Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moederbedrijf Douwe Egberts investeert in verantwoorde koffie

Moederbedrijf Douwe Egberts investeert in verantwoorde koffie

AMSTERDAM (ANP) - JDE Peet's, het moederbedrijf van onder meer Douwe Egberts, wil meer fairtrade koffie gaan verkopen en trekt 150 miljoen euro extra uit voor het verantwoord inkopen van koffie bij boeren. Het koffie- en theeconcern wil in 2025 uiteindelijk alleen nog maar verantwoorde koffie hebben.

De inspanningen moeten dit jaar al resultaat opleveren. Het bedrijf schroeft zijn doelstelling voor 2022 op van 30 naar 80 procent verantwoorde koffie. Om dat te bereiken wordt onder meer samengewerkt met Enveritas. Die organisatie kijkt wereldwijd naar welke koffieplantages voldoen aan duurzaamheidsstandaarden.

JDE Peet's zet zich er naar eigen zeggen al jaren voor in dat kleine boeren een eerlijke prijs krijgen voor koffiebonen, thee en andere grondstoffen. Op het gebied van duurzaamheid lopen inmiddels meer dan vijftig samenwerkingsprojecten in bijna twintig verschillende landen. Volgens de onderneming zijn zo sinds 2015 al meer dan 470.000 boeren geholpen.

Meer uit Financieel

Unilever stelt waarnemend financieel topman Phatak permanent aan

LONDEN (ANP) - De tijdelijke financieel topman van Unilever, Srinivas Phatak, vervult die rol voortaan permanent. Het bedrijf achter Axe, Knorr en Dove heeft hem formeel benoemd tot hoogste financiële baas van het Britse concern. Hij treedt ook onmiddellijk toe tot het uitvoerend bestuur van Unilever.

45 minuten geleden
IEA: productie uit bestaande olie- en gasvelden daalt sterker

PARIJS (ANP) - De productie van olie en gas uit bestaande velden daalt sterker dan verwacht. Dat meldt het Internationaal Energie Agentschap (IEA) in een rapport. Volgens het IEA gaat vooral de productie bij bestaande offshorevelden en bij schalieprojecten sterker omlaag. Nieuwe investeringen zullen daarom nodig zijn om de productie op peil te houden.

57 minuten geleden
SEC geeft schrappen kwartaalcijferplicht voorrang na klacht Trump

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse toezichthouder voor financiële markten SEC geeft prioriteit aan een voorstel van president Donald Trump om de verplichte kwartaalrapportages voor beursgenoteerde bedrijven af te schaffen. De beurswaakhond zegt Trumps voorstel uit te voeren om de "onnodige regeldruk op bedrijven verder te verminderen".

1 uur geleden
Senaat keurt Miran goed voor bestuursfunctie Federal Reserve

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft met een nipte meerderheid gestemd om Trump-adviseur Stephan Miran te benoemen als bestuurslid van de Federal Reserve. De stemming in de door Republikeinen gecontroleerde Senaat eindigde in 48-47.

5 uur geleden
Beursrecords op Wall Street, Tesla stijgt na aandelenkoop Musk

NEW YORK (ANP) - De stemming zat er maandag goed in op Wall Street, waar de beursgraadmeters nieuwe records bereikten. Dat gebeurde nadat president Donald Trump had gemeld dat de handelsgesprekken met China voorspoedig verliepen. Autofabrikant Tesla (plus 3,6 procent) ging verder omhoog na de bekendmaking dat topman Elon Musk voor ongeveer 1 miljard dollar aan aandelen van zijn eigen bedrijf heeft gekocht. Vrijdag boekte het aandeel Tesla al een verrassende koerswinst van ruim 7 procent.

11 uur geleden
Goudprijs stijgt naar nieuw recordniveau

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De goudprijs heeft maandag een nieuw recordniveau bereikt, na vier weken op rij te zijn gestegen. De prijs van goud is dit jaar met ongeveer 40 procent opgelopen en behoort daarmee tot de best presterende grondstoffen.

11 uur geleden
KLM weet nog niet hoeveel vluchten worden geschrapt om staking

SCHIPHOL (ANP) - KLM zegt nog altijd niet te weten wat de staking woensdag bij het grondpersoneel van de luchtvaartmaatschappij op Schiphol betekent voor de vluchten en passagiers. Eerder maandag was op de website van Schiphol al te zien dat KLM voor die dag vele tientallen vluchten heeft geschrapt.

14 uur geleden