Moederbedrijf Douwe Egberts grote winnaar op groen Damrak
AMSTERDAM (ANP) - JDE Peet's, het bedrijf achter koffiemerk Douwe Egberts, was woensdag de grote winnaar op het Damrak. Beleggers schoven de zorgen over de geopolitieke spanningen rond Oekraïne even aan de kant en trokken zich op aan sterke bedrijfsresultaten, waaronder die van JDE Peet's. Ook dataleverancier Wolters Kluwer, de Britse bank Barclays, voedingsmiddelenbedrijf Danone en autoconcern Stellantis werden hoger gezet dankzij goed ontvangen kwartaalberichten.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,6 procent hoger op 736,50 punten. De MidKap steeg 1,5 procent tot 1.037,98 punten. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen kregen er tot 1,2 procent bij.
JDE Peet's was veruit de sterkste stijger bij de middelgrote bedrijven met een plus van 11 procent. Het koffie- en theeconcern verkocht afgelopen jaar meer aan de horeca, geholpen door de versoepelingen van de coronamaatregelen in veel landen. Maar ook de verkoop van koffie en thee voor thuisgebruik nam toe. Verder verhoogde JDE Peet's de prijzen om zo de gestegen grondstofkosten te compenseren. Verzekeraar ASR, die ook met cijfers kwam, won 1,7 procent.
Wolters Kluwer
In de AEX stond Wolters Kluwer bovenaan met een winst van 2,5 procent. Het concern zag de omzet groeien en hield de winst op peil. Daarnaast gaat het bedrijf voor 600 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen, wat de waarde van de overgebleven stukken stuwt. ASMI sloot de rij met een min van 4,8 procent. De chiptoeleverancier boekte afgelopen kwartaal een omzet die hoger was dan analisten hadden verwacht en ook de orders waren beter dan voorspeld. Maar de operationele winst bleef achter bij de verwachtingen, stipten kenners van KBC aan.
Stellantis klom 6 procent in Parijs. Het moederbedrijf van merken als Fiat, Chrysler, Citroën, Peugeot en Opel produceerde door chiptekorten minder auto's dan gepland, maar compenseerde dat door meer auto's uit het duurdere segment te verkopen en boekte afgelopen jaar flink meer winst. Danone won 4 procent. Het Franse voedingsmiddelenconcern boekte in het vierde kwartaal de sterkste omzetgroei in zeven jaar, mede dankzij prijsverhogingen. In Londen steeg Barclays 2 procent na goed ontvangen resultaten. Puma daalde 0,7 procent in Frankfurt. Het sportkledingmerk waarschuwde voor de impact van leveringsproblemen op de verkopen.
De euro was 1,1357 dollar waard, tegen 1,1348 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent goedkoper op 91,15 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent minder op 96,21 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het gezamenlijke wereldwijde vermogen van miljardairs is vorig jaar gestegen naar het recordbedrag van 18,3 biljoen dollar, oftewel bijna 16.000 miljard euro. Dat is een stijging van 16 procent, aldus onderzoek van hulp- en mensenrechtenorganisatie Oxfam Novib in aanloop naar het World Economic Forum (WEF) dat maandag begint in het Zwitserse Davos.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.
16 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.
16 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
1 dag geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
1 dag geleden