Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moederbedrijf AliExpress investeert ruim 50 miljard in AI

Moederbedrijf AliExpress investeert ruim 50 miljard in AI

HANGZHOU (ANP/AFP) - Het Chinese tech- en webwinkelconcern Alibaba, bekend van AliExpress, investeert in de komende drie jaar meer dan 50 miljard dollar (ongeveer 47,5 miljard euro) in kunstmatige intelligentie (AI). De investeringen zijn volgens het bedrijf vooral gericht op het verbeteren van de infrastructuur van AI en cloudcomputing, zoals servers, opslag en databases, om de groei van AI verder aan te jagen.

De nieuwe investeringen overtreffen volgens Alibaba de totale uitgaven van het concern aan AI en cloudcomputing in de afgelopen tien jaar. Alibaba maakte vorige week al sterke kwartaalresultaten bekend, mede dankzij de grote vraag naar AI-toepassingen en een ommekeer in zijn webwinkelactiviteiten. Het bedrijf zag zijn beurswaarde daardoor flink stijgen.

Alibaba en andere Chinese branchegenoten kampten de afgelopen jaren juist met een afgenomen vertrouwen van investeerders. Dat kwam doordat de Chinese overheid in 2020 begon met strengere regels voor techbedrijven om de ongecontroleerde machtspositie van de techsector aan te pakken.

Tijdens een zeldzame bijeenkomst met vooraanstaande zakenlieden vorige week prees de Chinese president Xi Jinping echter de particuliere sector en verklaarde hij dat de huidige economische problemen van China "overkomelijk" zijn. Zo kampt China al jaren met een vastgoedcrisis, een lage consumptie en een hoge jeugdwerkloosheid. De opmerkingen van Xi werden gezien als een blijk van steun van de overheid voor de grote techbedrijven.

Ook had Xi tijdens die bijeenkomst een ontmoeting met Jack Ma, de in ongenade gevallen medeoprichter van Alibaba. Ma hield in oktober 2020 een toespraak waarin hij kritiek uitte op het Chinese partijbestuur. Kort daarna openden de Chinese autoriteiten een onderzoek naar Alibaba en verdween Ma lange tijd uit het openbare leven. De ontmoeting van Xi en Ma wijst mogelijk op een publieke rehabilitatie van de zakenman.

Meer uit Financieel

UnitedHealth keldert op Wall Street na onverwacht vertrek topman

NEW YORK (ANP) - UnitedHealth Group is dinsdag flink onderuitgegaan op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse zorgconcern heeft onverwacht topman Andrew Witty vervangen door voormalig topman Stephen Hemsley. UnitedHealth kelderde 17,8 procent.

6 uur geleden
Google kondigt grootste Android-update in jaren aan

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft dinsdag de grootste update van zijn besturingssysteem Android in jaren aangekondigd. Android is het meest gebruikte besturingssysteem ter wereld en zit bijvoorbeeld in smartphones van Samsung, Oppo, Xiaomi en de eigen Pixel-smartphones.

7 uur geleden
Knot: onafhankelijkheid centrale banken eurozone niet onder druk

AMSTERDAM (ANP) - President Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) maakt zich geen zorgen over de onafhankelijkheid van centrale banken in de eurozone. "In het eurogebied voelen we ons helemaal niet onder druk staan, want ik denk dat we van alle centrale banken wereldwijd waarschijnlijk de sterkste wettelijke onafhankelijkheid hebben die mogelijk is", zei hij dinsdag tijdens een bijeenkomst van de Foreign Bankers' Association (FBA) in Amsterdam.

9 uur geleden
AEX eindigt hoger, laadpalenmaker Alfen fors onderuit

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam sloot dinsdag opnieuw hoger. Beleggers waren wel terughoudender geworden, na de opluchting maandag over de afspraken tussen de Verenigde Staten en China om de importheffingen op elkaars goederen flink te verlagen. Laadpalenmaker Alfen ging fors onderuit bij de kleinere fondsen op het Damrak na tegenvallende resultaten en vooruitzichten. Het bedrijf raakte meer dan een kwart van zijn beurswaarde kwijt.

10 uur geleden
Microsoft schrapt duizenden banen, vooral in managementlagen

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Softwareconcern Microsoft gaat duizenden banen schrappen, met name in de hogere managementlagen. Volgens een woordvoerder gaat het om minder dan 3 procent van het totale personeelsbestand. Microsoft had eind juni wereldwijd 228.000 medewerkers in dienst.

11 uur geleden
Minister VS: EU heeft mogelijk een 'collectief actieprobleem'

RIYADH (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent stelt dat de Europese Unie mogelijk een "collectief actieprobleem" heeft en dat lidstaten niet op één lijn zitten om deals te sluiten. Dat belemmert de handelsbesprekingen die het landenblok voert met de Verenigde Staten. Dit zei Bessent dinsdag.

11 uur geleden
Eurocommissaris: Russische economie slechter dan Russen zeggen

BRUSSEL (ANP) - De Russische economie staat er veel slechter voor dan de Russen zelf zeggen, aldus Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie). Onderzoek van het Stockholm Institute of Transition Economics, dat dinsdag is besproken op een vergadering van de EU-ministers van Financiën, wijst dat uit. "Hun analyse benadrukt de onbetrouwbaarheid van Russische statistieken. De Russische economie presteert niet zo goed als de officiële statistieken suggereren", zei Dombrovskis na afloop.

11 uur geleden