Moederbedrijf DAF maakt duizenden trucks minder door chiptekort
BELLEVUE (ANP) - Vrachtwagenfabrikant Paccar, het moederbedrijf van DAF, voelt de wereldwijde chiptekorten. Daardoor heeft de onderneming afgelopen kwartaal ongeveer 7000 trucks minder afgeleverd dan het geval zou zijn geweest zonder de bevoorradingsproblemen.
De merken Kenworth, Peterbilt en DAF waren in juli, augustus en september in totaal goed voor 32.800 voertuigen. Dat waren er beduidend minder dan een jaar terug, toen er nog 36.000 trucks werden afgeleverd. Zowel in Noord-Amerika als Europa was sprake van een afname.
Topman Preston Feight van Paccar is niettemin tevreden over de resultaten in het afgelopen kwartaal. Dat komt doordat het met de takken van het bedrijf die auto-onderdelen maken en financiële diensten leveren juist erg goed ging. Daar werden recordwinsten behaald.
Volgend jaar al verbeteringen
Feight verwacht daarnaast dat de vrachtwagenproductie weer zal aantrekken als de problemen in de toeleveringsketen zijn opgelost. De onderneming lijkt ervan uit te gaan dat er volgend jaar al sprake is van verbeteringen. In het kwartaalbericht heeft Paccar namelijk ook een prognose opgenomen waarbij betere omstandigheden in de keten als uitgangspunt zijn opgenomen.
In totaal dikten de verkopen van Paccar aan tot bijna 5,2 miljard dollar, omgerekend zo'n 4,4 miljard euro. In dezelfde periode vorig jaar bedroeg de omzet nog 4,9 miljard dollar. De nettowinst zakte wel tot bijna 378 miljoen dollar, van 385,5 miljoen dollar een jaar geleden. Het verschil met de situatie voor de coronacrisis blijft groot. In het derde kwartaal van 2019 gingen nog beduidend hogere resultaten in de boeken.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De stijgende koopkracht zorgt voor meer bestedingen in restaurants en cafés, meldt ABN AMRO in een rapport over de horecasector. Eet- en drinkgelegenheden zijn volgens de bank daardoor in iets rustiger vaarwater terechtgekomen. Ook zijn de vooruitzichten voor horecaondernemers iets positiever dan in de afgelopen jaren. Tegelijkertijd blijft de sector kwetsbaar door problematische schulden, sterk schommelende voedselprijzen en het aanhoudende personeelstekort.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - KLM had beter moeten communiceren met passagiers die deze week strandden op Schiphol omdat er massaal vluchten werden geannuleerd vanwege de sneeuwval. Dat heeft KLM-topvrouw Marjan Rintel donderdagavond toegegeven in tv-programma Pauw & De Wit.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op Wall Street hebben donderdag enthousiast gereageerd op nieuwe fusiegesprekken tussen de grote internationale mijnbouwers Rio Tinto en Glencore. De mogelijke samensmelting zou van de twee het grootste mijnbouwbedrijf ter wereld maken. Iets meer dan een jaar geleden liepen eerdere gesprekken tussen de concerns nog spaak.
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse mediaconcern Paramount Skydance wil muziekzender MTV weer groot maken en zoekt daarbij de hulp van de muziekindustrie. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het winterse weer zorgt vrijdag weer voor vluchtuitval op Schiphol. KLM heeft aangekondigd "preventief" 80 vluchten van en naar de luchthaven te schrappen, omdat vrijdagavond slecht weer wordt verwacht. Vooral vluchten naar Europese bestemmingen, waarnaar vaak meerdere vluchten per dag gaan, gaan dan niet door.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk gaat tegen de ondertekening van het vrijhandelsakkoord met het Mercosur-blok van Zuid-Amerikaanse landen stemmen, heeft de Franse president Emmanuel Macron laten weten. Maar het akkoord komt er mogelijk toch.
9 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De beurskoers van de Groenlandse bank GrønlandsBANKEN is de eerste dagen van dit jaar met meer dan 36 procent gestegen op de beurs in Kopenhagen. Beleggers lijken erop voor te sorteren dat de Verenigde Staten weleens veel investeringen kunnen gaan doen in de Groenlandse economie.
10 uur geleden