Moederbedrijf Facebook en Instagram gaat Meta heten
MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van Facebook verandert zijn naam in Meta. Tot nu heette het concern achter het sociale netwerk ook gewoon Facebook. Maar volgens topman Mark Zuckerberg sluit de nieuwe naam beter aan op de toekomst die hij met het Amerikaanse concern voor ogen heeft. De socialemedia-app blijft wel gewoon Facebook heten.
Meta verwijst naar de zogenoemde metaverse die het bedrijf wil bouwen. Die metaverse is een wereld in virtual reality waar sociale media, spellen en webwinkels samenkomen zodat gebruikers die wereld niet meer hoeven te verlaten. Het concern is ook eigenaar van onder meer Instagram, WhatsApp en Oculus. Zuckerberg heeft aangegeven dat de oude naam niet meer "alles wat we doen" omvat.
De topman onthulde de nieuwe naam op een evenement waarin hij ook meer vertelde over de plannen met virtual reality. Dan gaat het bijvoorbeeld om apps en spellen die naar virtualreality-systeem Oculus Quest 2 komen. Ook komt de onderneming met Horizon Home. Dat is een virtuele omgeving waarin gebruikers contact met elkaar kunnen hebben.
Eerder voerde Google al een vergelijkbare naamsverandering door. Het moederbedrijf van de bekende zoekmachine Google gaat sinds een aantal jaar door het leven als Alphabet. Daaronder vallen naast Google Search en Google Cloud onder meer Android en YouTube.
Critici zien de naamsverandering bij Facebook ook als een poging van Zuckerberg om de aandacht af te leiden van de vele schandalen die spelen rond het bedrijf. Een klokkenluidster heeft namelijk een reeks interne documenten naar buiten gebracht waardoor Facebook de laatste tijd in het nieuws is omdat het bedrijf niets deed met verontrustende interne onderzoeksresultaten en te weinig deed tegen nepnieuws en complottheorieën. Daar komt nog bij dat het bedrijf bij overheden en toezichthouders steeds vaker in het vizier is. Bij sommige Amerikaanse politici gingen daarom ook stemmen op om Facebook op te splitsen.
Meer uit Financieel
AUSTIN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De fabrikant van elektrische auto's Tesla overweegt zijn Chinese activiteiten af te splitsen om zo de weg vrij te maken voor een mogelijke fusie met SpaceX. Dat schrijft The Wall Street Journal op basis van ingewijden. Het afsplitsen van Tesla's activiteiten in China, waaronder een fabriek in Shanghai, zou een oplossing kunnen bieden voor mogelijke belangenconflicten die voortvloeien uit het werk van SpaceX als grote Amerikaanse defensieaannemer.
5 minuten geledenNOOTDORP (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro heeft veel last van de wereldwijde economische onzekerheid en de oorlog in het Midden-Oosten. De beursgenoteerde onderneming uit Nootdorp ziet dat klanten van het bedrijf, zoals energiebedrijven en overheden, daardoor voorzichtiger worden en de strijd om de laagste prijs met concurrenten groter is.
22 minuten geledenTOKIO (ANP) - De beurzen in Zuid-Korea en Japan lieten vrijdag flinke winsten zien. Vooral de chipbedrijven in beide landen schoten omhoog na de koersrally in de Amerikaanse tech- en chipsector. De chipaandelen laten de afgelopen tijd sterke koersschommelingen zien door de zorgen over de hoge AI-investeringen.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in juli 3,1 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee weer gestegen na de stevige daling in juni tot 2,9 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer mensen hebben afgelopen kwartaal gevlogen via een Nederlands vliegveld, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In april, mei en juni maakten ruim 21 miljoen passagiers gebruik van een van de vijf luchthavens van ons land. Dit was een half miljoen meer dan dezelfde periode in 2025, ondanks de verstoring van de luchtvaart door de Iranoorlog.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - AI-modellen van het Amerikaanse Anthropic hebben een testomgeving verlaten en drie organisaties gehackt, meldt het AI-bedrijf zelf. Vorige week werd ook al bekend dat AI-modellen van OpenAI, de maker van ChatGPT, tijdens veiligheidstests op hol waren geslagen en op eigen initiatief hadden ingebroken in een populair platform voor programmeurs.
2 uur geledenSEATTLE (ANP) - Het Amerikaanse tech- en webwinkelconcern Amazon heeft in het tweede kwartaal opnieuw sterke groei gezien bij zijn clouddivisie Amazon Web Services (AWS) door de grote vraag naar rekenkracht voor kunstmatige intelligentie. Volgens Amazon steeg de omzet bij dat onderdeel met 37 procent tot 42,2 miljard dollar vergeleken met een jaar eerder. Dat is volgens Amazon de sterkste groei in achttien kwartalen.
9 uur geleden