Moederbedrijf Blokker en BCC mede door corona in de rode cijfers
AMSTERDAM (ANP) - Mirage Retail Group (MRG), het moederbedrijf van onder meer Blokker, BCC en Intertoys, heeft 2021 afgesloten met een verlies van 63 miljoen euro. De onderneming wijt het verlies onder andere aan de verplichte winkelsluitingen vanwege de coronapandemie, die het bedrijfsresultaat raakten. Daarbij ontving MRG naar eigen zeggen geen adequate staatssteun. Ook zorgde het afstoten van discountketen Big Bazar voor een eenmalige kostenpost van 20 miljoen euro.
De leiding van MRG bestempelt 2021 als een uitdagend jaar vanwege de impact van de coronapandemie en de maatregelen die werden genomen om verspreiding van het virus in te dammen. Het jaar 2020 werd nog afgesloten met een winst van 54 miljoen euro, inclusief eenmalige posten.
MRG kocht eerder speelgoedketen Intertoys en elektronicaketen BCC. Big Bazar paste niet meer in de strategie, waarbij de winkels van MRG zich richten op een gecombineerde verkoop online en in winkels. Volgens het bedrijf is Intertoys momenteel "goed winstgevend", moet de nieuwe strategie van Blokker er op termijn voor zorgen dat die keten break-even draait en moeten investeringen BCC snel winstgevend maken.
Beursgang uitgesteld
De omzet van het winkelbedrijf daalde vorig jaar met 8 procent tot 968 miljoen euro. Daarbij vergelijkt MRG de cijfers op pro forma basis. Dat wil zeggen dat de volledige omzet van het overgenomen BCC gemakshalve ook in de vergelijking met een jaar eerder is meegenomen, ook al was die keten toen nog niet in handen van MRG. Het bedrijf denkt dat bij het uitblijven van nieuwe lockdowns de omzet dit jaar boven de 1 miljard euro kan uitkomen.
Vanwege de coronaonzekerheid stelde MRG eind vorig jaar zijn plannen voor een beursgang uit, ook al omdat de pandemie de resultaten van het concern drukte. In de handelsupdate rept MRG niet over het eventueel afstoffen van de beursplannen.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is niet langer actief op socialemediaplatform X. Volgens de luchthaven is het bereik van X te beperkt, terwijl er zorgen zijn over een toename van desinformatie en haat op het platform.
37 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Amsterdam en andere Europese steden zijn dinsdag lager gesloten. Op de markten overheersten zorgen over dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese landen omdat hij Groenland wil inlijven. Maandag leidde dat ook al tot verliezen.
44 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De tijdelijke toezichthouders bij vakbond FNV zijn "tevreden" over de hoeveelheid en de kwaliteit van de kandidaten die zich hebben gemeld voor een nieuw bestuur. Dit meldt de woordvoerster van toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts.
1 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer vindt dat Trumps dreiging met importheffingen voor Europese landen "een passend gebruik van heffingen" is. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie op het World Economic Forum (WEF) in Davos. De Amerikaanse president maakte eerder bekend dat hij een importheffing wil opleggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat eiland, dat bij Denemarken hoort, wil hij annexeren.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Hooggerechtshof in de Verenigde Staten heeft opnieuw geen oordeel geveld over de importheffingen van president Donald Trump. De eerstvolgende mogelijke datum voor een uitspraak van de hoogste rechtbank van het land is 20 februari.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag hard omlaag. Ook Amerikaanse beleggers reageerden geschokt op de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Europa. De Europese markten lieten maandag al flinke verliezen zien na het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om een aantal Europese landen, waaronder Nederland, te straffen met een extra importheffing vanwege hun steun aan Groenland. Wall Street was op die dag gesloten vanwege Martin Luther King Day.
2 uur geledenDAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, denkt niet dat de EU het antidwanginstrument gaat inzetten, zei hij dinsdag tijdens een persconferentie op het World Economic Forum (WEF) in Davos. Hij roept op tot kalmte rondom Groenland.
3 uur geleden