Moederbedrijf AH wint op beurs na afronding Roemeense overname
AMSTERDAM (ANP) - Supermarktconcern Ahold Delhaize hoorde vrijdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn en webshop bol maakte bekend dat zijn overname van de Roemeense supermarktketen Profi is afgerond. Met die deal is ongeveer 1,3 miljard euro gemoeid en Ahold Delhaize krijgt er zo meer dan 1500 supermarkten en gemakswinkels bij.
"We zijn verheugd deze transactie te hebben afgerond, wat een aanzienlijke versterking van onze aanwezigheid in de regio betekent", liet topman Frans Muller weten in een verklaring. Het aandeel Ahold Delhaize eindigde bijna 1 procent hoger en was daarmee op Shell na de grootste stijger bij de hoofdfondsen aan het Damrak. Dat olie- en gasconcern werd ongeveer 1,5 procent hoger gezet, waarschijnlijk gestuwd door het oplopen van de olieprijzen.
De AEX-index sloot 0,3 procent lager op 884,59 punten. Op de eerste handelsdag van 2025 steeg de hoofdgraadmeter op Beursplein 5 nog 1 procent. Het verlies kwam onder meer door een min van bijna 5 procent voor staalconcern ArcelorMittal. De staalsector was vrijdag in het nieuws door het besluit van de Amerikaanse president Joe Biden om de overname van US Steel door zijn Japanse branchegenoot Nippon Steel te blokkeren.
MidKap
Ook andere beursgraadmeters gingen omlaag. De MidKap, met daarin de middelgrote fondsen in Amsterdam, daalde 0,4 procent tot 842,45 punten. De belangrijkste indexen aan de beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs zakten tot 1,5 procent. Volgens kenners zijn beleggers momenteel enigszins voorzichtig omdat er nog weinig duidelijkheid is over het Amerikaanse handelsbeleid na de beëdiging van de aankomende president Donald Trump later deze maand.
In Parijs zakte Airbus 1 procent. Volgens persbureau Bloomberg heeft de vliegtuigbouwer zijn leveringsdoel voor 2024 net niet gehaald. Ingewijden zeiden dat Airbus ongeveer 760 toestellen wist af te leveren bij klanten. Daarmee kwam het bedrijf er zo'n tien tekort. Airbus wilde niet reageren. Het bedrijf publiceert zijn cijfers pas later deze maand.
Euro en olie
De euro was 1,0285 dollar waard, tegen 1,0250 dollar een dag eerder. De euro noteerde rond het laagste niveau in twee jaar, door zorgen over de Europese economie en de verwachting dat de rente in de eurozone harder zal dalen dan de Amerikaanse rente. Een vat Amerikaanse olie werd 1,2 procent duurder en kostte 74,00 dollar. Brentolie steeg 0,7 procent in prijs tot 76,48 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag met een gemengd beeld gesloten. De meeste aandelen sloten hoger, maar techbedrijven stonden enigszins onder druk. Beleggers waren in afwachting van een definitieve deal in het Amerikaanse Congres die waarschijnlijk een einde maakt aan de sluiting van de federale overheid.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft de bank Triodos gelijk gegeven in een rechtszaak die een stichting namens ontevreden certificaathouders had aangespannen. De Stichting Triodos Tragedie eiste een schadevergoeding voor de verliezen die de bezitters van de alternatieve aandelen hebben geleden.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische Mededingingsautoriteit is een onderzoek begonnen naar de overname van het muziekfestival Pukkelpop in Hasselt door het Amerikaanse entertainmentbedrijf Live Nation. Het onderzoek richt zich vooral op de mogelijke gevolgen van de overname van Pukkelpop voor de concurrentie tussen festivalorganisatoren in België.
4 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De grootste inkoper van melk in Noorwegen stopt voorlopig met het gebruik van het middel Bovaer, dat de methaanuitstoot van koeien verlaagt. Norske Melkeravare doet dit uit voorzorg na klachten uit Denemarken over het supplement. Volgens het bedrijf zijn er echter geen aanwijzingen dat het middel van het Nederlands-Zwitserse dsm-firmenich schadelijk is.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO mocht zich woensdag de winnaar noemen bij de hoofdfondsen in Amsterdam. Het bankconcern kondigde aan zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank over te nemen voor ongeveer 960 miljoen euro. Ook kwam ABN AMRO met cijfers. Beleggers zetten het aandeel 2,7 procent hoger.
6 uur geledenATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - Een kopstuk binnen de Amerikaanse Federal Reserve heeft aangekondigd eind februari op te stappen. Raphael Bostic, president van de regionale Fed in Atlanta, legt aan het einde van zijn huidige termijn zijn functie neer.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Advanced Micro Devices (AMD) behoorde woensdag tot de winnaars op de beurzen in New York. De chipproducent liet tijdens een investeerdersdag weten de komende jaren flink te blijven groeien dankzij de sterke vraag naar zijn datacenterproducten. Topvrouw Lisa Su rekent op een jaarlijkse omzetgroei van gemiddeld ruim 35 procent in de komende drie tot vijf jaar en een verdrievoudiging van de winst. Het aandeel steeg ruim 7 procent.
8 uur geleden