
Moederbedrijf Bakker Bart lijft Bagels & Beans in
UTRECHT (ANP) - Bagels & Beans wordt overgenomen door Vital Food Group, het moederbedrijf van onder meer Bakker Bart. De overnemende partij ziet met het inlijven van de broodjes- en koffieketen mogelijkheden om nog verder te groeien in Nederland.
Bakker Bart bestaat al sinds 1977 en groeide de afgelopen jaren naar meer dan 145 winkels. De eerste vestiging van Bagels & Beans opende in 1996 in Amsterdam. Inmiddels telt de franchiseketen ongeveer 80 winkels en een hoofdkantoor in Utrecht. De jaaromzet bedraagt ruim 40 miljoen euro. De bagels zijn ook via het internet te bestellen en ze liggen sinds begin vorig jaar ook bij de supermarktketen Jumbo in de schappen.
Vital Food Group heeft onder meer ook Bakerstreet in handen, de organisatie die bijvoorbeeld achter de restaurants van de Shell-tankstations zit. Het concern is alles bij elkaar goed voor zo'n vijfhonderd locaties in vier landen en een omzet van 200 miljoen euro. Hoeveel geld er met de overname van Bagels & Beans is gemoeid, is niet naar buiten gebracht.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Luchtvaartmaatschappijen vliegen veel meer door het luchtruim van Afghanistan omdat door het conflict tussen Israël en Iran grote delen van het Midden-Oosten zijn gesloten voor vliegverkeer en alternatieve routes worden gekozen. Volgens luchtvaartmonitor Flightradar24 is er sinds het uitbreken van het conflict vorige week vrijdag een zeer sterke stijging van het aantal vluchten boven Afghanistan te zien.
9 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/BLOOMBERG) - De productieverhogingen van oliekartel OPEC+ van de afgelopen tijd waren verstandig, nu de olieprijzen flink zijn gestegen door de onrust in het Midden-Oosten. Dat zei topman Igor Sechin van het Russische olieconcern Rosneft op een economisch forum in Sint-Petersburg. Rosneft is de grootste olieproducent van Rusland.
12 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse minister van Handel Yeo Han-koo gaat deze week naar de Verenigde Staten om te praten over de importheffingen van president Donald Trump. Volgens het Zuid-Koreaanse ministerie van Handel duurt dat verblijf van zondag tot vrijdag.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Het handelsconflict met de Verenigde Staten door de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump kost de Duitse economie miljoenen per dag. Dat heeft de Duitse minister van Economische Zaken Katherina Reiche gezegd bij een bezoek aan Washington voor handelsgesprekken. Ze benadrukte dan ook dat het belangrijk is dat er snel een oplossing wordt gevonden voor de handelsonrust.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve, de Amerikaanse koepel van centrale banken, zou in juli over moeten gaan tot een renteverlaging. Dat zei Fed-gouverneur Christopher Waller in een interview met zakenzender CNBC. Hij denkt namelijk dat de impact van de importheffingen van president Donald Trump op de inflatie beperkt en van korte duur zal zijn. Afgelopen week hield de Fed de rente nog voor de vierde keer op rij onveranderd.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft vrijdag een verzoek afgewezen van twee familiebedrijven die veel van Donald Trumps importheffingen ongeldig willen laten verklaren. De bedrijven wilden de heffingen versneld aanvechten. Het Hooggerechtshof heeft bepaald dat de Amerikaanse regering de gebruikelijke dertig dagen de tijd krijgt om met een reactie te komen.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten vrijdag weinig beweging zien. Beleggers bleven terughoudend en hielden de ontwikkelingen in de oorlog tussen Israël en Iran in de gaten.
1 dag geleden