Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moederbedrijf Booking.com onderuit op Wall Street na cijfers

Moederbedrijf Booking.com onderuit op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Booking Holdings, het moederbedrijf van Booking.com, ging vrijdag onderuit op aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op resultaten van het internetbedrijf voor hotelboekingen. Ook werd bekend dat de Spaanse concurrentiewaakhond CNMC aan Booking een boete wil geven van circa 490 miljoen euro voor misbruik van zijn dominantie in de markt. Booking.com wil zich tegen de straf verzetten.

Het aandeel noteerde kort na de openingsbel op Wall Street zo'n 7 procent lager. Het bedrijf zag het aantal geboekte overnachtingen en de omzet stijgen in het afgelopen kwartaal, maar de winst nam wel flink af. De cijfers hadden volgens het bedrijf beter kunnen zijn zonder oorlog in het Midden-Oosten. Het conflict tussen Israƫl en Hamas zorgde er volgens Booking voor dat er in dat deel van de wereld minder hotelkamers en andere accommodaties werden gereserveerd.

Beleggers op Wall Street deden het verder rustig aan na de beursrally een dag eerder, die volgde op de sterke resultaten van AI-chipbedrijf Nvidia. De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,3 procent hoger op 39.177 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,4 procent tot 5108 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,5 procent tot 16.123 punten. De S&P 500 en de Nasdaq stegen donderdag respectievelijk 2,1 en 3 procent en boekten daarmee de grootste dagwinst in een jaar tijd.

Nvidia

Nvidia won nog eens 4 procent. Het aandeel steeg donderdag ruim 16 procent, waarmee Nvidia de beurswaarde met 277 miljard dollar zag oplopen. Het was nog niet eerder voorgekomen dat een bedrijf er in een handelsdag zoveel aan beurswaarde bijkreeg. Nvidia is 's werelds belangrijkste speler op het gebied van chips die worden gebruikt voor AI, en die markt zit flink in de lift. De totale beurswaarde van Nvidia bedraagt nu meer dan 2 biljoen dollar.

Warner Bros. Discovery leverde dik 12 procent aan beurswaarde in. Het entertainmentconcern heeft een teleurstellend laatste kwartaal van 2023 achter de rug. Stakingen van acteurs en scenaristen legden de opnames van een aantal nieuwe films en series plat, wat het concern met een hoger verlies opzadelde dan kenners hadden verwacht.

Block steeg bijna 20 procent. Het mobiele betalingsplatform presteerde afgelopen kwartaal beter dan beleggers en analisten hadden verwacht. Carvana werd maar liefst 40 procent meer waard. De online-autoverkoper boekte afgelopen jaar voor het eerst winst, mede dankzij de overeenkomst die het bedrijf wist te sluiten om de schuldenberg flink te verminderen.

Meer uit Financieel

Sportmerk Puma fors hoger op Duitse beurs door overnamespeculatie

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Puma werd donderdag 13 procent meer waard op de beurs in Frankfurt. Volgens persbureau Bloomberg behoort het Chinese sportkledingbedrijf Anta Sports Products tot de bedrijven die een mogelijke overname van het Duitse sportmerk onderzoeken. Anta is eigenaar van kledingmerken als Fila en Jack Wolfskin. Ook het Chinese kledingbedrijf Li Ning en het Japanse sportmerk Asics zouden mogelijk interesse hebben om Puma te kopen.

20 minuten geleden
Betaalprobleem Chinees vastgoedconcern nieuwe klap voor sector

SHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De vastgoedsector in China heeft opnieuw een klap te verduren gekregen, nu bekend is dat vastgoedontwikkelaar Vanke bepaalde schulden pas later wil aflossen. Die melding zorgde voor een schrikreactie op de financiƫle markten.

21 minuten geleden
Organisator dopingspelen naar de beurs in New York

NEW YORK (ANP) - De organisator van Enhanced Games krijgt een beursnotering in New York. Enhanced Games is een omstreden sportevenement waarin doping en andere verboden hulpmiddelen zijn toegestaan. De beursintroductie vindt plaats via een fusie van het bedrijf met het lege beursfonds A Paradise.

1 uur geleden
Japans bierconcern Asahi niet in gesprek met hackers

TOKIO (ANP/BLOOMBERG/AFP/RTR) - Bierconcern Asahi is niet in gesprek met de cybercriminelen achter een grote aanval die veel activiteiten van het bedrijf in Japan stillegde. Dat zei topman Atsushi Katsuki op een persconferentie.

1 uur geleden
Vertrouwen Nederlandse producenten verslechtert in november

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van Nederlandse fabrikanten is in november verslechterd, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Producenten zijn volgens het CBS negatiever over de voorraden gereed product. Ook zijn ze minder positief over de verwachte bedrijvigheid in de komende drie maanden. Producenten zijn echter minder negatief over hun orderportefeuille.

2 uur geleden
Nederlandse export naar China krimpt, mede door chipmachines

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse export naar China krimpt. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gingen er in de eerste helft van dit jaar 15 procent minder goederen de kant van het Aziatische land op. Deze exportkrimp is vooral te wijten aan een lagere uitvoer van gespecialiseerde machines en onderdelen, waaronder chipmachines.

3 uur geleden
ABN AMRO verhoogt groeiverwachtingen voor Nederlandse economie

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.

9 uur geleden