Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moederbedrijf Albert Heijn daalt in AEX na verkoopadvies

Moederbedrijf Albert Heijn daalt in AEX na verkoopadvies

AMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize, het moederbedrijf van Albert Heijn en webwinkel bol, behoorde maandag tot de grootste dalers in de AEX-index op het Damrak. Analisten van de Franse bank BNP Paribas Exane verlaagden het beleggingsadvies voor het Belgisch-Nederlandse supermarktconcern naar verkopen. Het aandeel zakte daarop 1,8 procent.

Beleggers deden het verder rustig aan in afwachting van het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) later deze week. De ECB zal bij de vergadering op donderdag vrijwel zeker de rente opnieuw ongewijzigd laten. Bij de vergadering in maart verklaarde ECB-president Christine Lagarde nog dat er meer bewijs nodig is dat de inflatie in de eurozone voldoende is afgekoeld voordat de rente kan worden verlaagd.

De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 881,70 punten. De MidKap steeg 0,2 procent tot 939,49 punten. De beurs in Parijs won 0,4 procent en Londen daalde 0,1 procent. De DAX in Frankfurt klom 0,4 procent na een sterker dan verwachte stijging van de Duitse industriële productie in februari. De Duitse export daalde in februari daarentegen sterker dan verwacht.

Snellaadstations

Naast Ahold Delhaize stond chiptoeleverancier Besi in de staartgroep van de AEX, met een min van 0,5 procent. Betaalbedrijf Adyen was de sterkste stijger met een winst van 1 procent. DSM-Firmenich won 0,5 procent. Het voedings- en gezondheidsbedrijf gaat 1,5 miljoen eigen aandelen inkopen om de beloningsplannen van werknemers in aandelen af te dekken.

Fastned klom 0,4 procent. De Franse laadpalenleverancier Electra wil in Nederland honderd snellaadstations en zeshonderd laadpunten plaatsen voor elektrische auto's. De concurrent van Fastned haalde voor de financiering van deze plannen iets meer dan 300 miljoen euro op bij pensioenbelegger PGGM.

Ajax

Ajax won 0,5 procent ondanks het zware sportieve verlies van de beursgenoteerde voetbalclub. Ajax verloor zondag met 6-0 van aartsrivaal Feyenoord in De Kuip. Het was het grootste verlies van Ajax in de Eredivisie ooit.

De euro was 1,0833 dollar waard, tegen 1,0841 dollar op vrijdag. De olieprijzen gingen omlaag. Volgens de Egyptische staatstelevisiezender Al-Qahera News zou er "aanzienlijke vooruitgang" zijn geboekt in de besprekingen over een wapenstilstand tussen Israël en Hamas in Gaza. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 1,6 procent tot 85,52 dollar. Brentolie werd 1,7 procent goedkoper op 89,65 dollar per vat.

Meer uit Financieel

OpenAI staat open voor vertraging in ontwikkeling AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI overweegt de ontwikkeling van geavanceerde kunstmatige intelligentie af te remmen. Bronnen van persbureau Bloomberg melden dat topman Sam Altman dat deze week tijdens een vergadering aan zijn medewerkers heeft laten weten.

12 minuten geleden
CNV eist 3 tot 5,5 procent loonsverhoging in nieuw cao-seizoen

UTRECHT (ANP) - Vakbond CNV zet in op een loonsverhoging van 3 tot 5,5 procent bij de nieuwe cao-onderhandelingen. Deze looneis is vergelijkbaar met de eis uit het cao-seizoen vorig jaar, toen de vakbond ging voor een verhoging van 3,5 tot 5 procent. Daarnaast wil CNV de reiskostenvergoeding verhogen naar 25 cent per kilometer in alle cao's.

59 minuten geleden
Wall Street omlaag door stijging olieprijzen en inflatiezorgen

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag opnieuw met verliezen gesloten. De stemming op Wall Street werd gedrukt door de verder stijgende olieprijzen, waardoor de inflatiezorgen nog meer toenamen. De olieprijzen stegen meer dan 6 procent en staan nu op de hoogste niveaus sinds mei. Brentolie steeg tot 108 dollar per vat en Amerikaanse olie kost ruim 102 dollar per vat.

5 uur geleden
Emiraten kondigen aan 40 miljard euro in Duitsland te investeren

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben toegezegd 40 miljard euro te investeren in Duitsland. Het pakket bestaat onder andere uit geld dat naar de bouw van geavanceerde datacenters gaat, maakten de landen bekend in een gezamenlijke verklaring.

9 uur geleden
Franse economie groeit minder dan gehoopt, denkt statistiekbureau

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse economie groeit dit jaar veel minder hard dan de regering had verwacht. Naast de hittegolven van afgelopen zomer kampt Frankrijk ook met een verslechterde koopkracht, wat drukt op de uitgaven van consumenten. Daardoor komt de groei dit jaar slechts uit op 0,4 procent, waarschuwt het nationale statistiekbureau Insee.

9 uur geleden
AEX opnieuw lager na renteverhoging ECB en stijgende olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met verlies gesloten, na de stevige min een dag eerder. De aandacht van beleggers ging onder meer uit naar de renteverhoging van de Europese Centrale Bank (ECB) en de almaar stijgende olieprijzen, waarbij Brentolie tot ruim 106 dollar per vat steeg. Daardoor werden de inflatiezorgen nog verder aangewakkerd.

10 uur geleden
FNV: vrijdag duizenden stakers metaal en bouw om kabinetsplannen

UTRECHT (ANP) - Duizenden werknemers in de metaal- en bouwsector leggen vrijdag verspreid over het land het werk neer uit protest tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid, meldt vakbond FNV. De meeste stakers hebben zich aangemeld in de regio's Eindhoven en Velsen-Noord, waar respectievelijk 1500 en 1300 stakers zich hebben aangemeld. Het gaat om voorlopige aantallen.

11 uur geleden