Moederbedrijf Douwe Egberts investeert in verantwoorde koffie
AMSTERDAM (ANP) - JDE Peet's, het moederbedrijf van onder meer Douwe Egberts, wil meer fairtrade koffie gaan verkopen en trekt 150 miljoen euro extra uit voor het verantwoord inkopen van koffie bij boeren. Het koffie- en theeconcern wil in 2025 uiteindelijk alleen nog maar verantwoorde koffie hebben.
De inspanningen moeten dit jaar al resultaat opleveren. Het bedrijf schroeft zijn doelstelling voor 2022 op van 30 naar 80 procent verantwoorde koffie. Om dat te bereiken wordt onder meer samengewerkt met Enveritas. Die organisatie kijkt wereldwijd naar welke koffieplantages voldoen aan duurzaamheidsstandaarden.
JDE Peet's zet zich er naar eigen zeggen al jaren voor in dat kleine boeren een eerlijke prijs krijgen voor koffiebonen, thee en andere grondstoffen. Op het gebied van duurzaamheid lopen inmiddels meer dan vijftig samenwerkingsprojecten in bijna twintig verschillende landen. Volgens de onderneming zijn zo sinds 2015 al meer dan 470.000 boeren geholpen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.
18 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.
18 uur geleden