Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moederbedrijf Albert Heijn daalt in AEX na verkoopadvies

Moederbedrijf Albert Heijn daalt in AEX na verkoopadvies

AMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize, het moederbedrijf van Albert Heijn en webwinkel bol, behoorde maandag tot de grootste dalers in de AEX-index op het Damrak. Analisten van de Franse bank BNP Paribas Exane verlaagden het beleggingsadvies voor het Belgisch-Nederlandse supermarktconcern naar verkopen. Het aandeel zakte daarop 1,8 procent.

Beleggers deden het verder rustig aan in afwachting van het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) later deze week. De ECB zal bij de vergadering op donderdag vrijwel zeker de rente opnieuw ongewijzigd laten. Bij de vergadering in maart verklaarde ECB-president Christine Lagarde nog dat er meer bewijs nodig is dat de inflatie in de eurozone voldoende is afgekoeld voordat de rente kan worden verlaagd.

De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 881,70 punten. De MidKap steeg 0,2 procent tot 939,49 punten. De beurs in Parijs won 0,4 procent en Londen daalde 0,1 procent. De DAX in Frankfurt klom 0,4 procent na een sterker dan verwachte stijging van de Duitse industriële productie in februari. De Duitse export daalde in februari daarentegen sterker dan verwacht.

Snellaadstations

Naast Ahold Delhaize stond chiptoeleverancier Besi in de staartgroep van de AEX, met een min van 0,5 procent. Betaalbedrijf Adyen was de sterkste stijger met een winst van 1 procent. DSM-Firmenich won 0,5 procent. Het voedings- en gezondheidsbedrijf gaat 1,5 miljoen eigen aandelen inkopen om de beloningsplannen van werknemers in aandelen af te dekken.

Fastned klom 0,4 procent. De Franse laadpalenleverancier Electra wil in Nederland honderd snellaadstations en zeshonderd laadpunten plaatsen voor elektrische auto's. De concurrent van Fastned haalde voor de financiering van deze plannen iets meer dan 300 miljoen euro op bij pensioenbelegger PGGM.

Ajax

Ajax won 0,5 procent ondanks het zware sportieve verlies van de beursgenoteerde voetbalclub. Ajax verloor zondag met 6-0 van aartsrivaal Feyenoord in De Kuip. Het was het grootste verlies van Ajax in de Eredivisie ooit.

De euro was 1,0833 dollar waard, tegen 1,0841 dollar op vrijdag. De olieprijzen gingen omlaag. Volgens de Egyptische staatstelevisiezender Al-Qahera News zou er "aanzienlijke vooruitgang" zijn geboekt in de besprekingen over een wapenstilstand tussen Israël en Hamas in Gaza. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 1,6 procent tot 85,52 dollar. Brentolie werd 1,7 procent goedkoper op 89,65 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Trump dreigt met heffing van 100 procent op Canadese producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.

2 uur geleden
Libië sluit oliedeal met Total en ConocoPhillips van 20 miljard

TRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.

2 uur geleden
Air France vliegt weer naar Dubai

PARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.

3 uur geleden
Omboeken reizigers in Midden-Oosten lastig voor KLM

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.

4 uur geleden
AI-chef Google ziet investeringen die op zeepbel lijken

DAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.

5 uur geleden
Danone roept in meer landen babyvoeding terug

PARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.

6 uur geleden
Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

18 uur geleden