Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moederbedrijf de Volksbank van SNS en ASN schrapt tot 750 banen

Moederbedrijf de Volksbank van SNS en ASN schrapt tot 750 banen

UTRECHT (ANP) - De Volksbank, het moederbedrijf van SNS, ASN, BLG Wonen en RegioBank, gaat 700 tot 750 banen schrappen als onderdeel van een reorganisatie. Gedwongen ontslagen "zijn niet uit te sluiten", meldt het bedrijf. Het banenverlies moet leiden tot een jaarlijkse structurele kostenbesparing van ongeveer 70 miljoen euro.

De ingreep maakt deel uit van een bredere vereenvoudiging van de organisatiestructuur. Daarbij wil de Volksbank zich ook gaan bewegen naar één retailmerk. Die nieuwe merknaam moet later dit jaar bekend worden gemaakt.

Bij de Volksbank werken ongeveer 4500 mensen. Het financiële concern wil de banenreductie voor 1 juli afronden. Naast het schrappen van banen sluit de Volksbank ook SNS-winkels en vestigingen van RegioBank, maar het is nog niet bekend om hoeveel locaties het gaat.

Witwassen

De Volksbank, sinds 2013 in staatshanden, kampt ook met hogere kosten om witwassen door klanten tegen te gaan. Daarvoor huurt het bedrijf meer mensen van buitenaf tijdelijk in. Dit doet de kostenbesparing als gevolg van de banenreductie teniet.

De bank dreigt een boete te krijgen voor tekortkomingen bij de strijd tegen witwassen. Onlangs maakte De Nederlandsche Bank ook bekend dat een geldstraf dreigt om mogelijke gebreken bij het risicomanagement.

Succesvoller maken

In een toelichting zegt topman Roland Boekhout tegen het ANP dat de ingreep nodig is om de bank succesvoller te maken en dat er zorgvuldig contact is met onder meer vakbonden over het banenverlies. De Volksbank heeft iets meer dan zeshonderd kantoren.

Ook zegt Boekhout dat "het voor de hand ligt" dat het nieuwe retailmerk een van de bestaande dochtermerken van de bank wordt. De samenvoeging van de dochtermerken tot één merk moet binnen drie jaar worden afgerond.

Privatisering

De bank kwam in 2013 in overheidshanden door de nationalisatie van SNS Reaal. Het bank- en verzekeringsconcern was in grote moeilijkheden gekomen door aanhoudende verliezen bij zijn vastgoedfinancieringstak. De verzekerings- en vastgoedactiviteiten kwamen al eerder weer in private handen.

Begin oktober werd nog bekend dat het kabinet aanstuurt op een privatisering van de Volksbank via een beursgang of onderhandse verkoop. Dat meldde minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer. Hij volgde daarmee een advies van NLFI, de stichting die de overheidsbelangen in financiële instellingen beheert.

Meer uit Financieel

KPMG: grote zorgen over migratie, wooncrisis en stijgende kosten

AMSTELVEEN (ANP) - Vier op de tien Nederlanders maken zich "ernstige zorgen" over het aantal migranten dat naar Nederland komt en het gebrek aan woningen, staat in een onderzoek van KPMG. Daarnaast maakt ruim de helft van de Nederlanders zich zorgen over de kosten van levensonderhoud. Honderdduizenden mensen (2 procent van de bevolking) kunnen financieel niet meer rondkomen. Een op de vier moet op de kleintjes letten om rond te kunnen komen.

13 minuten geleden
Apple wint rechtszaak tegen Nederlandse verkoper namaak-AirPods

DEN HAAG (ANP) - Apple heeft het kort geding gewonnen tegen de Nederlandse groothandel TTP Concept in Style over de verkoop van namaak-AirPods Pro. Dat heeft de voorzieningenrechter van de rechtbank in Den Haag dinsdag beslist.

39 minuten geleden
Brussel maakt richtlijnen voor mogelijk tekort vliegtuigbrandstof

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie is bezig met het opstellen van richtlijnen voor lidstaten voor het geval er een tekort aan vliegtuigbrandstof komt. Dat zei Eurocommissaris Apostolos Tzitzikostas (Transport).

1 uur geleden
Oekraïense miljardair koopt huis in Monaco voor 471 miljoen euro

MONACO (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - De Oekraïense miljardair Rinat Akhmetov heeft in Monaco een appartement van 471 miljoen euro gekocht. Dat blijkt uit kadastergegevens, ingezien door Bloomberg. Volgens het persbureau is dit de duurste woning die ooit verkocht is.

1 uur geleden
Onvoltooid attractiepark Rotterdam geveild voor 6,5 miljoen euro

ROTTERDAM (ANP) - Het onvoltooide attractiepark Rivoli Rotterdam is dinsdag verkocht tijdens een onlineveiling. Het hoogste bod was 6,5 miljoen euro. Ondernemer Hennie van der Most heeft meer dan tien jaar gewerkt aan de bouw van het park aan de Doklaan in Rotterdam, waar eerder een vuilverbrandingsinstallatie stond. Maar de gemeenteraad besloot vorige week dat de eigenaar het terrein moest veilen en wil dat er betaalbare woningen komen.

1 uur geleden
Iran wil binnenlands vliegverkeer na ruim 50 dagen weer opstarten

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran is van plan om het binnenlandse luchtverkeer weer te hervatten. Daarmee zou er een einde komen aan meer dan vijftig dagen zonder vliegverkeer in het land.

1 uur geleden
Peiling: helft Duitsers vindt stoppen kernenergie fout besluit

BERLIJN (ANP/DPA) - Iets meer dan de helft van de Duitsers vindt dat Duitsland een fout heeft gemaakt door in 2023 volledig te stoppen met kernenergie. Dat blijkt uit een peiling onder ruim 1900 Duitsers door de marktonderzoekers YouGov en het Sinus-Instituut. In 2023 werden de laatste drie operationele kernreactoren in Duitsland uitgezet.

2 uur geleden