Moederbedrijf Douwe Egberts grote winnaar op groen Damrak
AMSTERDAM (ANP) - JDE Peet's, het bedrijf achter koffiemerk Douwe Egberts, was woensdag de grote winnaar op het Damrak. Beleggers schoven de zorgen over de geopolitieke spanningen rond Oekraïne even aan de kant en trokken zich op aan sterke bedrijfsresultaten, waaronder die van JDE Peet's. Ook dataleverancier Wolters Kluwer, de Britse bank Barclays, voedingsmiddelenbedrijf Danone en autoconcern Stellantis werden hoger gezet dankzij goed ontvangen kwartaalberichten.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,6 procent hoger op 736,50 punten. De MidKap steeg 1,5 procent tot 1.037,98 punten. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen kregen er tot 1,2 procent bij.
JDE Peet's was veruit de sterkste stijger bij de middelgrote bedrijven met een plus van 11 procent. Het koffie- en theeconcern verkocht afgelopen jaar meer aan de horeca, geholpen door de versoepelingen van de coronamaatregelen in veel landen. Maar ook de verkoop van koffie en thee voor thuisgebruik nam toe. Verder verhoogde JDE Peet's de prijzen om zo de gestegen grondstofkosten te compenseren. Verzekeraar ASR, die ook met cijfers kwam, won 1,7 procent.
Wolters Kluwer
In de AEX stond Wolters Kluwer bovenaan met een winst van 2,5 procent. Het concern zag de omzet groeien en hield de winst op peil. Daarnaast gaat het bedrijf voor 600 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen, wat de waarde van de overgebleven stukken stuwt. ASMI sloot de rij met een min van 4,8 procent. De chiptoeleverancier boekte afgelopen kwartaal een omzet die hoger was dan analisten hadden verwacht en ook de orders waren beter dan voorspeld. Maar de operationele winst bleef achter bij de verwachtingen, stipten kenners van KBC aan.
Stellantis klom 6 procent in Parijs. Het moederbedrijf van merken als Fiat, Chrysler, Citroën, Peugeot en Opel produceerde door chiptekorten minder auto's dan gepland, maar compenseerde dat door meer auto's uit het duurdere segment te verkopen en boekte afgelopen jaar flink meer winst. Danone won 4 procent. Het Franse voedingsmiddelenconcern boekte in het vierde kwartaal de sterkste omzetgroei in zeven jaar, mede dankzij prijsverhogingen. In Londen steeg Barclays 2 procent na goed ontvangen resultaten. Puma daalde 0,7 procent in Frankfurt. Het sportkledingmerk waarschuwde voor de impact van leveringsproblemen op de verkopen.
De euro was 1,1357 dollar waard, tegen 1,1348 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent goedkoper op 91,15 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent minder op 96,21 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BEAVERTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Sportkledingfabrikant Nike profiteert van een aanhoudende vraag naar zijn hardloopschoenen. Daarmee lijkt het herstelplan van topman Elliott Hill vruchten af te werpen. Nike voert onder meer een grote marketingcampagne om de felle concurrentie van opkomende merken in Noord-Amerika af te weren.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Trump Media & Technology was donderdag een grote winnaar op de beurs in New York. Beleggers zetten het bedrijf achter Donald Trumps socialemediabedrijf Truth Social zo'n 42 procent hoger na aankondiging van een miljardenfusie met TAE Technologies. Dat bedrijf is bezig met de ontwikkeling van kernfusietechnologie.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor Park Residence Tergouw in het Gelderse Oosterhout dreigt een forse boete. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft een last onder dwangsom opgelegd van 300.000 euro om de gebrekkige administratie van het voormalige vakantiepark waar tegenwoordig mensen wonen. De waakhond wil ook dat Tergouw gaat voldoen aan alle andere eisen die gelden voor netbeheerders en energieleveranciers. Wanneer Tergouw geen orde op zaken stelt, kan de ACM een boete opleggen van maximaal 900.000 euro.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie neemt nog een maand extra de tijd om een omstreden vrijhandelsakkoord met Zuid-Amerikaanse landen te sluiten. De Mercosur-overeenkomst wordt niet zaterdag, maar in januari pas getekend, zeggen EU-diplomaten. De Mercosur-landen zouden hebben laten weten dat geduld nog te kunnen opbrengen.
9 uur geledenETTEN-LEUR (ANP) - Those Vegan Cowboys, het plantaardige-kaasbedrijf van de oprichters van De Vegetarische Slager, heeft in een eerste financieringsronde meer dan 6 miljoen euro opgehaald. Dat geld wil de Nederlands-Belgische onderneming gebruiken bij de voorbereidingen om "echte kaas" op de markt te brengen waaraan geen koe te pas komt.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst de handel uitgegaan na het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in de eurozone opnieuw onveranderd te laten. De chipfondsen in de hoofdindex toonden herstel van de verliezen een dag eerder, mede geholpen door sterke cijfers en vooruitzichten van het Amerikaanse Micron Technology.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse overheid mag een afhandelingstoeslag invoeren op pakketjes van buiten de EU, oordeelt de kortgedingrechter in Den Haag. Logistiek dienstverlener ViaEurope, dat de inklaring bij de douane doet voor onder andere webwinkels Temu en Shein, was naar de rechter gestapt. Die ziet echter geen reden om in te grijpen en heeft de vorderingen over de zogenoemde handling fee afgewezen.
12 uur geleden