Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moederbedrijf Durex verliest miljarden op beurs na uitspraak VS

Moederbedrijf Durex verliest miljarden op beurs na uitspraak VS

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Reckitt Benckiser, het bedrijf achter de Durex-condooms en schoonmaakmiddelen van Dettol en Cillit Bang, heeft vrijdag miljarden aan waarde verloren op de beurs in Londen. Beleggers zijn flink geschrokken van een uitspraak in de Verenigde Staten. Een rechtbankjury daar heeft een schadevergoeding van 60 miljoen dollar toegekend aan een vrouw die zegt dat de Enfamil-babyvoeding van Reckitt leidde tot de dood van haar te vroeg geboren baby.

Het aandeel kelderde bijna 15 procent na het vonnis. De juryleden oordeelden onlangs al dat het bedrijf niet had gewaarschuwd voor het risico op een ernstige darmontsteking bij de op koemelk gebaseerde Enfamil-formule. "Dit is het eerste vonnis in de VS, maar zal niet het laatste zijn, tenzij producenten van babyvoeding de verantwoordelijkheid voor hun wandaden aanvaarden", zei de advocaat van de vrouw vrijdag over de zaak.

Op de Europese beurzen waren meer grote koersbewegingen te zien. Zo won bezorger van maaltijdboxen HelloFresh bijna 11 procent in Frankfurt. Volgens analisten is dat vooral te danken aan het feit dat er geen onverwachte nieuwe problemen stonden in een nieuwe cijferupdate van het Duitse bedrijf. Dat zien ze als een opluchting. Eerder deze maand joeg HelloFresh beleggers nog schrik aan met de waarschuwing dat de winst lager zou zijn dan verwacht.

Vivoryon

In Amsterdam zakte Vivoryon aan het begin van de handel flink, na het onmiddellijke vertrek van twee commissarissen bij het biotechbedrijf. In de loop van de dag werd dat verlies wel weer goed gemaakt en het aandeel eindigde bijna 1 procent hoger. Vivoryon zag eerder deze maand al bijna zijn beurswaarde verdampen door teleurstellende uitkomsten van een onderzoek naar een alzheimermedicijn.

De algehele stemming op de beurzen bleef terughoudend na de tegenvallende Amerikaanse inflatiecijfers eerder deze week. Zowel de consumentenprijzen als de producentenprijzen in de VS stegen vorige maand sterker dan verwacht. De Federal Reserve zou daardoor voorzichtiger kunnen worden bij het verlagen van de rente.

De AEX-index sloot 0,8 procent in de min op 851,78 punten. De MidKap met daarin de middelgrote fondsen in Amsterdam verloor 0,4 procent tot 898,57 punten. De beurs in Frankfurt bleef nagenoeg onveranderd. Parijs won een fractie en Londen ging 0,2 procent omlaag. Verder was de euro 1,0887 dollar waard, tegen 1,0886 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent minder op 81,19 dollar. Brentolie werd juist 0,1 procent duurder op 85,45 dollar per vat.

Meer uit Financieel

The Telegraph: derde baan Heathrow vier jaar uitgesteld

LONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.

11 uur geleden
The Telegraph: derde baan Heathrow vier jaar uitgesteld

LONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.

12 uur geleden
Vliegverkeer van en naar Sicilië weer verstoord door Etna

CATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Sicilië is opnieuw verstoord door een uitbarsting van vulkaan Etna. De Italiaanse luchthaven van Catania heeft vertrekkende en binnenkomende vluchten opgeschort tot zondag 12.00 uur door vulkanische activiteit en weersomstandigheden, is te lezen op de website. Catania is de belangrijkste luchthaven van het eiland.

14 uur geleden
Bloomberg: Cruz zegt dat Witte Huis export diesel niet verbiedt

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Witte Huis heeft toezeggingen gedaan dat de regering-Trump de export van Amerikaanse diesel niet gaat verbieden. Dat heeft senator Ted Cruz gezegd tegen kopstukken uit de Amerikaanse raffinagesector, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden die op de hoogte zijn van het gesprek.

15 uur geleden
Reisorganisatie past routes aan om overstromingen Bangkok

BANGKOK (ANP) - Reisorganisatie Riksja Travel heeft de routes voor zijn reizigers in Thailand iets aangepast vanwege de overstromingen in Bangkok. Dat laat een woordvoerster desgevraagd weten. Via Riksja Travel zijn een "paar honderd reizigers" nu in Thailand of gaan deze maand die kant op. Geen van hen is door de overstromingen in de hoofdstad in de problemen gekomen, volgens het bedrijf.

16 uur geleden
China en VS gaan 'communicatiekanaal' voor AI-incidenten opzetten

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om een "communicatiekanaal" op te zetten voor incidenten met kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft het Witte Huis bekendgemaakt in een persbericht na het bezoek van de Chinese president Xi Jinping aan de VS.

18 uur geleden
Gemiddelde adviesprijs benzine loopt iets verder op

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine is zaterdag licht gestegen. Het record van vrijdag werd daarmee iets aangescherpt, volgens gegevens van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers.

18 uur geleden