Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moederbedrijf Albert Heijn stijgt op Damrak na cijfers

Moederbedrijf Albert Heijn stijgt op Damrak na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Supermarktconcern Ahold Delhaize behoorde woensdag tot de sterkste stijgers in de AEX-index op het Damrak. Het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize, bol, Etos en Gall & Gall zag de omzet in het eerste kwartaal licht stijgen. De nettowinst nam wel af, mede door hogere kosten in België. Daar verkocht het concern vorig jaar alle eigen Delhaize-filialen aan franchisenemers, wat extra kosten met zich meebracht. De winst viel desondanks hoger uit dan analisten en beleggers hadden verwacht.

Topman Frans Muller sprak van stabiele resultaten in het afgelopen kwartaal, ondanks de aanhoudende uitdagende marktomstandigheden. Het supermarktconcern ligt volgens hem ook op koers om de doelstellingen voor dit jaar te behalen. Het aandeel Ahold Delhaize werd ruim 4 procent hoger gezet.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent hoger op 901,87 punten. Dinsdag brak de hoofdindex al voor het eerst in de geschiedenis door de 900 punten en eindigde op een nieuw recordniveau. De MidKap won 0,1 procent tot 937,50 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs klommen tot 0,6 procent.

Heineken en SBM

Heineken klom 1,6 procent, na goed ontvangen resultaten van concurrent AB InBev. De grootste brouwer ter wereld verkocht minder bier in het afgelopen kwartaal, maar verdiende wel meer dankzij hogere prijzen. AB InBev steeg 5 procent in Brussel.

In de MidKap daalde SBM Offshore 0,1 procent. De maritieme dienstverlener zag de kwartaalomzet stijgen. De nieuwe topman Øivind Tangen sprak van goede resultaten, die in lijn lagen met de verwachtingen. Ook handhaafde hij de omzetverwachting voor het hele jaar.

Pharming en Siemens Energy

Pharming zakte 1,8 procent. Het biotechnologiebedrijf zag de omzet flink stijgen in het eerste kwartaal, maar leed wel opnieuw verlies. Het bedrijf handhaafde het omzetdoel voor dit jaar.

In Frankfurt steeg Siemens Energy 13 procent. Het energiebedrijf liet weten banen te schrappen bij de noodlijdende windturbinetak Gamesa. Hoeveel banen er precies verdwijnen werd niet bekendgemaakt. Gamesa telt zo'n 26.000 medewerkers. Autofabrikant BMW zakte 5 procent na een flinke daling van de kwartaalwinst. Sportmerk Puma won daarentegen 5 procent dankzij goed ontvangen resultaten. In Parijs steeg treinfabrikant Alstom 9 procent na sterke kwartaalcijfers.

Euro en olie

De euro was 1,0742 dollar waard, tegen 1,0775 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 1,1 procent tot 77,56 dollar. Een vat Brentolie werd 1 procent goedkoper op 82,30 dollar.

Meer uit Financieel

VS 'teleurgesteld' over blokkeren verkoop bedrijf achter DigiD

DEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten zijn "teleurgesteld" dat Nederland de verkoop tegenhoudt van het bedrijf achter DigiD aan een Amerikaanse onderneming. De VS en Nederland hadden eruit kunnen komen, meent de Amerikaanse ambassade.

43 minuten geleden
Beleggers zetten AkzoNobel fors hoger na afwijzing overnamebod

AMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel was woensdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel 19,5 procent hoger nadat bekend was geworden dat AkzoNobel begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams had afgewezen.

3 uur geleden
Toezichthouder grijpt in bij energieleverancier Kikker

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.

4 uur geleden
Optimisme over AI-investeringen stuwt beurzen New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend hoger aan de nieuwe handelsdag begonnen. Optimisme over investeringen in AI zorgde opnieuw voor winsten bij fabrikanten van halfgeleiders, waarbij vooral gekeken wordt naar de grote behoefte aan geheugenchips. Beleggers bleven ook hoopvol over vorderingen in vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.

5 uur geleden
Moederbedrijf Temu boekt meer omzet, kampt wel met concurrentie

SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van de Chinese webwinkel Temu heeft in het eerste kwartaal meer omzet geboekt. Wel viel de groei tegen vergeleken met de verwachtingen van analisten. Het bedrijf, PDD Holdings, heeft nog altijd last van hevige concurrentie in China.

5 uur geleden
Vicepresident ECB wil meer bankinvesteringen in cyberveiligheid

FRANKFURT (ANP/RTR) - Banken in de eurozone moeten meer investeren in cyberveiligheid als ze grip willen krijgen op nieuwe AI-modellen die zwakke plekken in software kunnen vinden. Dat heeft vicepresident Luis de Guindos van de Europese Centrale Bank (ECB) woensdag gezegd.

8 uur geleden
Chemiemanager: herstel van toeleveringsketens duurt maanden

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Toeleveringsketens in de chemie zullen maanden nodig hebben om te herstellen van de oorlog in het Midden-Oosten, ook als de Straat van Hormuz weer opengaat. Dat zegt een Duitse chemiemanager werkzaam bij het staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten tegen de Duitse krant Handelsblatt. "Het herstel van toeleveringsketens gebeurt niet van de ene op de andere dag, maar zal maanden duren", verwacht Rainer Seele.

8 uur geleden