Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moederbedrijf DAF ziet toevoer onderdelen verbeteren

Moederbedrijf DAF ziet toevoer onderdelen verbeteren

BELLEVUE (ANP) - Vrachtwagenfabrikant Paccar, het Amerikaanse moederbedrijf van DAF, heeft in het laatste kwartaal van 2021 een veel hogere omzet en winst behaald dan een jaar eerder. De toevoer van chips en andere onderdelen kwam beter op gang, waardoor het concern veel meer trucks kon afleveren dan in de voorgaande drie maanden.

In de maanden oktober, november en december verkocht Paccar 47.600 vrachtwagens. Dat zijn er 45 procent meer dan in het voorgaande kwartaal. Toen kampte het bedrijf met zulke sterke tekorten aan onderdelen dat er duizenden trucks minder uit de fabrieken kwamen dan gepland.

Volgens topman Preston Feight trokken de vrachtwagenverkopen aan dankzij het economisch herstel van de coronacrisis in Noord-Amerika en Europa. De omzet in het vierde kwartaal kwam uit op 6,7 miljard dollar (5,9 miljard euro).

Economisch herstel

Paccar, dat naast DAF ook de merken Peterbilt en Kenworth bezit, profiteerde volgens de directie van het economisch herstel van de coronacrisis. De omzet in het afgelopen kwartaal steeg vergeleken met dezelfde periode in 2020 met ruim een vijfde tot 6,7 miljard euro. Daarbij profiteerde het bedrijf van sterk gestegen opbrengsten uit onderhoudsdiensten en onderdelen waar klanten na de aankoop van een truck voor blijven betalen. De nettowinst steeg met 26 procent tot 511,4 miljoen euro.

Over heel 2021 steeg de omzet tot 21,8 miljard euro. DAF verkocht het afgelopen jaar 278.000 trucks. Bij de verkoop van vrachtwagens die zwaarder zijn dan 16 ton in Europa zorgde dat voor een marktaandeel van 15,9 procent, zegt DAF-president Harry Wolters.

Meer uit Financieel

Google-moeder Alphabet investeert fors meer in AI-toepassingen

MOUNTAIN VIEW (ANP) - Google-moeder Alphabet gaat dit jaar nog veel meer geld investeren in toepassingen rond kunstmatige intelligentie. Het bedrijf zei bij de bekendmaking van de cijfers over het vierde kwartaal en 2025 dat de kapitaalinvesteringen in 2026 zullen uitkomen tussen de 175 miljard en 185 miljard dollar.

3 uur geleden
Nasdaq weer hard omlaag, chipbedrijf AMD keldert na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen gesloten, met opnieuw een scherp verlies voor de technologiegraadmeter Nasdaq. Chipbedrijf Advanced Micro Devices (AMD) was een opvallende daler met een min van ruim 17 procent na tegenvallende vooruitzichten. Andere grote chipfondsen op Wall Street werden mee omlaag getrokken door de koersval van AMD. Ook waren er weer veel bedrijfsresultaten.

4 uur geleden
VS, EU en Japan willen alliantie zeldzame grondstoffen vormen

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten, de Europese Unie en Japan hebben woensdag stappen gezet voor de vorming van een alliantie op het gebied van zeldzame grondstoffen die bijvoorbeeld nodig zijn voor de energietransitie en hightech. Die alliantie moet zorgen voor tegenwicht tegen China dat dominant is op de wereldwijde markt voor zeldzame metalen en mineralen.

5 uur geleden
Bessent: Amerikaanse volk is vertrouwen in Fed kwijtgeraakt

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse volk heeft het vertrouwen in de centralebankenkoepel Federal Reserve verloren omdat de Fed de inflatie uit de hand heeft laten lopen en het inkomen van huishoudens heeft beschadigd door de rente niet sterker te verlagen. Dat heeft minister van Financiën Scott Bessent gezegd tegen de vaste commissie financiën van het Huis van Afgevaardigden in het Congres.

7 uur geleden
Groot banenverlies bij krant The Washington Post

WASHINGTON (ANP/RTR) - De bekende Amerikaanse krant The Washington Post gaat flink snijden in haar personeelsbestand om zo de verliezen tegen te gaan. Daardoor komen de banen van ruim driehonderd van de ongeveer achthonderd journalisten bij de krant te vervallen, aldus hoofdredacteur Matt Murray, die woensdag het personeel informeerde over het banenverlies.

8 uur geleden
Zenuwachtige beursdag eindigt in klein verlies, TomTom onderuit

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag na een zenuwachtige handelssessie opnieuw lager geëindigd, na de zware verliezen de voorgaande dag. De informatieleveranciers Wolters Kluwer en RELX, die dinsdag hard omlaaggingen, lieten geen enkel herstel zien.

8 uur geleden
China: EU discrimineert met onderzoek windmolenbedrijf Goldwind

BEIJING (ANP/RTR) - De Europese Unie heeft "discriminerende" maatregelen genomen door een diepgaand onderzoek te beginnen naar het Chinese windmolenbedrijf Goldwind over mogelijke staatssteun voor de onderneming. Dat zei het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag in een reactie op het besluit dat dinsdag door Brussel werd aangekondigd.

9 uur geleden