Moederbedrijf Biscoff-speculoos en Snelle Jelle boekt recordjaar
LEMBEKE (ANP) - Lotus Bakeries, bekend van de Biscoff-koekjes en ook het moederbedrijf van Snelle Jelle en Peijnenburg, zag de verkopen afgelopen jaar naar recordhoogte stijgen. De speculooskoekjes van de Belgische koekjesbakker vonden dusdanig gretig aftrek dat het bedrijf dit jaar maar een beperkte groei aankan, meldt topman Jan Boone in een toelichting op de cijfers.
De omzet van het koekjesconcern steeg in 2024 met bijna 16 procent naar 1,2 miljard euro. De groei is vrijwel volledig toe te schrijven aan het feit dat Lotus meer zoetigheden verkocht. Onder de streep hield het bedrijf daar ruim 152 miljoen euro aan over, ongeveer 18 procent meer winst dan een jaar eerder.
Lotus Bakeries heeft plannen voor een nieuwe fabriek in Thailand om meer Biscoff-koekjes te kunnen maken, nu goed voor 56 procent van de omzet. De nieuwe productielocatie moet in het tweede kwartaal van volgend jaar volledig in gebruik zijn genomen. Op basis van de huidige capaciteit voor het maken van Biscoff-speculoos kan het bedrijf dit jaar een maximale volumegroei van 10 procent aan, aldus Boone.
Dividend
Het bedrijf, waar ook de repen Nakd en Trek onder vallen, is van plan om de aandeelhouders flink meer dividend uit te keren. "Ondanks uitdagende marktomstandigheden blijft Lotus Bakeries een baken van winstgevende groei in de sector", stelt Boone. Het bedrijf wil wereldwijd tot de top drie van koekjesfabrikanten behoren.
Bij Lotus Bakeries werken ruim 3300 mensen en het Belgische bedrijf, met een hoofdkantoor in het Vlaamse Lembeke, heeft een beursnotering aan de Brusselse aandelenbeurs. Het bedrijf werd in 1932 opgericht en staat bekend om zijn speculooskoekjes. Het verschil met speculaas, een typisch Nederlands product, is dat er in speculoos geen speculaaskruiden zitten, zoals nootmuskaat en kruidnagel. Vandaar de aanduiding 'loos'.
Meer uit Financieel
TILBURG (ANP) - Verzekeraars zeggen veel schademeldingen te hebben ontvangen door het onweer van vrijdag- en zaterdagnacht. De meeste meldingen kwamen uit het noorden van Nederland.
14 minuten geledenMEPPEL (ANP) - Medewerkers van zuivelfabrieken van FrieslandCampina leggen deze week opnieuw het werk neer. Op locaties in Leeuwarden en Meppel wordt maandag, dinsdag en woensdag gestaakt, meldt FNV. De vakbond voert sinds mei actie na vastgelopen cao-onderhandelingen met de Nederlandse Zuivel Organisatie (NZO).
27 minuten geledenBERLIJN/PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk en Duitsland hebben een deal gesloten over eigendomsbelangen in het defensiebedrijf KNDS. Daarbij neemt Duitsland een belang van 40 procent in de Frans-Duitse wapenfabrikant. Frankrijk zal dan ook 40 procent in het bedrijf bezitten. KNDS is bezig met een beursgang.
28 minuten geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - Qatar is bezig lege schepen voor het transport van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) terug naar het land te halen. Qatar was voor het begin van de oorlog in het Midden-Oosten een grote exporteur van lng, maar dat is door de sluiting van de Straat van Hormuz grotendeels stilgevallen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse beurs is maandag met een kleine winst geopend. De aandacht van beleggers ging vooral uit naar de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens bemiddelaars Qatar en Pakistan wordt vooruitgang geboekt in de onderhandelingen. De olieprijzen daalden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse start-up Droppie, die consumenten een financiƫle vergoeding geeft voor het inleveren van afval, heeft miljoenen opgehaald voor verdere uitbreiding. Bij de recyclewinkels van Droppie kunnen mensen kleding, oude telefoons en koffiecups inleveren, in ruil voor een klein geldbedrag.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Werkzoekenden hebben een grotere kans op een baan in de bouw, als dierenartsassistent of in een tweedehandswinkel. Dat zijn volgens uitkeringsinstantie UWV dit jaar nieuwe kansrijke beroepen. Naar klantenservicemedewerkers en politieagenten is juist minder vraag.
4 uur geleden