Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moederbedrijf Burger King ziet toekomst weer rooskleurig in

Moederbedrijf Burger King ziet toekomst weer rooskleurig in

TORONTO (ANP) - Restaurant Brands International (RBI), het moederbedrijf van onder meer fastfoodketen Burger King, ziet ondanks de coronacrisis de toekomst weer rooskleurig in, meldt het bedrijf in de halfjaarcijfers. Zo groeiden de wereldwijde verkopen het afgelopen kwartaal, waardoor de onderneming net boven het niveau van 2019 uitkwam en bestelden mensen veel meer via de app dan vorig jaar.

In april, mei en juni verkocht de onderneming in totaal ruim een derde meer kip, koffie, donuts en Whoppers. Een jaar terug daalden de verkopen van het bedrijf in dezelfde periode nog met ruim een derde ten opzichte van 2019. De totale afzet van het fastfoodconcern kwam uit op 8,9 miljard dollar, tegenover 6,5 miljard dollar een jaar terug. Bij dat bedrag zitten ook de verkopen van franchisenemers, zelfstandigen die eigen restaurants onder de merknamen uitbaten. De restaurants die RBI zelf uitbaat waren goed voor een omzet van 1,4 miljard dollar.

Hamburgerfastfoodketen Burger King deed het van alle merken het beste. In de afgelopen drie maanden verkocht de dochteronderneming bijna 40 procent meer en was goed voor bijna twee derde van alle verkopen van RBI. Donut- en koffieketen Tim Hortons verkocht een derde meer, maar kipfastfoodketen Popeyes zag de groei vertragen. Die keten verkocht een tiende meer.

Lockdowns

De impact van de coronacrisis was volgens RBI minder heftig dan dezelfde periode vorig jaar. Dat kwam volgens het concern omdat veel van de restaurants van het bedrijf het afgelopen halfjaar gewoon in bedrijf bleven. Er kon niet overal meer worden gedineerd, maar er werd wel afgehaald en bezorgd. RBI zei eerder al dat dit de redding van het bedrijf was. Vorig jaar moesten in sommige regio's restaurants helemaal dicht.

Gemiddeld genomen waren in het afgelopen kwartaal nagenoeg alle restaurants van de dochterondernemingen wereldwijd weer open. Wel hadden bepaalde regio's, zoals Canada, Europa en Brazilië, dit jaar nieuwe lockdowns afgekondigd of waren gebonden aan beperkte openingstijden door een avondklok. Het moederbedrijf verwacht dat lokale maatregelen de komende tijd nog van invloed zullen zijn op de mate waarin restaurants open kunnen en dat de resultaten hieronder gebukt zullen gaan.

Het bedrijf meldde verder de komende twee jaar voor 1 miljard dollar aan aandelen terug te kopen.

Meer uit Financieel

TNO en Japans techbedrijf gaan samenwerking aan in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Onderzoeksinstituut TNO gaat samenwerken met het Japanse techbedrijf Dai Nippon Printing (DNP). Ze richten zich op de ontwikkeling van technologie voor snelle gegevensverwerking tegen lager energieverbruik. Door de opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) is daar grote behoefte aan, aldus TNO. De ontwikkeling vindt plaats op de High Tech Campus in Eindhoven.

35 minuten geleden
Bitcoin zet recordjacht voort

NEW YORK (ANP/RTR) - De bitcoin zet zijn recordjacht voort. Vrijdagochtend steeg de waarde van de bekendste digitale munt tot meer dan 118.000 dollar. De koers wordt vooral gedreven door de vraag van institutionele beleggers, zoals pensioenfondsen, en het cryptovriendelijke beleid van de Amerikaanse regering onder president Donald Trump.

46 minuten geleden
Londen Heathrow wil miljarden investeren in verbeteren luchthaven

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Luchthaven Heathrow wil 10 miljard pond (omgerekend 11,6 miljard euro) investeren. Dat geld moet onder meer gaan naar het herinrichten van terminals en het verbeteren van de punctualiteit met behulp van kunstmatige intelligentie. Het Londense vliegveld heeft daarvoor een investeringsplan ingediend bij de Britse luchtvaartautoriteit.

49 minuten geleden
Samsung onthult dit jaar trifold-vouwtelefoon

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Samsung Electronics wil later dit jaar beginnen met de verkoop van zijn eerste trifold-vouwtelefoon. Dat is een vouwbare smartphone met drie schermpanelen die samenklappen, waardoor het toestel compacter is dan een standaard smartphone.

54 minuten geleden
Trump denkt aan standaardheffing van 15 tot 20 procent

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil de meeste landen importheffingen van 15 tot 20 procent opleggen, zei hij tegen nieuwszender NBC News. Dat tarief zou gelden voor producten uit landen waarvoor de Amerikaanse regering geen specifiek tarief heeft aangekondigd in een brief.

56 minuten geleden
Nederlandse export van goederen neemt licht toe

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in mei licht gestegen. De groei viel wel terug ten opzichte van een maand eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek werden er vooral meer chemische producten en machines uitgevoerd. De groei kwam uit op 0,5 procent.

2 uur geleden
Aantal faillissementen daalt fors in juni

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in juni fors afgenomen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) werden vorige maand 313 bedrijven failliet verklaard. Dat zijn 69 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 18 procent. Vergeleken met mei daalde het aantal faillissementen met 11 procent.

2 uur geleden