Moeder webwinkel Temu kampt met zwakke verkopen in China zelf
SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG/RTR) - PDD Holdings, het moederbedrijf van webwinkelconcern Temu, is er afgelopen kwartaal niet in geslaagd om met zijn omzet en winst aan de marktverwachtingen te voldoen. Promoties en kortingen bij het Chinese concern wisten prijsbewuste consumenten in met name China zelf er niet toe te verleiden om zoveel uit te geven op de e-commerceplatforms als alom door kenners was voorzien.
De opbrengsten groeiden weliswaar met 44 procent op jaarbasis tot omgerekend zo'n 13 miljard euro en het bedrijf zag ook de winst flink toenemen. Maar analisten hadden in doorsnee op betere cijfers gerekend. In de voorbeurshandel op Wall Street ging PDD donderdag ook hard omlaag.
De teleurstellende resultaten laten zien hoe PDD, ondanks een bloeiende overzeese business met de populaire shopping-app Temu, worstelt met zwakke Chinese consumentenbestedingen. De hoge jeugdwerkloosheid en de crisis in de vastgoedsector in China hebben het consumentenvertrouwen aangetast. Dit remt de verkopen op Pinduoduo, PDD's binnenlandse verkoopplatform.
Botsingen met toezichthouders
In het buitenland blijft PDD wel flink groeien. Het bedrijf investeert fors in Temu om zijn wereldwijde aanwezigheid te vergroten. Temu werd een van de meest gedownloade apps in de Verenigde Staten en begint zelfs het Amerikaanse Amazon uit te dagen in bepaalde segmenten.
De stormachtige groei over de grens van Temu zorgt ook voor botsingen met toezichthouders. De Europese Commissie opende recent al een onderzoek naar het digitale kleding- en sieradenplatform van het bedrijf voor het mogelijk verkopen van illegale ontwerpen. Ook leven er vragen over de potentieel verslavende werking van Temu.
Daarnaast drongen verschillende Europese toezichthouders, waaronder de Nederlandse Autoriteit Consument & Markt (ACM), er eerder deze maand op aan dat Temu zich aan de Europese regels voor het consumentenrecht en eerlijke handelspraktijken gaat houden. Zo zou er bijvoorbeeld een einde moeten komen aan nepkortingen en nepreviews.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/RTR) - Wall Street is donderdag met verliezen gesloten. Amerikaanse beleggers maakten zich vooral zorgen over een fikse toename van de olieprijzen. Die stijging werd aangewakkerd door onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze kende zijn zesde dag en er is geen uitzicht op een einde van het conflict. De vrees is juist dat de strijd zich ook nog naar andere landen kan uitbreiden.
4 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Shell heeft zijn intentie om nieuwe kansen in Venezuela te benutten formeel laten vastleggen. Donderdag sloot het olie- en gasconcern daarvoor verschillende deals met de regering van interim-president Delcy RodrÃguez.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van 24 Amerikaanse staten spant een rechtszaak aan tegen de recent door president Donald Trump opgelegde importheffingen van 10 procent. Volgens de staten mag Trump de streep die het Amerikaanse hooggerechtshof onlangs zette door veel van zijn eerdere heffingen, niet omzeilen door zich op een andere wet te beroepen.
6 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Bouwconcern VolkerWessels verzet zich tegen twee boetes van samen 480.000 euro die twee dochterbedrijven onlangs kregen voor de omkoping van een politicus in Sint Maarten. Ook een voormalige directeur, die een geldstraf kreeg van 30.000 euro voor zijn rol bij de corruptie, heeft hoger beroep aangetekend.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europees Parlement en de lidstaten hebben donderdag overeenstemming bereikt over een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Een omschrijving als vegetarische kip mag straks niet meer worden gebruikt. Dat geldt ook voor combinaties met bijvoorbeeld steak of bacon. Aanduidingen als veggieburger of vegaworst blijven wel toegestaan.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) schort zijn plannen voor een beursgang in de Verenigde Staten op. Volgens het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles is er momenteel te veel onzekerheid op de markt. Dat zorgt volgens de onderneming, met hoofdkantoor in Hilversum, voor een aanzienlijke verstoring in de eigen waardering.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe flinke toename van de olieprijzen door de oorlog in Iran drukte donderdag het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. De belangrijkste beursgraadmeters in Europa gingen eveneens met verliezen de handel uit. Olie- en gasconcern Shell zag zijn beurswaarde wel toenemen.
9 uur geleden