Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moederbedrijf British Airways keert terug naar winst in 2022

Moederbedrijf British Airways keert terug naar winst in 2022

LONDEN (ANP/RTR) - Ook luchtvaartgroep IAG, het moederconcern van British Airways, merkt dat de luchtvaartsector zich goed aan het herstellen is van de coronacrisis. Het concern, dat ook eigenaar is van het Ierse Aer Lingus en de Spaanse maatschappijen Iberia en Vueling, wist afgelopen jaar weer winst te boeken na een miljardenverlies in 2021. Vorige week meldde de Frans-Nederlandse concurrent Air France-KLM ook al een stevige winst over 2022, dankzij het herstel van het vliegverkeer na de coronapandemie.

International Airlines Group (IAG) boekte vorig jaar een nettowinst van 431 miljoen euro, na een verlies van 2,9 miljard euro in 2021. Volgens topman Luis Gallego was 2022 een jaar van sterk herstel, gedreven door een aanhoudende vraag naar vakantiereizen en heropening van de markten.

Ondanks de wereldwijde macro-economische onzekerheden is de topman optimistisch over dit jaar en blijft het bedrijf nog altijd "robuuste boekingen" zien. Voor 2023 verwacht de luchtvaartgroep dan ook een verdere stijging van de winst tot een niveau van tussen de 1,8 miljard en 2,3 miljard euro.

Voorafgaand aan de jaarresultaten liet IAG ook weten de Spaanse luchtvaartmaatschappij Air Europa volledig over te nemen voor 400 miljoen euro. Het luchtvaartconcern had sinds augustus al een belang van 20 procent in Air Europa. De overname wordt gedreven door het vertrouwen van IAG dat de vraag naar reizen zich zal blijven herstellen van de pandemie.

Meer uit Financieel

Kabinet moet afzien van subsidie Tata Steel, zeggen economen

DEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd economen, hoogleraren en lectoren roepen het kabinet op af te zien van de voorgestelde miljardensubsidie aan Tata Steel Nederland. De oproep wordt gedaan in een gezamenlijke brief aan de Tweede Kamer en het kabinet. De brief, gepubliceerd in het weekblad Economisch Statistische Berichten (ESB), verschijnt enkele weken voor het Kamerdebat over de overeenkomst met de staalproducent.

4 uur geleden
Kabinet moet afzien van subsidie Tata Steel, zeggen economen

DEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd economen, hoogleraren en lectoren roepen het kabinet op af te zien van de voorgestelde miljardensubsidie aan Tata Steel Nederland. De oproep wordt gedaan in een gezamenlijke brief aan de Tweede Kamer en het kabinet. De brief, gepubliceerd in het weekblad Economisch Statistische Berichten (ESB), verschijnt enkele weken voor het Kamerdebat over de overeenkomst met de staalproducent.

4 uur geleden
Iran-oorlog zorgt voor hevige koersbewegingen in New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben een bewogen handelssessie achter de rug. De belangrijkste graadmeters schommelden dinsdag hevig tussen winsten en verliezen, opgejaagd door nieuws over de situatie rond Iran en de energieprijzen.

7 uur geleden
Uitzendconcern Randstad degradeert uit AEX

AMSTERDAM (ANP) - Uitzendconcern Randstad verdwijnt uit de AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. De maritiem dienstverlener voor de energiesector SBM Offshore keert terug in de hoofdindex.

8 uur geleden
Vakbond roept piloten Lufthansa op tot tweedaagse staking

KEULEN (ANP/DPA) - Piloten van Lufthansa in Duitsland hebben de oproep gekregen om donderdag en vrijdag 48 uur lang te staken. Vakbond Vereinigung Cockpit doet die oproep vanwege een oplopend conflict over pensioenen. Naar verwachting raakt de actie vluchten die vanuit Duitsland vertrekken.

8 uur geleden
Olieprijs daalt flink na verwijderd bericht energieminister VS

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De olieprijs is dinsdag kortstondig scherp gedaald na het bericht van de Amerikaanse energieminister Chris Wright dat de Amerikaanse marine met succes een olietanker door de Straat van Hormuz had geëscorteerd. Wright meldde dat op X, maar verwijderde de post snel daarna weer.

9 uur geleden
Tanker-vloot voor olie onderweg naar alternatieve Saudische haven

YANBU (ANP/BLOOMBERG) - Een vloot van minstens 25 tankers is onderweg naar de Saudische haven Yanbu. Die haven aan de Rode Zee fungeert als alternatief nu de Straat van Hormuz en daardoor de Perzische Golf zijn afgesloten. Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco transporteert olie via een pijpleiding naar Yanbu en wil de hoeveelheid op korte termijn opvoeren.

10 uur geleden