Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moederbedrijf Albert Heijn stijgt op Damrak na cijfers

Moederbedrijf Albert Heijn stijgt op Damrak na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Supermarktconcern Ahold Delhaize behoorde woensdag tot de sterkste stijgers in de AEX-index op het Damrak. Het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize, bol, Etos en Gall & Gall zag de omzet in het eerste kwartaal licht stijgen. De nettowinst nam wel af, mede door hogere kosten in België. Daar verkocht het concern vorig jaar alle eigen Delhaize-filialen aan franchisenemers, wat extra kosten met zich meebracht. De winst viel desondanks hoger uit dan analisten en beleggers hadden verwacht.

Topman Frans Muller sprak van stabiele resultaten in het afgelopen kwartaal, ondanks de aanhoudende uitdagende marktomstandigheden. Het supermarktconcern ligt volgens hem ook op koers om de doelstellingen voor dit jaar te behalen. Het aandeel Ahold Delhaize werd ruim 4 procent hoger gezet.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent hoger op 901,87 punten. Dinsdag brak de hoofdindex al voor het eerst in de geschiedenis door de 900 punten en eindigde op een nieuw recordniveau. De MidKap won 0,1 procent tot 937,50 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs klommen tot 0,6 procent.

Heineken en SBM

Heineken klom 1,6 procent, na goed ontvangen resultaten van concurrent AB InBev. De grootste brouwer ter wereld verkocht minder bier in het afgelopen kwartaal, maar verdiende wel meer dankzij hogere prijzen. AB InBev steeg 5 procent in Brussel.

In de MidKap daalde SBM Offshore 0,1 procent. De maritieme dienstverlener zag de kwartaalomzet stijgen. De nieuwe topman Øivind Tangen sprak van goede resultaten, die in lijn lagen met de verwachtingen. Ook handhaafde hij de omzetverwachting voor het hele jaar.

Pharming en Siemens Energy

Pharming zakte 1,8 procent. Het biotechnologiebedrijf zag de omzet flink stijgen in het eerste kwartaal, maar leed wel opnieuw verlies. Het bedrijf handhaafde het omzetdoel voor dit jaar.

In Frankfurt steeg Siemens Energy 13 procent. Het energiebedrijf liet weten banen te schrappen bij de noodlijdende windturbinetak Gamesa. Hoeveel banen er precies verdwijnen werd niet bekendgemaakt. Gamesa telt zo'n 26.000 medewerkers. Autofabrikant BMW zakte 5 procent na een flinke daling van de kwartaalwinst. Sportmerk Puma won daarentegen 5 procent dankzij goed ontvangen resultaten. In Parijs steeg treinfabrikant Alstom 9 procent na sterke kwartaalcijfers.

Euro en olie

De euro was 1,0742 dollar waard, tegen 1,0775 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 1,1 procent tot 77,56 dollar. Een vat Brentolie werd 1 procent goedkoper op 82,30 dollar.

Meer uit Financieel

ASML nodigt Elon Musk uit voor besloten technologie-evenement

VELDHOVEN (ANP) - ASML heeft Elon Musk uitgenodigd voor een intern evenement. Dat bevestigt een woordvoerster van de Veldhovense chipmachinemaker na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad (ED). Musk zal tijdens de besloten technologieconferentie "zijn visie delen op AI, robotica, ruimtevaart en halfgeleiderproductie". Zijn bijdrage vindt virtueel plaats.

5 uur geleden
Topman Rosneft: bedrijven VS profiteren van blokkade Hormuz

SINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Amerikaanse energiebedrijven hebben het meeste baat bij de afsluiting van de Straat van Hormuz. Dat zei topman Igor Sechin van de grote Russische olieproducent Rosneft zaterdag. Hij waarschuwde wel dat aanhoudende spanningen in de belangrijke zeestraat de langetermijnvraag naar olie zullen ondermijnen.

6 uur geleden
Franse meelindustrie in problemen door goedkope import

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is de grootste tarweproducent van Europa, maar importeert steeds meer meel, volgt uit nieuwe cijfers van de Franse meelindustrie. Volgens de sector komt dat door toenemende aankopen van supermarktketens, die daarmee Franse producenten in moeilijkheden brengen.

7 uur geleden
Netflix benoemt nieuwe voorzitter na vertrek medeoprichter

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Netflix heeft een nieuwe voorzitter benoemd. Jay Hoag volgt medeoprichter Reed Hastings op, die het streamingplatform deze week na bijna dertig jaar heeft verlaten.

9 uur geleden
Media: staten VS willen overname Warner door Paramount blokkeren

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Verschillende Amerikaanse staten bereiden een rechtszaak voor om de overname van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance te blokkeren. Dat melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Californië, waar de entertainmentindustrie is gevestigd, neemt daarbij het voortouw.

11 uur geleden
Dieprode cijfers voor beurzen New York, Nasdaq keldert

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.

22 uur geleden
FT: Meta overweegt aandelenverkoop van tientallen miljarden

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.

23 uur geleden