Moederbedrijf Burger King verkoopt meer fastfood, winst stijgt
MIAMI (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van onder meer Burger King heeft het afgelopen kwartaal meer verdiend met de verkoop van Whoppers en ander fastfood van zijn ketens. Het bedrijf, Restaurant Brands International (RBI), boekte in de eerste helft van dit jaar meer omzet en winst, mede door goede resultaten bij Burger King.
RBI zag de verkopen uit de vestigingen van zijn ketens die al meer dan een jaar open zijn met 3,5 procent stijgen. Bij Burger King nam dit met 7,2 procent toe en kwam de omzet uit op 762 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 660 miljoen euro. In de eerste helft van vorig jaar was dit nog 744 miljoen dollar.
Burger King deed het in de Verenigde Staten beter. De resultaten zijn een nieuw teken dat een vernieuwde Whopper en tijdelijke acties meer gasten naar de restaurants trekken. De fastfoodketen investeert sinds 2022 meer in reclame, restaurantverbouwingen en andere menu's om een eerdere verkoopdaling tegen te gaan. Recenter zette Burger King in op marketingstunts, zoals het delen van het telefoonnummer van de Amerikaanse directeur en het uitnodigen van gasten om hem te vertellen wat beter kan.
Vernieuwde Whopper
Dat heeft ertoe geleid dat Burger King de Whopper voor het eerst in zo'n tien jaar tijd vernieuwde, met een ander broodje, romigere mayonaise en een nieuwe verpakking. Ook heeft de keten tijdelijke acties gelanceerd, zoals kroonvormige kipnuggets en een samenwerking rond de film Star Wars: The Mandalorian and Grogu.
De omzet van heel RBI kwam in de eerste jaarhelft uit op bijna 4,8 miljard dollar. Een jaar eerder ging nog een omzet van 4,5 miljard dollar in de boeken. Onderaan de streep hield het bedrijf een nettowinst van 845 miljoen dollar over, tegen 348 miljoen dollar een jaar eerder.
Meer uit Financieel
CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.
10 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.
13 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.
1 dag geledenVOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
1 dag geleden