Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moederbedrijf DAF ziet toevoer onderdelen verbeteren

Moederbedrijf DAF ziet toevoer onderdelen verbeteren

BELLEVUE (ANP) - Vrachtwagenfabrikant Paccar, het Amerikaanse moederbedrijf van DAF, heeft in het laatste kwartaal van 2021 een veel hogere omzet en winst behaald dan een jaar eerder. De toevoer van chips en andere onderdelen kwam beter op gang, waardoor het concern veel meer trucks kon afleveren dan in de voorgaande drie maanden.

In de maanden oktober, november en december verkocht Paccar 47.600 vrachtwagens. Dat zijn er 45 procent meer dan in het voorgaande kwartaal. Toen kampte het bedrijf met zulke sterke tekorten aan onderdelen dat er duizenden trucks minder uit de fabrieken kwamen dan gepland.

Volgens topman Preston Feight trokken de vrachtwagenverkopen aan dankzij het economisch herstel van de coronacrisis in Noord-Amerika en Europa. De omzet in het vierde kwartaal kwam uit op 6,7 miljard dollar (5,9 miljard euro).

Economisch herstel

Paccar, dat naast DAF ook de merken Peterbilt en Kenworth bezit, profiteerde volgens de directie van het economisch herstel van de coronacrisis. De omzet in het afgelopen kwartaal steeg vergeleken met dezelfde periode in 2020 met ruim een vijfde tot 6,7 miljard euro. Daarbij profiteerde het bedrijf van sterk gestegen opbrengsten uit onderhoudsdiensten en onderdelen waar klanten na de aankoop van een truck voor blijven betalen. De nettowinst steeg met 26 procent tot 511,4 miljoen euro.

Over heel 2021 steeg de omzet tot 21,8 miljard euro. DAF verkocht het afgelopen jaar 278.000 trucks. Bij de verkoop van vrachtwagens die zwaarder zijn dan 16 ton in Europa zorgde dat voor een marktaandeel van 15,9 procent, zegt DAF-president Harry Wolters.

Meer uit Financieel

FNV schrijft kabinet over winkeltijden: schaf het weekend niet af

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft het kabinet per brief opgeroepen om niet te tornen aan het weekend, vrije avonden en feestdagen in de Winkeltijdenwet. "Steeds weer zien we dat dit kabinet de rekening neerlegt bij gewone werkenden. Eerst de afbraak van WW, WIA en AOW, nu dreigt ook nog het weekend te worden opgeofferd", zegt FNV-bestuurder Linda Vermeulen. "Wij zeggen heel duidelijk: schaf het weekend niet af."

46 minuten geleden
Powell tijdelijk nog voorzitter van Fed tot beëdiging Warsh

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve heeft Jerome Powell benoemd tot tijdelijk voorzitter van de raad van bestuur. Dit blijft hij totdat zijn opvolger Kevin Warsh officieel wordt beëdigd als hoofd van de Amerikaanse centrale bank.

1 uur geleden
Forse verliezen op beurzen New York, olieprijzen flink hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, na de koerswinsten een dag eerder. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de dalers. De olieprijzen gingen juist flink omhoog.

12 uur geleden
Meer platforms boren naar olie in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten zijn er meer boorplatforms in de Verenigde Staten actief aan het boren naar olie. Volgens de grote Amerikaanse oliedienstverlener Baker Hughes zijn er deze week 415 boorplatforms daarmee bezig. Dat is het hoogste aantal sinds november vorig jaar.

13 uur geleden
Eerste krimp voor economie Rusland sinds 2023

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland is in het eerste kwartaal met 0,2 procent gekrompen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Russische statistiekbureau. Daarmee is de economie van Rusland voor het eerst sinds 2023 gekrompen. Eerder deze week verlaagde het ministerie van Economische Zaken al zijn groeiverwachting voor de economie voor heel dit jaar.

15 uur geleden
China en VS richten raad voor handel op na topontmoeting

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China en de Verenigde Staten gaan een handelsraad en een investeringsraad oprichten. Dat zijn de landen volgens de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi overeengekomen na een topontmoeting.

16 uur geleden
IJsbedrijf Magnum grootste winnaar in fors lagere AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het ijsjesbedrijf profiteerde op het Damrak van geruchten over een mogelijke overname en steeg bijna 9 procent. De koerswinst van Magnum kon echter niet voorkomen dat de AEX-index de handelsdag flink lager eindigde.

16 uur geleden