Moederbedrijf DAF maakt duizenden trucks minder door chiptekort
BELLEVUE (ANP) - Vrachtwagenfabrikant Paccar, het moederbedrijf van DAF, voelt de wereldwijde chiptekorten. Daardoor heeft de onderneming afgelopen kwartaal ongeveer 7000 trucks minder afgeleverd dan het geval zou zijn geweest zonder de bevoorradingsproblemen.
De merken Kenworth, Peterbilt en DAF waren in juli, augustus en september in totaal goed voor 32.800 voertuigen. Dat waren er beduidend minder dan een jaar terug, toen er nog 36.000 trucks werden afgeleverd. Zowel in Noord-Amerika als Europa was sprake van een afname.
Topman Preston Feight van Paccar is niettemin tevreden over de resultaten in het afgelopen kwartaal. Dat komt doordat het met de takken van het bedrijf die auto-onderdelen maken en financiƫle diensten leveren juist erg goed ging. Daar werden recordwinsten behaald.
Volgend jaar al verbeteringen
Feight verwacht daarnaast dat de vrachtwagenproductie weer zal aantrekken als de problemen in de toeleveringsketen zijn opgelost. De onderneming lijkt ervan uit te gaan dat er volgend jaar al sprake is van verbeteringen. In het kwartaalbericht heeft Paccar namelijk ook een prognose opgenomen waarbij betere omstandigheden in de keten als uitgangspunt zijn opgenomen.
In totaal dikten de verkopen van Paccar aan tot bijna 5,2 miljard dollar, omgerekend zo'n 4,4 miljard euro. In dezelfde periode vorig jaar bedroeg de omzet nog 4,9 miljard dollar. De nettowinst zakte wel tot bijna 378 miljoen dollar, van 385,5 miljoen dollar een jaar geleden. Het verschil met de situatie voor de coronacrisis blijft groot. In het derde kwartaal van 2019 gingen nog beduidend hogere resultaten in de boeken.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is van plan nog meer belangen te nemen in bedrijven die actief zijn met belangrijke grondstoffen om zo de afhankelijkheid van China bij die grondstoffen tegen te gaan. Het gaat bijvoorbeeld om zink, kobalt, nikkel, lithium en koper die van groot belang zijn voor de industrie en defensiesector.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine min gesloten na de plus een dag eerder. Zorgtechnologieconcern Philips was de grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak en zorgde voor koersdruk op de hoofdindex.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn heeft consumenten misleid met vage duurzaamheidsclaims op zuivelverpakkingen van zijn huismerk en moet ze aanpassen. Dat maakte de Reclame Code Commissie (RCC) donderdag bekend na een klacht van Wakker Dier.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het softwareconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook verhoogde het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar. Het aandeel Salesforce, dat deel uitmaakt van de Dow-Jonesindex, steeg licht.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het duurt tot 2027 voordat het aantal grondafhandelaren op Schiphol is teruggebracht naar drie, in plaats van de huidige zes. Dat maakte de luchthaven bekend bij het begin van de aanbesteding voor bedrijven die verantwoordelijk worden voor de bagageafhandeling en werkzaamheden rond vliegtuigen. Het is al jaren de wens van de politiek en Schiphol om het aantal afhandelaren te beperken.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie groeit voorlopig door ondanks de handelsstrijd van Donald Trump en andere geopolitieke spanningen, voorspellen economen van ING. Voor 2026 voorzien zij daarbij een stevige koopkrachtstijging, al blijft de consument voorzichtig en wachten grote dossiers als het overvolle stroomnet en de stikstofproblematiek nog altijd op aanpak.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel heeft een onderzoek geopend naar Meta's beleid rondom AI-functies in WhatsApp. De Europese Commissie gaat beoordelen of het Amerikaanse techbedrijf mogelijk in strijd handelt met Europese mededingingsregels door het concurrerende bedrijven moeilijker te maken om klanten via WhatsApp te bereiken.
10 uur geleden