Moederbedrijf Booking.com onderuit op Wall Street na cijfers
NEW YORK (ANP) - Booking Holdings, het moederbedrijf van Booking.com, ging vrijdag onderuit op aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op resultaten van het internetbedrijf voor hotelboekingen. Ook werd bekend dat de Spaanse concurrentiewaakhond CNMC aan Booking een boete wil geven van circa 490 miljoen euro voor misbruik van zijn dominantie in de markt. Booking.com wil zich tegen de straf verzetten.
Het aandeel noteerde kort na de openingsbel op Wall Street zo'n 7 procent lager. Het bedrijf zag het aantal geboekte overnachtingen en de omzet stijgen in het afgelopen kwartaal, maar de winst nam wel flink af. De cijfers hadden volgens het bedrijf beter kunnen zijn zonder oorlog in het Midden-Oosten. Het conflict tussen Israël en Hamas zorgde er volgens Booking voor dat er in dat deel van de wereld minder hotelkamers en andere accommodaties werden gereserveerd.
Beleggers op Wall Street deden het verder rustig aan na de beursrally een dag eerder, die volgde op de sterke resultaten van AI-chipbedrijf Nvidia. De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,3 procent hoger op 39.177 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,4 procent tot 5108 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,5 procent tot 16.123 punten. De S&P 500 en de Nasdaq stegen donderdag respectievelijk 2,1 en 3 procent en boekten daarmee de grootste dagwinst in een jaar tijd.
Nvidia
Nvidia won nog eens 4 procent. Het aandeel steeg donderdag ruim 16 procent, waarmee Nvidia de beurswaarde met 277 miljard dollar zag oplopen. Het was nog niet eerder voorgekomen dat een bedrijf er in een handelsdag zoveel aan beurswaarde bijkreeg. Nvidia is 's werelds belangrijkste speler op het gebied van chips die worden gebruikt voor AI, en die markt zit flink in de lift. De totale beurswaarde van Nvidia bedraagt nu meer dan 2 biljoen dollar.
Warner Bros. Discovery leverde dik 12 procent aan beurswaarde in. Het entertainmentconcern heeft een teleurstellend laatste kwartaal van 2023 achter de rug. Stakingen van acteurs en scenaristen legden de opnames van een aantal nieuwe films en series plat, wat het concern met een hoger verlies opzadelde dan kenners hadden verwacht.
Block steeg bijna 20 procent. Het mobiele betalingsplatform presteerde afgelopen kwartaal beter dan beleggers en analisten hadden verwacht. Carvana werd maar liefst 40 procent meer waard. De online-autoverkoper boekte afgelopen jaar voor het eerst winst, mede dankzij de overeenkomst die het bedrijf wist te sluiten om de schuldenberg flink te verminderen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.
6 uur geledenCINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.
9 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.
12 uur geleden