Moederbedrijf Albert Heijn stijgt op Damrak na cijfers
AMSTERDAM (ANP) - Supermarktconcern Ahold Delhaize behoorde woensdag tot de sterkste stijgers in de AEX-index op het Damrak. Het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize, bol, Etos en Gall & Gall zag de omzet in het eerste kwartaal licht stijgen. De nettowinst nam wel af, mede door hogere kosten in België. Daar verkocht het concern vorig jaar alle eigen Delhaize-filialen aan franchisenemers, wat extra kosten met zich meebracht. De winst viel desondanks hoger uit dan analisten en beleggers hadden verwacht.
Topman Frans Muller sprak van stabiele resultaten in het afgelopen kwartaal, ondanks de aanhoudende uitdagende marktomstandigheden. Het supermarktconcern ligt volgens hem ook op koers om de doelstellingen voor dit jaar te behalen. Het aandeel Ahold Delhaize werd ruim 4 procent hoger gezet.
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent hoger op 901,87 punten. Dinsdag brak de hoofdindex al voor het eerst in de geschiedenis door de 900 punten en eindigde op een nieuw recordniveau. De MidKap won 0,1 procent tot 937,50 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs klommen tot 0,6 procent.
Heineken en SBM
Heineken klom 1,6 procent, na goed ontvangen resultaten van concurrent AB InBev. De grootste brouwer ter wereld verkocht minder bier in het afgelopen kwartaal, maar verdiende wel meer dankzij hogere prijzen. AB InBev steeg 5 procent in Brussel.
In de MidKap daalde SBM Offshore 0,1 procent. De maritieme dienstverlener zag de kwartaalomzet stijgen. De nieuwe topman Øivind Tangen sprak van goede resultaten, die in lijn lagen met de verwachtingen. Ook handhaafde hij de omzetverwachting voor het hele jaar.
Pharming en Siemens Energy
Pharming zakte 1,8 procent. Het biotechnologiebedrijf zag de omzet flink stijgen in het eerste kwartaal, maar leed wel opnieuw verlies. Het bedrijf handhaafde het omzetdoel voor dit jaar.
In Frankfurt steeg Siemens Energy 13 procent. Het energiebedrijf liet weten banen te schrappen bij de noodlijdende windturbinetak Gamesa. Hoeveel banen er precies verdwijnen werd niet bekendgemaakt. Gamesa telt zo'n 26.000 medewerkers. Autofabrikant BMW zakte 5 procent na een flinke daling van de kwartaalwinst. Sportmerk Puma won daarentegen 5 procent dankzij goed ontvangen resultaten. In Parijs steeg treinfabrikant Alstom 9 procent na sterke kwartaalcijfers.
Euro en olie
De euro was 1,0742 dollar waard, tegen 1,0775 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 1,1 procent tot 77,56 dollar. Een vat Brentolie werd 1 procent goedkoper op 82,30 dollar.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
18 uur geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
19 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.
20 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.
21 uur geledenDAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.
22 uur geleden