Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moederbedrijf DAF bouwt nieuw distributiecentrum in Duitsland

Moederbedrijf DAF bouwt nieuw distributiecentrum in Duitsland

EINDHOVEN (ANP) - Het moederbedrijf van vrachtwagenfabrikant DAF is begonnen met de bouw van een nieuw onderdelen-distributiecentrum in het Duitse Maßbach in Beieren. Met de bouw is een investering van 85 miljoen euro gemoeid. Via het nieuwe centrum wil het Amerikaanse PACCAR de levering van onderdelen aan DAF-klanten in Duitsland, Zwitserland en Frankrijk verder verbeteren.

Het nieuwe distributiecentrum is 22.000 vierkante meter groot en wordt naar verwachting in 2024 geopend. Het centrum heeft de capaciteit om meer dan 80.000 verschillende onderdelen te herbergen. De faciliteit ondersteunt DAF bij het verder versterken van zijn marktpositie in Duitsland, de grootste truckmarkt van Europa, verklaarde Harald Seidel, president-directeur van DAF en vicepresident van PACCAR.

Het gebouw krijgt ook zonnepanelen op het dak en beplanting zal zorgen voor een natuurlijke verkoeling van het gebouw. Verder houden duurzame warmtepompen het gebouw het hele jaar door op temperatuur en worden oplaadvoorzieningen voor elektrische trucks geïnstalleerd. Ook zijn alle interne transportmiddelen elektrisch voor een emissievrije en geluidsarme bedrijfsvoering.

Meer uit Financieel

Gouverneur Californië onderzoekt 'kill switch' voor AI

SACRAMENTO (ANP/BLOOMBERG) - De gouverneur van Californië, Gavin Newsom, laat de noodzaak van een noodknop, ook wel 'kill switch' genoemd, in AI-modellen onderzoeken. Daarvoor heeft hij een decreet getekend. Hij beschuldigde de Amerikaanse president Donald Trump ervan niets aan de veiligheidszorgen rond kunstmatige intelligentie te doen.

4 minuten geleden
Chipbedrijven zetten herstel voort na AI-zorgen, AEX sluit lager

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag lager gesloten. Beleggers wegen de renteverhogingen van grote centrale banken om de inflatie te bestrijden. De chipfondsen stonden bij de stijgers nadat ze eerder deze week zakten door zorgen over de veiligheid van AI.

30 minuten geleden
Deense koning opent grote CO2-opslag in de Noordzee

KOPENHAGEN (ANP/DPA) - De Deense koning Frederik heeft vrijdag een onderzeese opslagplaats voor CO2 officieel geopend. In Denemarken wordt het zogenoemde Greensand-project in de Noordzee geroemd als de eerste locatie in de Europese Unie waar koolstofdioxide op industriële schaal wordt opgeslagen.

40 minuten geleden
Bonden ontzien ANWB-leden bij eerste acties na aflopen ultimatum

UTRECHT (ANP) - FNV en CNV kondigen acties aan bij de ANWB nadat de cao-onderhandelingen zijn vastgelopen. De eerste acties, die maandag beginnen, zijn volgens de vakbonden zo ingericht dat de ANWB-leden er zo min mogelijk van merken.

55 minuten geleden
Drogisterijketen DA waarschuwt klanten voor datalek webshop

LELYSTAD (ANP) - Drogisterijketen DA waarschuwt klanten van zijn webshop voor een datalek. Onbevoegden hebben begin deze maand toegang gekregen tot een database met klantgegevens.

1 uur geleden
Softwareprobleem oorzaak van storing Britse luchtverkeersleiding

LONDEN (ANP/AFP) - Een softwareprobleem was eerder deze maand de oorzaak van de storing waardoor meer dan 2000 vluchten werden geannuleerd, meldt de Britse luchtverkeersleiding National Air Traffic Service (NATS). Het probleem leidde een week geleden tot een chaotische situatie op Britse luchthavens waar meer dan 330.000 reizigers de dupe van waren, volgens brancheorganisatie Airlines UK.

1 uur geleden
Krant: Duitse regering grijpt in met tankkorting en prijsplafond

BERLIJN (ANP) - De Duitse regering wil de prijzen aan de pomp verlagen, meldt Bild. Volgens de Duitse krant ligt er een pakket op tafel met een tankkorting en een prijsplafond. De korting zorgt ervoor dat benzine en diesel 17 cent per liter goedkoper worden, maar onduidelijk is hoelang.

1 uur geleden