Moederbedrijf DAF ziet toevoer onderdelen verbeteren
BELLEVUE (ANP) - Vrachtwagenfabrikant Paccar, het Amerikaanse moederbedrijf van DAF, heeft in het laatste kwartaal van 2021 een veel hogere omzet en winst behaald dan een jaar eerder. De toevoer van chips en andere onderdelen kwam beter op gang, waardoor het concern veel meer trucks kon afleveren dan in de voorgaande drie maanden.
In de maanden oktober, november en december verkocht Paccar 47.600 vrachtwagens. Dat zijn er 45 procent meer dan in het voorgaande kwartaal. Toen kampte het bedrijf met zulke sterke tekorten aan onderdelen dat er duizenden trucks minder uit de fabrieken kwamen dan gepland.
Volgens topman Preston Feight trokken de vrachtwagenverkopen aan dankzij het economisch herstel van de coronacrisis in Noord-Amerika en Europa. De omzet in het vierde kwartaal kwam uit op 6,7 miljard dollar (5,9 miljard euro).
Economisch herstel
Paccar, dat naast DAF ook de merken Peterbilt en Kenworth bezit, profiteerde volgens de directie van het economisch herstel van de coronacrisis. De omzet in het afgelopen kwartaal steeg vergeleken met dezelfde periode in 2020 met ruim een vijfde tot 6,7 miljard euro. Daarbij profiteerde het bedrijf van sterk gestegen opbrengsten uit onderhoudsdiensten en onderdelen waar klanten na de aankoop van een truck voor blijven betalen. De nettowinst steeg met 26 procent tot 511,4 miljoen euro.
Over heel 2021 steeg de omzet tot 21,8 miljard euro. DAF verkocht het afgelopen jaar 278.000 trucks. Bij de verkoop van vrachtwagens die zwaarder zijn dan 16 ton in Europa zorgde dat voor een marktaandeel van 15,9 procent, zegt DAF-president Harry Wolters.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Voormalig topman van investeringsmaatschappij HAL Martijn van der Vorm is op 67-jarige leeftijd overleden. Dat heeft het bedrijf dinsdag bekendgemaakt. Van der Vorm was 21 jaar voorzitter van de raad van bestuur en tot mei 2025 voorzitter van de raad van commissarissen.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors, met een beursnotering in New York, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar de opbrengsten zien stijgen. Ook de winst nam toe, werd dinsdag bekend.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers in New York verzilverden dinsdag een deel van hun winsten, na de recordstanden op de koersenborden vorige week. Het sentiment werd gedrukt door stijgende olieprijzen en een zorgwekkend bericht over AI-bedrijf OpenAI.
8 uur geledenXIAN (ANP/BLOOMBERG) - De verliezen bij het Chinese Longi Green Energy Technology, de grootste producent van zonnepanelen ter wereld, zijn afgelopen kwartaal flink opgelopen. Dat komt vooral doordat fabrikanten meer produceren dan er vraag is.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.
10 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De winst van de Europese vliegtuigbouwer Airbus is in het eerste kwartaal van dit jaar gehalveerd. Dat komt doordat de levering van vliegtuigen in die periode daalde tot het laagste niveau sinds 2009, zo werd dinsdag bekendgemaakt.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om uit oliekartel OPEC te stappen en de olieproductie op te voeren, leidt voorlopig niet tot lagere olieprijzen, verwacht energiedeskundige Hans van Cleef. "De VAE kunnen wel meer gaan produceren, maar de exportcapaciteit is natuurlijk erg beperkt. Op de korte termijn zullen de effecten minimaal zijn", zegt Van Cleef van onderzoeksbureau EqoLibrium.
12 uur geleden