Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moederbedrijf British Airways keert terug naar winst in 2022

Moederbedrijf British Airways keert terug naar winst in 2022

LONDEN (ANP/RTR) - Ook luchtvaartgroep IAG, het moederconcern van British Airways, merkt dat de luchtvaartsector zich goed aan het herstellen is van de coronacrisis. Het concern, dat ook eigenaar is van het Ierse Aer Lingus en de Spaanse maatschappijen Iberia en Vueling, wist afgelopen jaar weer winst te boeken na een miljardenverlies in 2021. Vorige week meldde de Frans-Nederlandse concurrent Air France-KLM ook al een stevige winst over 2022, dankzij het herstel van het vliegverkeer na de coronapandemie.

International Airlines Group (IAG) boekte vorig jaar een nettowinst van 431 miljoen euro, na een verlies van 2,9 miljard euro in 2021. Volgens topman Luis Gallego was 2022 een jaar van sterk herstel, gedreven door een aanhoudende vraag naar vakantiereizen en heropening van de markten.

Ondanks de wereldwijde macro-economische onzekerheden is de topman optimistisch over dit jaar en blijft het bedrijf nog altijd "robuuste boekingen" zien. Voor 2023 verwacht de luchtvaartgroep dan ook een verdere stijging van de winst tot een niveau van tussen de 1,8 miljard en 2,3 miljard euro.

Voorafgaand aan de jaarresultaten liet IAG ook weten de Spaanse luchtvaartmaatschappij Air Europa volledig over te nemen voor 400 miljoen euro. Het luchtvaartconcern had sinds augustus al een belang van 20 procent in Air Europa. De overname wordt gedreven door het vertrouwen van IAG dat de vraag naar reizen zich zal blijven herstellen van de pandemie.

Meer uit Financieel

Ebusco krijgt miljoenenlening van aandeelhouders om te overleven

DEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft van een groep aandeelhouders een overbruggingskrediet van 5,1 miljoen euro gekregen. Daarmee kan het bedrijf uit Deurne de levering van elektrische bussen voorlopig veiligstellen.

1 uur geleden
Damrak trekt zich op aan hoop op Amerikaanse renteverlaging

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.

3 uur geleden
Bronnen: FIOD pakt 2 personen op in onderzoek scheepsbouwer Damen

GORINCHEM (ANP) - De financiële opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.

5 uur geleden
Cryptoaandelen omhoog op Wall Street door herstel bitcoinkoers

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.

6 uur geleden
Politico: EU zet Rusland op zwarte lijst van witwaslanden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie gaat Rusland toevoegen aan haar zwarte lijst van landen met een hoog risico op witwassen en financiering van terrorisme. Dat meldt Politico op basis van ingewijden en een door de nieuwssite ingezien document.

6 uur geleden
Brussel maakt plan voor onafhankelijkheid Chinese grondstoffen

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil in 2026 een centrum voor zogeheten kritieke grondstoffen oprichten om zo minder afhankelijk te worden van de import uit bijvoorbeeld China. Dat staat in een voorgesteld plan van de Europese Commissie. Het gaat om zeldzame grondstoffen zoals kobalt en lithium, die essentieel zijn voor de productie van batterijen en accu's.

7 uur geleden
Magnum denkt dat totale ijsmarkt groeit naar 90 miljard in 2029

AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company verwacht dat de wereldwijde ijsmarkt groeit naar ongeveer 90 miljard euro in 2029. De afgesplitste ijstak van Unilever rekent op sterkere groei in opkomende markten dan in ontwikkelde markten, staat in de prospectus die het bedrijf woensdag heeft gepubliceerd.

7 uur geleden