procent nadat persbureau Reuters op basis van een ingewijde melding maakte van een vertrouwelijk besluit van de Europese privacytoezichthouder EDPB. Meta zelf wilde niet inhoudelijk reageren. Het concern zou nog wel beroep kunnen aantekenen tegen de beslissing die waarschijnlijk binnen een maand wordt doorgevoerd.

Mede door het forse koersverlies van Meta eindigde techgraadmeter Nasdaq 2 procent lager op 11.014,89 punten. Techaandelen waren sowieso uit de gratie omdat de rentevrees opnieuw toenam op de financiële markten. Beleggers zijn bang dat de Amerikaanse centrale bank de rente langer zal moeten blijven verhogen om de inflatie terug te dringen.

Dure techaandelen

Bij een hogere rente wordt beleggen in aandelen minder interessant. Dit geldt zeker voor relatief duur geprijsde techaandelen. Maar ook de andere beursgraadmeters gingen omlaag. De Dow-Jonesindex eindigde 1 procent lager op 33.596,34 punten. De brede S&P 500 verloor 1,4 procent tot 3941,26 punten.

Ook Apple (min 2,5 procent) moest het ontgelden op Wall Street. Persbureau Bloomberg meldde op basis van ingewijden dat het techconcern zijn plannen voor het maken van een eigen auto wat minder ambitieus zou hebben gemaakt. De komst van het voertuig zou met een jaar zijn uitgesteld en het zou niet meer om een volledig zelfsturende wagen gaan.

Boeing

Verder leverde vliegtuigbouwer Boeing bijna 4 procent aan beurswaarde in. Dat gebeurde nadat branchegenoot Airbus liet weten dit jaar niet aan zijn leveringsdoelstelling van 700 commerciële vliegtuigen te kunnen voldoen. Boeings grote rivaal verwees daarbij naar problemen in de toeleveringsketen, iets waar Boeing mogelijk ook last van heeft.

Op de oliemarkt werd een gerucht verwerkt dat Rusland overweegt een bodemprijs in te stellen voor de olieverkoop aan andere landen. Daarmee zou het land dan reageren op het onlangs door de G7 ingestelde prijsplafond voor Russische olie. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 3,3 procent tot 74,73 dollar. Brentolie werd 3,8 procent goedkoper op 80,13 dollar per vat. De euro was 1,0466 dollar waard, tegen 1,0508 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag.

Meer uit Financieel

Tientallen vluchten vanaf Schiphol geschrapt door harde wind

SCHIPHOL (ANP) - Er zijn zondag tientallen vluchten geschrapt vanaf Schiphol. Veel vluchten van KLM, maar ook van easyJet en Lufthansa, worden niet uitgevoerd vanwege harde wind, zegt een woordvoerder van de luchthaven.

8 minuten geleden
Trump kondigt Audi-fabriek in Georgia aan, 4500 banen gecreëerd

PERRY (ANP/RTR) - Audi gaat een assemblagefabriek bouwen in Georgia die jaarlijks 200.000 SUV's gaat produceren. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan bij een rally in Perry in Georgia.

1 uur geleden
Franse luxewinkels dichtgetimmerd om nieuwe protesten

PARIJS (ANP/RTR) - Franse luxewinkels hebben houten platen aangebracht op de ruiten van winkels uit angst voor vernielingen tijdens nieuwe protesten van studenten, vakbonden en andere groepen die voor zaterdag zijn aangekondigd. Het gaat onder meer om dichtgetimmerde Parijse winkels van horlogemerk Rolex, diamantverkoper De Beers, sportartikelenmerk Adidas en modemerk Hugo Boss.

22 uur geleden
Moody's handhaaft Franse kredietrating ondanks grote onrust

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.

1 dag geleden
Brits winkelconcern Frasers claimt controle over merk Hugo Boss

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.

1 dag geleden
Wall Street sluit lager na verder stijgende olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag lager gesloten. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de stijgende olieprijzen. Ingewijden zeiden deze week tegen The New York Times dat de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten nieuwe aanvallen op Iran plannen voor na de Congres-verkiezingen in de Verenigde Staten in november.

1 dag geleden
Senator VS kondigt uitzonderingen aan op Canadese importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten breiden de uitzonderingen van de importheffingen op bepaalde Canadese producten uit. Dat heeft senator Susan Collins vrijdag gezegd op X. De stap kan de herverkiezingscampagne van de Republikeinse Collins een impuls geven.

1 dag geleden