Moeder webwinkel Temu kampt met zwakke verkopen in China zelf
SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG/RTR) - PDD Holdings, het moederbedrijf van webwinkelconcern Temu, is er afgelopen kwartaal niet in geslaagd om met zijn omzet en winst aan de marktverwachtingen te voldoen. Promoties en kortingen bij het Chinese concern wisten prijsbewuste consumenten in met name China zelf er niet toe te verleiden om zoveel uit te geven op de e-commerceplatforms als alom door kenners was voorzien.
De opbrengsten groeiden weliswaar met 44 procent op jaarbasis tot omgerekend zo'n 13 miljard euro en het bedrijf zag ook de winst flink toenemen. Maar analisten hadden in doorsnee op betere cijfers gerekend. In de voorbeurshandel op Wall Street ging PDD donderdag ook hard omlaag.
De teleurstellende resultaten laten zien hoe PDD, ondanks een bloeiende overzeese business met de populaire shopping-app Temu, worstelt met zwakke Chinese consumentenbestedingen. De hoge jeugdwerkloosheid en de crisis in de vastgoedsector in China hebben het consumentenvertrouwen aangetast. Dit remt de verkopen op Pinduoduo, PDD's binnenlandse verkoopplatform.
Botsingen met toezichthouders
In het buitenland blijft PDD wel flink groeien. Het bedrijf investeert fors in Temu om zijn wereldwijde aanwezigheid te vergroten. Temu werd een van de meest gedownloade apps in de Verenigde Staten en begint zelfs het Amerikaanse Amazon uit te dagen in bepaalde segmenten.
De stormachtige groei over de grens van Temu zorgt ook voor botsingen met toezichthouders. De Europese Commissie opende recent al een onderzoek naar het digitale kleding- en sieradenplatform van het bedrijf voor het mogelijk verkopen van illegale ontwerpen. Ook leven er vragen over de potentieel verslavende werking van Temu.
Daarnaast drongen verschillende Europese toezichthouders, waaronder de Nederlandse Autoriteit Consument & Markt (ACM), er eerder deze maand op aan dat Temu zich aan de Europese regels voor het consumentenrecht en eerlijke handelspraktijken gaat houden. Zo zou er bijvoorbeeld een einde moeten komen aan nepkortingen en nepreviews.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De hogere prijzen aan de pomp raken waarschijnlijk eerder de consumptie dan het rijgedrag van mensen. Huishoudens zullen daardoor vaker moeten besparen op andere uitgaven, staat in een rapport van ING. De economen van de bank onderzochten de gevolgen van de gestegen brandstofkosten voor huishoudens in de eurozone.
13 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met de haven van Rotterdam en andere grote havens over de opslag van gezamenlijk ingekochte kritieke mineralen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. In december kondigde de Europese Commissie plannen aan om voor belangrijke grondstoffen minder afhankelijk te worden van China. Daar maakt gezamenlijke inkoop deel van uit.
1 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Zeeman heeft in 2025 meer omzet geboekt dan een jaar eerder, ondanks dat de kledingdiscounter minder spullen verkocht. Dat meldt Zeeman in het jaarlijkse mvo-verslag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een grote meerderheid van de vakbondsleden onder rijksambtenaren heeft ingestemd met de afspraken die vakbonden en het kabinet maakten over een nieuwe cao. Eind april kwam het al tot een principeakkoord over een loonsverhoging, na weken vol stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn waar de regering lang aan vasthield.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, is "behoorlijk blij" met het akkoord van de EU over de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het parlement, de Europese Commissie en de lidstaten hebben tot diep in de nacht onderhandeld. Volgens Lange zijn ze het eens geworden over een vangnet voor het geval dat de VS zich niet aan de afspraken houdt.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft bepaalde sancties op Russische olieproducten afgezwakt. De import van kerosine en diesel die in andere landen is geraffineerd uit Russische olie is vanaf woensdag weer toegestaan, meldt de Britse regering. Het land versoepelt ook bepaalde sancties tegen het vervoer van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit enkele Russische installaties.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook Rabobank en ABN AMRO sluiten zich aan bij een groep Europese banken voor de lancering van een zogeheten euro-stablecoin. Met deze cryptomunt willen de banken een Europees alternatief bieden voor de door de Verenigde Staten gedomineerde stablecoinmarkt.
4 uur geleden