Moederbedrijf DAF ziet toevoer onderdelen verbeteren
BELLEVUE (ANP) - Vrachtwagenfabrikant Paccar, het Amerikaanse moederbedrijf van DAF, heeft in het laatste kwartaal van 2021 een veel hogere omzet en winst behaald dan een jaar eerder. De toevoer van chips en andere onderdelen kwam beter op gang, waardoor het concern veel meer trucks kon afleveren dan in de voorgaande drie maanden.
In de maanden oktober, november en december verkocht Paccar 47.600 vrachtwagens. Dat zijn er 45 procent meer dan in het voorgaande kwartaal. Toen kampte het bedrijf met zulke sterke tekorten aan onderdelen dat er duizenden trucks minder uit de fabrieken kwamen dan gepland.
Volgens topman Preston Feight trokken de vrachtwagenverkopen aan dankzij het economisch herstel van de coronacrisis in Noord-Amerika en Europa. De omzet in het vierde kwartaal kwam uit op 6,7 miljard dollar (5,9 miljard euro).
Economisch herstel
Paccar, dat naast DAF ook de merken Peterbilt en Kenworth bezit, profiteerde volgens de directie van het economisch herstel van de coronacrisis. De omzet in het afgelopen kwartaal steeg vergeleken met dezelfde periode in 2020 met ruim een vijfde tot 6,7 miljard euro. Daarbij profiteerde het bedrijf van sterk gestegen opbrengsten uit onderhoudsdiensten en onderdelen waar klanten na de aankoop van een truck voor blijven betalen. De nettowinst steeg met 26 procent tot 511,4 miljoen euro.
Over heel 2021 steeg de omzet tot 21,8 miljard euro. DAF verkocht het afgelopen jaar 278.000 trucks. Bij de verkoop van vrachtwagens die zwaarder zijn dan 16 ton in Europa zorgde dat voor een marktaandeel van 15,9 procent, zegt DAF-president Harry Wolters.
Meer uit Financieel
KOPENHAGEN (ANP) - De beurskoers van de Groenlandse bank GrønlandsBANKEN is de eerste dagen van dit jaar met meer dan 36 procent gestegen op de beurs in Kopenhagen. Beleggers lijken erop voor te sorteren dat de Verenigde Staten weleens veel investeringen kunnen gaan doen in de Groenlandse economie.
43 minuten geledenEMDEN (ANP/RTR) - Volkswagen legt vrijdag de productie in zijn fabriek in het Noord-Duitse Emden stil omdat er storm op komst is. Dit laat een woordvoerder weten, nadat een regionale krant erover berichtte.
54 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven waren donderdag de grootste dalers op de Amsterdamse beurs. De fondsen waren in de eerste handelsdagen van 2026 nog flink in trek door hernieuwd enthousiasme bij beleggers over kunstmatige intelligentie, maar nu volgt weer een kleine correctie. Daardoor is de grens van 1000 punten voor de AEX-index, die eerder deze week nog heel dichtbij leek, verder uit beeld geraakt.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Coolblue wil fietshelmen gaan verkopen. Topman Pieter Zwart van de elektronicaketen roept mensen via LinkedIn op goede fietshelmen en -merken met hem te delen. Hij doet deze oproep omdat hij naar eigen zeggen onlangs van zijn fiets is gevallen en enkele tanden kwijt is geraakt.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport vraagt een natuurvergunning aan bij het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN). Volgens het vliegveld is dat nodig om de hogere uitstoot van stikstof door vliegtuigen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De daling van het personeelstekort in de kinderopvang zet niet door. Daardoor blijft de druk op de sector hoog, ziet Kinderopvang werkt!. Die organisatie zet zich in voor mensen die in de kinderopvangsector werken. Door de tekorten is de werkdruk hoog en zijn de wachtlijsten lang.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - ConocoPhillips, ExxonMobil en andere Amerikaanse oliemaatschappijen onderzoeken welke rol zij kunnen spelen bij het nieuw leven inblazen van de olie-industrie in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse energieminister Chris Wright gezegd na gesprekken met bestuurders van de bedrijven.
2 uur geleden