Moeder waarschuwde school in Georgia voor schietpartij
WINDER (ANP) - De moeder van de 14-jarige jongen die ervan wordt beschuldigd vier mensen te hebben doodgeschoten en negen anderen te hebben verwond op zijn middelbare school in de Amerikaanse staat Georgia, heeft de school op de ochtend van de schietpartij gebeld en gewezen op het "extreme noodgeval" dat haar zoon is. Dat schrijft The Washington Post op basis van tekstberichten en een interview met een familielid.
De vrouw, Marcee Gray, stuurde een bericht aan haar zus waarin ze zei dat ze de school had verzocht onmiddellijk haar zoon te controleren. Een medewerker van de school ging naar het klaslokaal waar de jongen zou moeten zitten maar trof hem niet aan. Minuten later begon de schietpartij.
Uit de tekstberichten maakt The Washington Post op dat de school en de familie van de jongen sinds een week voor de schietpartij met elkaar in contact waren over zijn geestelijke gezondheid. De jongen zou "gedachten over moord en zelfdoding" hebben gehad. De school en de moeder wilden niet op vragen van de krant reageren.
Vrijdag verscheen de jongen, Colt Gray, voor het eerst voor de rechter. Hij wordt in vier aanklachten beschuldigd van moord. Donderdag werd zijn vader gearresteerd in verband met de schietpartij.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de hulp van de NAVO-bondgenoten "niet langer nodig" in de oorlog in het Midden-Oosten, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social. Hij zegt dat hij door de meeste van de "NAVO-'bondgenoten'" is geïnformeerd dat ze niet betrokken willen worden bij de Amerikaanse militaire operatie.
5 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De dood van de Iraanse veiligheidschef Ali Larijani maakt deel uit van Israëlische inspanningen om Iraniërs de kans te geven hun regering af te zetten. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een videoboodschap.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas wijst de oproep van de Belgische premier Bart De Wever af om de betrekkingen met Moskou te normaliseren. Hiermee zou volgens De Wever de toegang tot goedkope Russische olie kunnen worden hersteld.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse autoriteiten proberen een uitbraak van meningitis onder controle te krijgen die wordt gelinkt aan een nachtclub in Canterbury (Kent). Zeker twee jonge mensen zijn overleden en meerdere mensen liggen in het ziekenhuis. "Dit is een ongekende uitbraak. Het is ook een situatie die zich snel ontwikkelt", verklaarde minister van Volksgezondheid Wes Streeting in het parlement.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Tientallen miljoenen mensen in de wereld kunnen worden getroffen door levensbedreigende honger als de oorlog tegen Iran zich tot juni voortsleept. Deze waarschuwing deed het Wereldvoedselprogramma van de VN (WFP).
3 uur geledenKABUL (ANP) - De mensenrechtentak van de Verenigde Naties wil een onafhankelijk en transparant onderzoek naar een dodelijk incident bij een ziekenhuis voor verslavingszorg in de Afghaanse hoofdstad Kabul. Daar vielen volgens de Afghaanse autoriteiten honderden doden na een Pakistaanse luchtaanval.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwacht dat binnen anderhalve maand weer olie kan stromen door de beschadigde Droezjba-pijpleiding. Dat schrijft hij in een brief aan de Europese Commissie.
4 uur geleden