Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moederbedrijf Albert Heijn daalt in AEX na verkoopadvies

Moederbedrijf Albert Heijn daalt in AEX na verkoopadvies

AMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize, het moederbedrijf van Albert Heijn en webwinkel bol, behoorde maandag tot de grootste dalers in de AEX-index op het Damrak. Analisten van de Franse bank BNP Paribas Exane verlaagden het beleggingsadvies voor het Belgisch-Nederlandse supermarktconcern naar verkopen. Het aandeel zakte daarop 1,8 procent.

Beleggers deden het verder rustig aan in afwachting van het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) later deze week. De ECB zal bij de vergadering op donderdag vrijwel zeker de rente opnieuw ongewijzigd laten. Bij de vergadering in maart verklaarde ECB-president Christine Lagarde nog dat er meer bewijs nodig is dat de inflatie in de eurozone voldoende is afgekoeld voordat de rente kan worden verlaagd.

De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 881,70 punten. De MidKap steeg 0,2 procent tot 939,49 punten. De beurs in Parijs won 0,4 procent en Londen daalde 0,1 procent. De DAX in Frankfurt klom 0,4 procent na een sterker dan verwachte stijging van de Duitse industriële productie in februari. De Duitse export daalde in februari daarentegen sterker dan verwacht.

Snellaadstations

Naast Ahold Delhaize stond chiptoeleverancier Besi in de staartgroep van de AEX, met een min van 0,5 procent. Betaalbedrijf Adyen was de sterkste stijger met een winst van 1 procent. DSM-Firmenich won 0,5 procent. Het voedings- en gezondheidsbedrijf gaat 1,5 miljoen eigen aandelen inkopen om de beloningsplannen van werknemers in aandelen af te dekken.

Fastned klom 0,4 procent. De Franse laadpalenleverancier Electra wil in Nederland honderd snellaadstations en zeshonderd laadpunten plaatsen voor elektrische auto's. De concurrent van Fastned haalde voor de financiering van deze plannen iets meer dan 300 miljoen euro op bij pensioenbelegger PGGM.

Ajax

Ajax won 0,5 procent ondanks het zware sportieve verlies van de beursgenoteerde voetbalclub. Ajax verloor zondag met 6-0 van aartsrivaal Feyenoord in De Kuip. Het was het grootste verlies van Ajax in de Eredivisie ooit.

De euro was 1,0833 dollar waard, tegen 1,0841 dollar op vrijdag. De olieprijzen gingen omlaag. Volgens de Egyptische staatstelevisiezender Al-Qahera News zou er "aanzienlijke vooruitgang" zijn geboekt in de besprekingen over een wapenstilstand tussen Israël en Hamas in Gaza. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 1,6 procent tot 85,52 dollar. Brentolie werd 1,7 procent goedkoper op 89,65 dollar per vat.

Meer uit Financieel

VS willen uitstootregels voor energiecentrales schrappen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump wil de beperkingen op de uitstoot van broeikasgassen door kolen- en gascentrales schrappen. Milieuagentschap EPA maakt de maatregel naar verwachting maandag bekend, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

48 minuten geleden
ING: kostenshock in transportsector door wereldwijde verstoringen

AMSTERDAM (ANP) - De kosten in de transport- en logistieksector zijn flink gestegen door aanhoudende geopolitieke spanningen en verstoringen in de ketens, stelt ING Research. Onder meer de stijgende brandstofprijzen hebben gezorgd voor een kostenshock, stelt de bank. Omdat deze niet altijd volledig kunnen worden doorberekend zet het de winstgevendheid van bedrijven onder druk.

1 uur geleden
Trump noemt zorgen over AI overdreven en wil koploper blijven

DOONBEG (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat "zeer negatieve krachten" problemen van AI aankaarten die zich volgens hem toch niet gaan voordoen. Hij benadrukt dat de Verenigde Staten koploper moeten blijven in de ontwikkeling en toepassing van AI.

14 uur geleden
Verlies van olieaanbod dreigt na uitval Saudische pijpleiding

YANBU (ANP/RTR) - De uitval van een belangrijke pijpleiding in Saudi-Arabië dreigt te leiden tot een verlies van 4 procent in het wereldwijde olieaanbod. De oost-westpijpleiding is na droneaanvallen afgelopen vrijdag stilgelegd en daardoor kan er geen olie richting de havenstad Yanbu aan de Rode Zee. Daar is nog voor vijf tot zeven dagen aan exportvoorraad, melden bronnen aan persbureau Reuters.

16 uur geleden
Werkgeversorganisaties: ondernemers stellen investeringen uit

HILVERSUM (ANP) - Bijna de helft van de ondernemers verwacht het komende jaar investeringen uit te stellen, vooral vanwege wisselend overheidsbeleid. Dat zeggen werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Bedrijven kiezen ervoor om niet te investeren in innovatie, verduurzaming en medewerkers en dat raakt de economische groei van Nederland, stellen de organisaties.

19 uur geleden
Xi roept BRICS-landen op tot meer samenwerking, ook op AI-gebied

NEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om de samenwerking te versterken, onder meer op het gebied van AI. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.

20 uur geleden
OpenAI maakt dit jaar geen beursgang en richt zich op veiligheid

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, gaat dit jaar niet naar de beurs. Topman Sam Altman zei in een interview met Fortune momenteel bezig te zijn met het aanpakken van veiligheidsproblemen van de technologie. Altman noemde dit jaar daarom een "ongelukkig moment" voor een beursgang.

21 uur geleden