
Moederbedrijf Douwe Egberts flink hoger op Damrak na cijfers
AMSTERDAM (ANP) - JDE Peet's behoorde woensdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick is optimistischer geworden over 2025, na een sterke groei in de eerste jaarhelft. Die groei was bijna volledig toe te schrijven aan prijsverhogingen van 21,5 procent. Topman Rafa Oliveira stelde zeer tevreden te zijn met de resultaten. Het aandeel werd 12 procent hoger gezet.
De algehele stemming op het Damrak bleef terughoudend. Naast de aanhoudende stroom van bedrijfsresultaten houden beleggers de ontwikkelingen rond de handelstarieven in de gaten. Ook wordt uitgekeken naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank. De AEX-index noteerde in de ochtendhandel vrijwel vlak op 909,98 punten. De MidKap steeg 1,2 procent tot 913,12 punten. Frankfurt en Londen verloren tot 0,3 procent. Parijs klom 0,2 procent.
China en de Verenigde Staten hebben dinsdag de handelsgesprekken in Zweden afgerond. Volgens de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent is het nu aan president Donald Trump om te beslissen of het tariefbestand tussen de landen wordt verlengd. China heeft tot 12 augustus de tijd om een akkoord te sluiten en hogere tarieven te voorkomen.
Adidas
Chemicaliëndistributeur IMCD (min 10 procent) was de grootste verliezer in de AEX na tegenvallende resultaten. Topman Marcus Jordan sprak van uitdagende en onvoorspelbare macro-economische omstandigheden, die volgens hem voorlopig zullen aanhouden. Wolters Kluwer stond bovenaan met een plus van 5 procent. De informatieleverancier zag de omzet en winst stijgen in de eerste zes maanden van het jaar en werd optimistischer over de winstgroei dit jaar.
Naast JDE Peet's stond Vopak (plus 5 procent) in de kopgroep van de MidKap. Het tankopslagbedrijf zag de winst afgelopen kwartaal flink stijgen en werd iets positiever over het jaarresultaat. Just Eat Takeaway bleef onveranderd. De eigenaar van Thuisbezorgd.nl, die wordt overgenomen door techinvesteerder Prosus, ontving in de eerste jaarhelft opnieuw minder bestellingen.
In Frankfurt zakte Adidas ruim 8 procent. Het Duitse sportmerk kende een sterk financieel eerste halfjaar door de populariteit van zijn retrosneakers. Het concern blijft echter voorzichtig door de onzekerheid over Amerikaanse invoerheffingen. Ook het Duitse autoconcern Mercedes-Benz (min 1,5 procent) waarschuwde voor een lagere omzet en winst dit jaar door de heffingen van Trump.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/AFP) - Ongeveer 3000 Britten hebben Johnson & Johnson (J&J) in het Verenigd Koninkrijk aangeklaagd. Ze stellen dat zijzelf of een familielid eierstokkanker of mesothelioom, ook wel asbestkanker, hebben gekregen door het gebruik van babypoeder van de farmaceut. In het talkpoeder zou asbest hebben gezeten.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bouwbedrijf BAM is donderdag hard gedaald op de aandelenbeurs in Amsterdam. Beleggers schrokken van een negatief analistenrapport over het concern en zetten BAM ruim 13 procent lager. Verder overheerste het optimisme op de handelsvloeren in Amsterdam en andere Europese steden.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het conflict rond de Nijmeegse chipmaker Nexperia raakt vrijwel alle Europese autofabrikanten, meldt hun belangenvereniging ACEA. Automakers en hun toeleveranciers hebben vorige week bericht gekregen dat Nexperia de levering van chips niet langer kan garanderen. Onlangs werd bekend dat China het concern een exportbeperking heeft opgelegd, nadat de Nederlandse regering en rechters het Chinese moederbedrijf Wingtech op afstand hadden gezet.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - VDL onderzoekt of de problemen bij chipmaker Nexperia ook het industrieconcern raken. Dit meldt een woordvoerder van het bedrijf, nadat BMW heeft laten weten dat een deel van zijn toeleveranciers is geraakt door het conflict.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Het softwareconcern gaf tijdens zijn jaarlijkse bijeenkomst met investeerders een sterke verwachting af voor de omzetgroei in de komende jaren. Het bedrijf verwacht dat de omzet jaarlijks met meer dan 10 procent zal groeien tot een omzet van ruim 60 miljard dollar in 2030. Ook koopt Salesforce in de komende zes maanden voor een extra 7 miljard dollar aan eigen aandelen in. Het aandeel werd daarop bijna 7 procent hoger gezet.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - BMW heeft last van het conflict rond de Nederlandse chipmaker Nexperia, dat te maken heeft met Chinese en Amerikaanse exportbeperkingen. Dit raakt toeleveranciers van de Duitse autofabrikant.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De kwakkelende Duitse economie is waarschijnlijk in het derde kwartaal gestagneerd. Volgens een rapport van de Duitse centrale bank is het bruto binnenlands product (bbp) naar verwachting "hooguit stabiel" gebleven. Dit is een neerwaartse bijstelling ten opzichte van vorige maand, toen de Bundesbank nog uitging van een lichte groei in het derde kwartaal.
5 uur geleden