Moederbedrijf Albert Heijn daalt in AEX na verkoopadvies
AMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize, het moederbedrijf van Albert Heijn en webwinkel bol, behoorde maandag tot de grootste dalers in de AEX-index op het Damrak. Analisten van de Franse bank BNP Paribas Exane verlaagden het beleggingsadvies voor het Belgisch-Nederlandse supermarktconcern naar verkopen. Het aandeel zakte daarop 1,8 procent.
Beleggers deden het verder rustig aan in afwachting van het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) later deze week. De ECB zal bij de vergadering op donderdag vrijwel zeker de rente opnieuw ongewijzigd laten. Bij de vergadering in maart verklaarde ECB-president Christine Lagarde nog dat er meer bewijs nodig is dat de inflatie in de eurozone voldoende is afgekoeld voordat de rente kan worden verlaagd.
De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 881,70 punten. De MidKap steeg 0,2 procent tot 939,49 punten. De beurs in Parijs won 0,4 procent en Londen daalde 0,1 procent. De DAX in Frankfurt klom 0,4 procent na een sterker dan verwachte stijging van de Duitse industriële productie in februari. De Duitse export daalde in februari daarentegen sterker dan verwacht.
Snellaadstations
Naast Ahold Delhaize stond chiptoeleverancier Besi in de staartgroep van de AEX, met een min van 0,5 procent. Betaalbedrijf Adyen was de sterkste stijger met een winst van 1 procent. DSM-Firmenich won 0,5 procent. Het voedings- en gezondheidsbedrijf gaat 1,5 miljoen eigen aandelen inkopen om de beloningsplannen van werknemers in aandelen af te dekken.
Fastned klom 0,4 procent. De Franse laadpalenleverancier Electra wil in Nederland honderd snellaadstations en zeshonderd laadpunten plaatsen voor elektrische auto's. De concurrent van Fastned haalde voor de financiering van deze plannen iets meer dan 300 miljoen euro op bij pensioenbelegger PGGM.
Ajax
Ajax won 0,5 procent ondanks het zware sportieve verlies van de beursgenoteerde voetbalclub. Ajax verloor zondag met 6-0 van aartsrivaal Feyenoord in De Kuip. Het was het grootste verlies van Ajax in de Eredivisie ooit.
De euro was 1,0833 dollar waard, tegen 1,0841 dollar op vrijdag. De olieprijzen gingen omlaag. Volgens de Egyptische staatstelevisiezender Al-Qahera News zou er "aanzienlijke vooruitgang" zijn geboekt in de besprekingen over een wapenstilstand tussen Israël en Hamas in Gaza. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 1,6 procent tot 85,52 dollar. Brentolie werd 1,7 procent goedkoper op 89,65 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR) - Wind- en zonne-energie hebben in 2025 voor het eerst meer elektriciteit opgewekt in de Europese Unie dan fossiele brandstoffen, blijkt uit gegevens van energiedenktank Ember.
25 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - "Het is positief dat de heffingen niet worden opgelegd", zegt ondernemersvereniging evofenedex over de geschrapte importheffingen voor Europese landen door de Amerikaanse president Donald Trump. Doordat er weinig tijd tussen de aankondiging van de heffingen en de intrekking zat, verwacht evofenedex geen piek in de vervoersstromen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met duidelijke winsten gesloten. Op de markten overheerste opluchting over een de-escalatie in het conflict tussen de Verenigde Staten en Europese landen over Groenland. Trump kondigde aan geen extra importheffingen meer op te leggen aan landen die militairen stuurden naar het eiland in het Noordpoolgebied, omdat er zicht zou zijn op een deal.
5 uur geledenDAVOS (ANP) - Donald Trump zegt af te zien van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland. Volgens de Amerikaanse president is er een raamwerk gevormd voor een "toekomstige deal aangaande Groenland" na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rechters van het Amerikaanse Hooggerechtshof hebben laten doorschemeren dat ze sceptisch staan tegenover de argumenten van de regering-Trump om een bestuurder van de Federal Reserve te mogen ontslaan. De poging van Donald Trump om Fed-bestuurder Lisa Cook uit haar functie te zetten, leidde vorig jaar tot zorgen over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Ubisoft reorganiseert en schrapt zes games die in ontwikkeling waren, waaronder Prince of Persia The Sands of Time. Het Franse gamebedrijf zegt zo geld vrij te willen maken om beter te kunnen concurreren op de markt voor hoogwaardige videospellen. Om diezelfde reden sluit Ubisoft studio's in Canada en Zweden.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag positief gereageerd op de aankondiging van Donald Trump dat hij geen geweld wil gebruiken bij zijn poging om Groenland in te lijven. De AEX vond de weg omhoog na die opmerking van de Amerikaanse president op het World Economic Forum in Davos.
9 uur geleden